Logo
Your wishlist 0
ГоловнаПам’ятки Херсонської області

Пам’ятки Херсонської області

Зміст:

 • Біосферний заповідник Асканія-Нова
 • Чорноморський біосферний заповідник
 • Українська пустеля Олешківські піски
 • Рожеві озера
 • Затока Сиваш
 • Лемурійське озеро
 • Херсонські гори (Станіславський заказник)
 • Курган Огуз
 • Шато Трубецького
 • Острів Джарилгач
 • Бирючий острів
 • Кінбурнська коса
 • Арабатська Стрілка

Не кожен регіон в Україні може похвалитися такою кількістю гарних місць, як Херсонщина. Вона приваблює своїми архітектурними та історичними пам'ятками, чудовими пляжами, зеленим туризмом, цілющими соляними і грязьовими озерами, рекреаційними зонами, тому сюди хочеться повертатися знову і знову. Тільки тут можна мандрувати справжньою пустелею, відвідати біосферні заповідники, здійснити похід на байдарках протоками й затонами Дніпра, покататися на яхті та покупатися в Чорному й Азовському морях.

Складно перерахувати всі унікальні локації Херсонської області, у яких обов'язково варто побувати. Але ми розкажемо про найкращі.

В Telegram є чат-бот tripmustgoon, котрий все знає про відпочинок та пам'ятки Херсонщини. Якщо вам зручніше отримувати інформацію в месенджері, тисни скоріше

Біосферний заповідник Асканія-Нова

Чимало українців і жителів інших країн чули про унікальний біосферний заповідник Асканія-Нова, створений понад 100 років тому німецьким бароном Фрідріхом Фальц-Фейном. Це єдина в Європі ділянка землі площею приблизно 33 тисяч га, третина якої збереглася в первісному вигляді й ніколи не оброблялася.

Бізони в Асканії-Нова

Мета заповідника — забезпечити тваринам природне місце існування без втручання людей. Сьогодні в типчаково-ковиловому степу водиться понад 3000 видів тварин і налічується приблизно 500 різновидів вищих рослин.

Дивись яскраве відео:

Чорноморський біосферний заповідник

Однією з найбільших локацій, де під охороною перебувають численні представники флори й фауни, є Чорноморський біосферний заповідник, що створений 1927 року. Він простягається від південного краю Кінбурнської коси до Залізного Порта. Його територія включає приморську, острівну та лісостепову ділянки, значна частина яких закрита для відвідувачів.

Коні на Кінбурні

Тут в'ють гнізда й зимують чимало видів пернатих, а всього налічується понад 3500 представників тваринного царства. Його перлина — Тендрівська коса, на якій височіє маяк. Тільки тут можна побачити табун одичалих коней.

Українська пустеля Олешківські піски

Якщо хочете побачити незвичайні й найцікавіші місця Херсонської області, варто вирушити в Національний парк «Олешківські піски». Для цього потрібно автобусом або машиною дістатися Раденська, а звідти рухатися з допомогою компаса чи GPS-навігатора.

Це найбільший у Європі піщаний масив, що займає понад 200 тис. гектарів.

Туристи в пустелі

Пустеля утворилася природним способом через зсуви русла Дніпра й відкладення наносів піску ще за стародавніх часів. Тут бувають піщані бурі, що формують бархани заввишки 5 м і більше.

Один з основних напрямків національного парку — туризм. Під час екскурсії в Олешківську пустелю можна пройтися пішохідними стежками та натрапити на рідкісні рослини, диких тварин і птахів.

Рожеві озера

У Херсонській області є не одне, а три відомі рожеві озера, не враховуючи соляних водойм на Кінбурні. Одне з них — Лемурійське. Це свого роду аналог Мертвого моря в Ізраїлі. Генічеське та Зяблівське (Касирське) озера — ще дві пам'ятки Херсонщини, розташовані на Арабатській Стрілці. Генічеське — найбільша безстічна водойма на Арабатці, поблизу від якої розташоване село Приозерне.

