Зміст:
- Острів Джарилгач
- Кінбурнська коса
- Лазурне
- Актовський каньйон
- Бірючий острів
Коли дуже хочеться відпочити від міської метушні й доторкнутися до магічного спокою дикої природи, допоможе відпочинок з наметами в Україні. Такий вікенд зазвичай супроводжується вечерею біля багаття, гітарою, спогляданням за безкрайнім зоряним небом, здоровим сном на свіжому повітрі та співом птахів вранці.
Це особлива романтика, яка запам'ятовується надовго й чудово заряджає!
Навряд чи десь знайдеться більше підходящих місць для відпочинку «дикуном», ніж навколо Херсона. Цей край особливо багатий на природні пам'ятки й місця, незаймані людиною.
Представляємо вам добірку найбільш дивовижних місць навколишньої дикої природи. Переглядайте фото та читайте коротенькі дописи, щоб спланувати свій ексклюзивний відпочинок.
Острів Джарилгач
Неподалік від Скадовська є дивовижне місце, яке славиться чистим білим піском і небесно-блакитного кольору морем. Це місце – острів Джарилгач, який нерідко називають українськими Мальдівами. Тут відсутня інфраструктура – ані магазинів, ані готелів, ані розважальних центрів. Але є зручний і безпечний кемпінг на узбережжі.
Джарилгач — безлюдний і найбільший острів за площею у водах Чорного моря. Він розташований далеко від міських курортів і тому займає перше місце серед тих, де можна провести класний відпочинок у наметі.
Дика заповідна зона, кілометри незайманих пляжів, море, що швидко прогрівається, й мінімум туристів – основні переваги острова. Із берега можна спостерігати за дельфінами, а на суші зустрічаються дикі тварини: олені, лані, муфлони, зубри.
Кемпінг знаходиться поруч із морем у оливковому гаю, який забезпечує тінь. Неподалік знаходиться відомий багатьом ажурний маяк Ейфеля.
Облагороджена зона має такі особливості:
- за 15 хвилин пішки знаходиться джерело прісної питної води;
- є обладнані душові та туалетні кабінки на вулиці;
- можна не тільки орендувати намет, але й отримати смачне триразове харчування, приготовлене кухарем;
- тут проводять майстер-клас з каякінгу, грають у волейбол, настільні ігри, влаштовують пішохідні екскурсії;
Кінбурнська коса
Між Дніпровсько-Бузьким лиманом і Ягорлицькою затокою Чорного моря розташована Кінбурнська коса – ідеальне місце для тих, кому потрібне «перезавантаження» на природі. На тутешніх лугах росте величезна кількість цілющих трав, тому місцеві дали їй назву «аптека під відкритим небом».
Це тихе й віддалене від цивілізації місце, що належить до національного природного парку «Білобережжя Святослава». Тут серед лугів велике скупчення прісних і солоних озер, є оливковий гай і квіткові поля. Особливий інтерес викликають рожеві озера з високим вмістом солі. Органічний пігмент виділяють рідкісні водорості, які живуть у воді у великій кількості.
Тут можна знайти гарне місце й просто «дикуном» поставити намет. Або ж скористайтеся одним з облагороджених кемпінгів, в яких є:
- обладнані душові та туалетні кабінки;
- прісна вода;
- передбачена можливість замовити харчування у кухаря;
- є де підзарядити мобільний телефон;
- намет, каремат, спальний мішок, посуд можна орендувати, якщо немає свого;
- у сезон можна купувати фрукти;
- тут прийнято колективно зустрічати захід сонця, а потім проводити час біля багаття;
- є кафе з напоями;
Лазурне
Відпочинок «дикуном» в Україні дуже популярний на узбережжі селища Лазурне, яке знаходиться далеко від промислових центрів і транспортних вузлів. Тут є чудові місця для того, щоб поставити намет і вдосталь насолодитися морем, сонцем і красою природи. Також є кемпінг – облагороджене наметове містечко, в якому можна замовляти їжу. Виділимо найбільш примітні особливості цього курорту:
- селище має доступ до трьох водойм: Чорного моря, Джарилгацької затоки й Устричного озера;
- екологічно чистий регіон;
- пляжна смуга простягається на 4 км;
- пологий спуск у море;
- влітку можна насолодитися великою кількістю недорогих фруктів;
- на Устричному озері є лікувальні грязі;
- у селищі є луна-парк;
- можна замовити морські прогулянки на яхті або катері;
- тут доступна чимала кількість водних розваг: банани, тарілки, водні мотоцикли, дельтаплани, катамарани та вітрильні дошки.
Актовський каньйон
Близько 4 мільярдів років тому стався розлом гранітного щита, завдяки чому з'явився унікальний каньйон з ефектним ландшафтом. Рівний степ тут перетинає глибока ущелина, внизу якої тече швидка річка Мертвовод. На території села Актового є кемпінг із такими послугами:
- наметами напрокат;
- світлом;
- душем;
- облаштованим туалетом;
- кухнею тощо.
Порівняйте різні дикі місця України і помітите, що Актовський каньйон істотно відрізняється серед інших. Комплекс скель і гранітні брили химерної форми створюють дивовижний краєвид, до якого залишитися байдужим просто неможливо.
До села Актове туристи часто приїжджають у межах туру вихідного дня. Місцеві жителі переживають надзвичайний туристичний бум протягом осінньо-весняного сезону.
Але є тут можливість повністю усамітнитися й відійти від цивілізації, поставивши свій намет далеко від кемпінгу без будь-яких зручностей – просто біля річки. Навколо Актовського каньйону можна знайти дивовижні місця для вдалих фотографій. А на річці Мертвовод вельми популярною є риболовля – можна виловити коропа, окуня, карася, плітку, товстолобика й сазана. Сплавлятися цією річкою не можна, а ось купатися – досхочу. Досвідчені скелелази, маючи спеціальне спорядження, піднімаються нагору з ущелини скелями.
Трикратський ліс обов'язковий для відвідування тими, хто їде в цей регіон. Це неймовірно красиве місце з щільними листяними деревами і озером. У цих краях можна зустріти зайців, фазанів, лелек, ящірок і знайти десятки рідкісних рослин, занесених до Червоної книги.
Острів Бірючий
У селищі Кирилівка є унікальне узбережжя — Бірючий острів. По суті, це коса в західній частині Азовського моря, яка належить до Азово-Сиваського національного парку (території, що охороняється). Тутешні природні ландшафти включають білосніжні піщані пляжі, степове різнотрав'я, листяні дерева, поля з айстрами й дикими тюльпанами. Серед цієї природної краси можна побачити оленів, ланей, лисиць, єнотоподібних собак і безліч птахів (особливо багато диких качок).
Тут точно знайдуться чудові місця для відпочинку з наметом. Край безумовно сподобається тим, хто хоче виїхати подалі від цивілізації, щоб насолодитися спокоєм і красою природи в повній мірі. Пляжі тут простягаються на багато кілометрів, і вони вільні від скупчення людей. Місць для кемпінгу достатньо: є куди під'їхати машиною, є де поставити намет так, щоб відчувати себе усамітнено й зручно.
На першій лінії Азовського моря знаходиться наметове містечко. Тут є різні зручності:
- облаштований душ і туалет;
- доступ до мережі електроживлення;
- можливість замовити харчування;
- організація екскурсій і різних турів.
Коментарі: Дикі місця України: топ-5 місць для відпочинку з наметом
Схоже, ніхто ще не коментував цю статтю ...
Будь першим!
Залиши коментар