Зміст:
- Асканія-Нова – дивовижний рукотворний оазис у степу
- Херсонські гори — найромантичніше місце на півдні
- Сафарі на острові Бирючий
- Шато Трубецького
- Курортно-оздоровче село Хорли
- Олешківські піски — дивовижний світ пустелі
- Арабатська стрілка для оздоровчого туризму
- Десятки природних принад Кінбурнської коси
Разом із приходом теплої весняної пори з'являється непереборне бажання мандрувати й відкривати для себе нові місця. