Дніпро-Бузький лиман | TripMustGoOn
Logo
Your wishlist 0
ГоловнаДніпро-Бузький лиман

Дніпро-Бузький лиман

Без вірусів
Екологічно чисто

Зміст:

  • Географічне розташування та ландшафт
  • Як дістатися
  • Ідеї для відпочинку

Подорожі Україною сьогодні в тренді! І це не дивно: в нашій країні є що подивитися. Дніпро-Бузький лиман в останні роки набирає популярності. Літньої пори тут чимало цікавих занять для туристів – провести тематичну фотосесію, покататися на байдарках водною гладдю, зайнятися йогою на вершині херсонського Гранд-Каньйону. А що виберете ви?

Скелястий берег

Далі в дописі ми розповімо про унікальність Дніпро-Бузького лиману й поділимося варіантами літнього відпочинку для мандрівників. Отже, поїхали!

Географічне розташування та ландшафт

Цю водойму вважають найбільшим лиманом Причорномор'я. Довжина його становить близько 63 кілометрів. У нього впадає дві річки: Дніпро та Південний Буг, звідси й назва. Далі він перетікає в Чорне море через Кінбурнську протоку. Частина площі водойми вважається заповідною зоною, її відносять до Чорноморського біосферного заповідника. Уздовж південного берега тягнуться коси й невеликі острівці.

Тиша і спокій на воді

Пониззя Дніпра й лиман мають загальну екосистему. Живуть тут понад 60 видів морської та річкової риби, також безхребетні: молюски, краби, креветки.

Водойма дивує ландшафтами. Берегова лінія практично скрізь полога, але є й горбиста місцевість. Вона простягається уздовж берега неподалік таких сіл на Херсонщині: Софіївка, Станіслав і Олександрівка. Деякі «гори» досягають у висоту 55 метрів.

Як дістатися

Біля берегів водойми є кілька локацій, де відкриваються мальовничі пейзажі. Радимо приїхати до Станіслава та побачити Херсонські гори. Вони знаходяться за 40 кілометрів від Херсона.

Доїхати можна автобусом або машиною трасою Т-1501.

Для любителів водних подорожей пропонуємо відправитися на прогулянку лиманом. Цю послугу пропонують місцеві турбази. Відправившись на баркасі, ви насолодитеся краєвидами та відвідаєте Аджигольський маяк.

Як доїхати: машиною в бік Рибальчого (за Старою Збур'ївкою) або трансфером, який надає туркомплекс.

Ідеї для відпочинку

Перегляньте відео про цю місцевість:

Каякінг

Сплави на байдарках – популярний вид активного відпочинку на лимані. Маршрут пролягає від Станіслава до Олександрівки уздовж мальовничого херсонського Гранд-Каньйону.

Такі походи організовує місцева компанія. Туристам пропонують груповий тур тривалістю 4–5 годин у супроводі гіда. Відпочивальникам видають рятувальні жилети та вакуумні пакети для речей. Передбачені зупинки для відпочинку та фотосесії. Мандрівників пригощають ароматною юшкою, приготованим на вогнищі і трав'яним чаєм.

Екскурсії

Є можливість відправитися на тематичну прогулянку до херсонського Гранд-Каньйону. На вас чекає захоплива п'ятигодинна подорож із пригодами, текілою, історіями та легендами про цю місцевість. А ще туристів навчать правильно загадувати бажання під час заходу сонця.

Екскурсія на Дніпро-Бузький лиман влаштує студентів, закохані пари, компанії друзів і тих, хто просто любить фотографуватися й подорожувати. Тут ви відпочинете душею та тілом, наповнитеся енергією для нових досягнень.

Проводиться в групах з 10–20 осіб будь-якого віку.

Йога в горах

Херсонські гори –  це особливе місце, де шукають усамітнення й тиші. Біля лиману немає ні міського гамору, ні музики, ні голосних розмов. Перебуваючи на вершині пагорба і споглядаючи дивовижні за своєю красою краєвиди, хочеться замислитись про сенс життя.

Відпочинок на березі

Це приголомшлива локація для занять йогою. Найкращі години – позайматися на світанку або заході. Відчуйте єднання з природою, вдихніть глибше та загадайте найпотаємніше бажання!

Інші визначні місця Херсона

Склеп Фальц-Фейнів
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Склеп Фальц-Фейнів

Склеп Фальц-Фейнів розташований в селі Новочорномор’я Херсонської області. Понад 120 років він зберігає історію, яка передається місцевими жителями від покоління в покоління. Так що ж цікавого ...

Актуально цілий рік
Термальний комплекс «Арабатські терми»
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Термальний комплекс «Арабатські терми»

Термальний комплекс «Арабатські терми»  пропонує сервіс європейського рівня для відпочинку та оздоровлення з урахуванням всіх необхідних вимог безпеки, гігієни та комфорту. Історія свідчить, що ця місцевість ...

Актуально цілий рік
Гейзер в Херсонській області
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Гейзер в Херсонській області

Якщо хочете отримати користь, як на Мертвому морі, але не готові витрачати великі гроші, або ж час на перельоти, то у нас для вас чудова новина! ...

Актуально цілий рік