Рожеві озера на півдні України

У 1840 році тут відкрили сольовий промисел із виробництва бета-каротинової солі. За однією з версій, саме тут починався Чумацький шлях, яким возили сіль Україною та закордон. У світі є лише 4 джерела, де добувають аналогічну сіль із вмістом бета-каротину. Українська вважається найкращою. Зяблівске рожеве озеро розташоване між Щасливцевим та Генгіркою. Тут можна подихати повітрям, насиченим йодом, бромом та іншими мікроелементами.

Затока Сиваш

Сиваш

Завдяки цілющим властивостям Сиваш відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Це затока Азовського моря з численними півостровами і протоками, що перетворюють водойму в складний лабіринт. Вода сюди надходить з Азовського моря, проте через мілководдя швидко випаровується, через що сіль на дні кристалізується.

Озеро Сиваш

Присутність рідкісних тварин, соляні кристали, насичена корисними мікроелементами вода, мінеральні грязі та здатна виживати в такому середовищі рослинність — лише маленька частина природних багатств цього місця.

Лемурійське озеро

Лікувальне рожеве озеро

Одне з чудес в Україні — Лемурійське рожеве озеро розташоване в Чаплинському районі неподалік села Григорівка. Його води збагачені різними мікроелементами, солями магнію й калію, іонами брому та йоду, які за впливом на організм не поступаються мінералам Мертвого моря. Завдяки високій концентрації солей (300 г/літр води) людина може вільно лежати на поверхні водного дзеркала.

В Лемурійському озері

Рожевий колір забезпечують одноклітинні водорості, які під впливом сонячних променів виробляють бета-каротин. Що яскравіше світить сонце, то насиченішим стає колір. Щойно вода відступає, на березі залишаються химерні соляні сталагміти.

Херсонські гори (Станіславський заказник)

Херсонські гори є частиною ландшафтного заказника «Станіславський», площа якого становить майже 660 га. У народі їх називають Гранд-Каньйоном через схожість із відомим американським заповідником.

Херсонські гори з висоти

Один з унікальних ландшафтів України представлений крутими вертикальними обривами, глибокими ярами, поєднанням степових ділянок з оголеними схилами вапняних і глинистих порід, що плавно переходять у прибережну акваторію Дніпро-Бузького лиману. З вершини каньйону відкриваються чудові степові й морські пейзажі.

Курган Огуз

На Херсонщині є чимало місць, які зберігають стародавні таємниці. Одне з них — скіфський курган Огуз, розташований неподалік селища Нижні Сірогози. Археологи припускають, що він став усипальницею скіфського царя Атея й датується другою половиною IV століття до н. е.

Розкопки кургану почалися наприкінці XIX століття. На той момент його висота складала 20 м, а довжина кола — 380 м. У центрі розташовувалася яма глибиною 6 м, у якій була гробниця-склеп.

У кургані знайшли зброю, золоті прикраси, поховання коней та слуг. На жаль, частина скарбів була розграбована «чорними археологами».

Шато Трубецького

Цінителі смачного вина, гарної природи і старовинних замків сповнюються натхненням після візиту до шато князя Трубецького в селі Козацьке. Перші виноградники тут заклали ще 1896 року. Для князя й виноробів був зведений замок, винзавод і закладені підвали для зберігання 180 тис. пляшок вина. Вже за чотири роки, на виставці в Парижі, херсонський рислінг отримав Гран-прі.

Шато на Херсонщині

У господарстві виробляли білі, червоні, сухі, десертні, а також кріплені вина. З 2003 по 2011 роки на винзаводі проводилася реконструкція, було закуплене обладнання для виготовлення вин за французькою технологією.

Сьогодні у винних підвалах зберігається понад 10 тис. пляшок вишуканого вина, продегустувати яке можна під час екскурсії.

Острів Джарилгач

Жоден турист не може стверджувати, що бачив усі пам'ятки Херсонської області, якщо не побував на найбільшому острові Чорного моря — Джарилгач.

