Logo
Your wishlist 0
ГоловнаДніпро-Бузький лиман

Дніпро-Бузький лиман

Без вірусів
Екологічно чисто

Зміст:

  • Географічне розташування та ландшафт
  • Як дістатися
  • Ідеї для відпочинку

Подорожі Україною сьогодні в тренді! І це не дивно: в нашій країні є що подивитися. Дніпро-Бузький лиман в останні роки набирає популярності. Літньої пори тут чимало цікавих занять для туристів – провести тематичну фотосесію, покататися на байдарках водною гладдю, зайнятися йогою на вершині херсонського Гранд-Каньйону. А що виберете ви?

Скелястий берег

Далі в дописі ми розповімо про унікальність Дніпро-Бузького лиману й поділимося варіантами літнього відпочинку для мандрівників. Отже, поїхали!

Географічне розташування та ландшафт

Цю водойму вважають найбільшим лиманом Причорномор'я. Довжина його становить близько 63 кілометрів. У нього впадає дві річки: Дніпро та Південний Буг, звідси й назва. Далі він перетікає в Чорне море через Кінбурнську протоку. Частина площі водойми вважається заповідною зоною, її відносять до Чорноморського біосферного заповідника. Уздовж південного берега тягнуться коси й невеликі острівці.

Тиша і спокій на воді

Пониззя Дніпра й лиман мають загальну екосистему. Живуть тут понад 60 видів морської та річкової риби, також безхребетні: молюски, краби, креветки. В'ялена риба з лиману - це справжній гастрономічний сувенір

Водойма дивує ландшафтами. Берегова лінія практично скрізь полога, але є й горбиста місцевість. Вона простягається уздовж берега неподалік таких сіл на Херсонщині: Софіївка, Станіслав і Олександрівка. Деякі «гори» досягають у висоту 55 метрів.

Як дістатися

Біля берегів водойми є кілька локацій, де відкриваються мальовничі пейзажі. Радимо приїхати до Станіслава та побачити Херсонські гори. Вони знаходяться за 40 кілометрів від Херсона.

Доїхати можна автобусом або машиною трасою Т-1501.

Для любителів водних подорожей пропонуємо відправитися на прогулянку лиманом. Цю послугу пропонують місцеві турбази. Відправившись на баркасі, ви насолодитеся краєвидами та відвідаєте Аджигольський маяк.

Як доїхати: машиною в бік Рибальчого (за Старою Збур'ївкою) або трансфером, який надає туркомплекс.

Ідеї для відпочинку

Перегляньте відео про цю місцевість:

Каякінг

Сплави на байдарках – популярний вид активного відпочинку на лимані. Маршрут пролягає від Станіслава до Олександрівки уздовж мальовничого херсонського Гранд-Каньйону.

Такі походи організовує місцева компанія. Туристам пропонують груповий тур тривалістю 4–5 годин у супроводі гіда. Відпочивальникам видають рятувальні жилети та вакуумні пакети для речей. Передбачені зупинки для відпочинку та фотосесії. Мандрівників пригощають ароматною юшкою, приготованим на вогнищі і трав'яним чаєм.

Екскурсії

Є можливість відправитися на тематичну прогулянку до херсонського Гранд-Каньйону. На вас чекає захоплива п'ятигодинна подорож із пригодами, текілою, історіями та легендами про цю місцевість. А ще туристів навчать правильно загадувати бажання під час заходу сонця.

Екскурсія на Дніпро-Бузький лиман влаштує студентів, закохані пари, компанії друзів і тих, хто просто любить фотографуватися й подорожувати. Тут ви відпочинете душею та тілом, наповнитеся енергією для нових досягнень.

Проводиться в групах з 10–20 осіб будь-якого віку.

Йога в горах

Херсонські гори –  це особливе місце, де шукають усамітнення й тиші. Біля лиману немає ні міського гамору, ні музики, ні голосних розмов. Перебуваючи на вершині пагорба і споглядаючи дивовижні за своєю красою краєвиди, хочеться замислитись про сенс життя.

Відпочинок на березі

Це приголомшлива локація для занять йогою. Найкращі години – позайматися на світанку або заході. Відчуйте єднання з природою, вдихніть глибше та загадайте найпотаємніше бажання!

Інші визначні місця Херсона

Замок-садиба Фальц-Фейнів в Новоолександрівці
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Замок-садиба Фальц-Фейнів в Новоолександрівці

Палац Фальц-Фейнів вабив своєю красою не так багато часу. Громадянська війна і радянська влада понівечили замок, але він не втратив свою чарівність. Залишки дендропарку розрослись по ...

Актуально цілий рік
Таємниці Осокорівських катакомб
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Таємниці Осокорівських катакомб

 Історія катакомб Осокорівські катакомби – це місцева назва покинутого рудника з видобутку вапняку. Розробка родовища почалась 1997 року. Дивно, чому каменярня утворилася так пізно. Осокорівка заснована ...

Актуально цілий рік
Храм Покрови Пресвятої Богородиці в селі Качкарівка: опис, історія, фото
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Храм Покрови Пресвятої Богородиці в селі Качкарівка: опис, історія, фото

Історії церков Херсонщини однакові: будівництво, розквіт, релігійні гоніння та відновлення. Але доля Храму Покрови Пресвятої Богородиці відрізняється від інших святинь. Окрім того, архітектурний стиль зовсім нетиповий ...

Актуально цілий рік

Відео екскурсії Херсонської області

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн
Рекомендуємо
heart heart

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн

Ця відеоекскурсія запрошує вас в дивовижну подорож херсонськими плавнями. Для мандрівників відкриється унікальний світ дикої природи, розмаїття флори та фауни. Матеріал, викладений у лекції, дасть змогу ...

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція
Рекомендуємо
heart heart

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція

Запрошуємо до перегляду онлайн лекції про біосферний заповідник Асканія-Нова! Відео ексурсія для тих, хто бажає дізнатися все про степовий заповідник від заснування до сьогодення. Як виникла ...

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски
Рекомендуємо
heart heart

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски

Відео ексурсія для тих, хто бажає відвідати пустелю Олешківські піски та дізнатися більше про неймовірну природну локацію на Херсонщині. А також для школярів, котрі досліджують природу ...