Logo
Your wishlist 0
ГоловнаМаяки на острові Джарилгач
Рекомендуємо

Маяки на острові Джарилгач

Без вірусів
Екологічно чисто

Екскурсії на маяки України чи не найпопулярніша розвага для туристів. І це не дивно! Серед височезних споруд трапляються унікальні, які цікаво оглянути кожному любителю незвичайних місць.

TripMustGoOn розповість про два маяки на Джарилгачі. Це найбільший безлюдний острів у акваторії Чорного моря. Його називають «українськими Мальдивами» за білосніжні пляжі, чисте бірюзове море і природну заповідну зону. Вже закортіло туди? Тоді читайте про те, як старовинний Джарилгацький маяк пов'язаний із Парижем, які про нього ходять легенди та чим цікавим там зайнятися.

Історія та особливості

Зійшовши на острів, ви одразу помічаєте високу металеву конструкцію. Це — легендарний маяк на острові Джарилгач. Його вважають символом курортного Скадовська: споруда зображена на гербі міста.

Навігаційний об'єкт з'явився тут у1902 році. Ініціатором будівництва став землевласник Сергій Скадовський. Він замовив виготовлення конструкції у Франції. За однією із версій, проєкт створив Гюстав Ейфель — автор знаменитої паризької Ейфелевої вежі. З Парижа маяк доставляли частинами.

Старий та новий маяк

Маяк має ажурну металеву конструкцію. Його висота — 24,4 метра. З часом маяк почав руйнуватися через підмивання морськими хвилями, а у 2005 році повністю перестав працювати. Але для морських суден це не стало проблемою: у 1997 році в п'ятдесяти метрах від старої звели нову 24-метрову вежу. Це проста колона білого кольору, яка працює автоматично.

Територія біля маяка оповита легендами й міфами. Одні стверджують, що споруда — це портал у потойбічний світ. Інші — що вежа стоїть на тектонічному розломі. Мовляв, за наказом Скадовського його закопали й побудували так, щоб не вилізли злі духи. Вірити чи ні — вам вирішувати.

Де розташовані маяки та як дістатися

Якщо ви зацікавилися цікавими спорудами, ласкаво просимо на екскурсію до острова Джарилгач. Вона задовольнить забаганки допитливих туристів, які цікавляться таємничими місцями або просто любителів відпочинку на дикій природі.

Маяки розташовані за дев'ять кілометрів від Скадовська. Дістатися можна двома способами: на катері або теплоході.

Прямуйте до Скадовська автівкою або автобусом.

Дістатися на острів можна таким чином:

  • пасажирським судном від центрального пляжу, відправлення: 8:00, 9:00, 10:30, 14:00, назад: 12:45, 16:00, 17:00, 18:30. Вартість квитка: дорослий — 200 грн, дитячий — 100 грн. Тривалість подорожі: 1,5 години.
  • катером або човном від причалу біля консервного заводу. Ціна договірна, залежить від класу плавзасоба.

Що робити на Джарилгачі поблизу маяків

Якщо оберете маршрут до маяків, вам пощастить поплавати в затоці та відкритому морі. Тут Джарилгач звужується, відстань між берегами стає зовсім невелика: п'ять хвилин пішки.

Водні ігри

Чим ще можна зайнятися туристам біля маяків:

  • позасмагати на білосніжному пляжі;
  • спостерігати за дельфінами;
  • скуштувати місцеві страви: плов із рапанів, кефаль або мідії;
  • набрати чисту прісну воду з джерела;
  • провести фотосесію.

Порада: прихопіть пляжні парасольки, головні убори й сонцезахисний крем.

Йога на закаті

І наостанок чудова новина для мандрівників, які цікавляться екскурсіями на маяки. На Херсонщині для відвідування відкрили Генічеський та Аджигольський маяки. Останній є найвищим навігаційним об'єктом в Україні! Тож не зволікайте з відкриттям нових туристичних маршрутів.

Інші визначні місця Скадовська

Олешківські піски
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Олешківські піски

Не всім громадянам України відомо, що на території Херсонщини є найбільша пустеля в Європі, яка потрапила в об'єктиви NASA та отримала назву Олешківські піски від розташованого ...

Актуально цілий рік
Шато Трубецького
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Шато Трубецького

Лише близько півтори години їзди від Херсона розташувалася винарня, яка колись належала князю Петру Миколайовичу Трубецькому. Тут панує особлива атмосфера, яка викликає почуття спокою та легкості. ...

Актуально з серпня до серпня
Асканія-Нова
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Асканія-Нова

Асканія-Нова — це величезний біосферний заповідник площею 33 тисячі гектарів. Заповідник є унікальним природоохоронним комплексом, одним із найбільших заповідників України. Він перебуває під управлінням Національної академії ...

Актуально з квітня до листопада

Відео екскурсії Херсонської області

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн
Рекомендуємо
heart heart

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн

Ця відеоекскурсія запрошує вас в дивовижну подорож херсонськими плавнями. Для мандрівників відкриється унікальний світ дикої природи, розмаїття флори та фауни. Матеріал, викладений у лекції, дасть змогу ...

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція
Рекомендуємо
heart heart

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція

Запрошуємо до перегляду онлайн лекції про біосферний заповідник Асканія-Нова! Відео ексурсія для тих, хто бажає дізнатися все про степовий заповідник від заснування до сьогодення. Як виникла ...

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски
Рекомендуємо
heart heart

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски

Відео ексурсія для тих, хто бажає відвідати пустелю Олешківські піски та дізнатися більше про неймовірну природну локацію на Херсонщині. А також для школярів, котрі досліджують природу ...