Острів Джарилгач, Херсонщина

Цей національний парк розташований у Каркінітській затоці між Лазурним та Скадовськом. У дивовижно мальовничій місцевості мешкають десятки видів різних тварин: від болотяних черепах до диких кабанів, муфлонів та благородних оленів. Завдяки археологічним роботам на острові виявлені кургани, а також кераміка та вироби з кістки епохи неоліту. У середньовіччі тут було торгове місто Тамірака.

Сьогодні Джарилгач — незаселений острів, але чи не щодня його відвідують туристи, щоб милуватися чудовими пейзажами та спостерігати за дельфінами, які пустують у прибережних водах.

Бирючий острів

Білосніжні піски, бірюзове море, старовинний маяк, величезні зграї перелітних птахів і безліч представників тваринного світу, які живуть в умовах первісної природи — це острів Бирючий. Це коса 26 км завдовжки й до 5 км завширшки, яку, з одного боку, омиває Азовське море, з іншого — Утлюкський лиман. З материком косу з'єднує вузька смужка землі, яка восени ховається під воду.

Бирючий

У 1996 році унікальний шматочок увійшов до складу Азово-Сиваського національного парку.

Тут можна зустріти муфлонів, куланів, зайців, лисиць, фазанів, білих лебедів, а також благородних оленів і ланей.

Тварини острова Бирючий

Кінбурнська коса

Територіально Кінбурнська коса є мисом, розташованим неподалік від міста Очаків у Миколаївській області. Це улюблене місце відпочинку багатьох жителів Херсона й туристів з інших регіонів. Мис 40 км завдовжки і приблизно 5 км завширшки омивається Чорним морем і Дніпровсько-Бузьким лиманом. Частину території займає національний природний парк «Білобережжя Святослава»

Кінбурнська коса — віддалена від цивілізації місцевість, де природа збереглася в первісному вигляді. На її території є орієнтовно триста солоних водойм, найбільша з яких розташована неподалік села Геройське.

Кінбурн з висоти

До визначних пам'яток півострова належать Геродотів (Воложин) ліс, поля диких орхідей, мілководдя Ягорлицької затоки, різноманітні історичні пам'ятки. А ще тут можна побачити зграї рожевих пеліканів.

Арабатська Стрілка

Йога та дозвілля

Туристичні пам'ятки Херсонщини — це не тільки архітектурно-історичні та природні місця, а й відпочинок біля моря на Арабатській Стрілці. Ця рекреаційна зона — одне з унікальних місць Європи. Піщана коса, що простяглася вздовж узбережжя Кримського півострова на 113 км. Місцями ширина коси змінюється від 250 м до 8 км.

Генічеськ, Арабатська Стрілка

Тут є дитячі оздоровчі табори, понад 75 пансіонатів і баз відпочинку, а також приватні готелі. Завдяки джерелу з мінеральною водою, а також сольовим і грязьовим озерам, оздоровитися на Арабатську Стрілку щороку їдуть десятки тисяч туристів.

Всі статті

Працюємо відпочиваючи — робота на туристичних точках

Працюємо відпочиваючи — робота на туристичних точках

Літо — період відпусток, канікул та приємного проведення часу. Чи можна поєднати відпочинок і роботу? Із задоволенням працювати та отримувати достойну заробітну плату? В Україні є ...

Куди поїхати навесні в Україні: ТОП-8 місць

Куди поїхати навесні в Україні: ТОП-8 місць

Разом із приходом теплої весняної пори з'являється непереборне бажання мандрувати й відкривати для себе нові місця. Плануючи відпочинок в Україні навесні, можна заздалегідь вивчити публікації в ...

Берислав: історія, пам’ятки, фото

Берислав: історія, пам’ятки, фото

Берислав – найстаріше місто в Херсонській області. Збудоване на місці турецької фортеці. Колись було митним пунктом Великого Князівства Литовського, а також відігравало величезну роль у Кримській ...

Пам’ятки Нової Каховки

Пам’ятки Нової Каховки

Чи відомо вам, що Нова Каховка – найзатишніше місто в Херсонській області? Одразу при в’їзді в населений пункт, з’являється відчуття комфорту, неначе у себе вдома. Неповторність ...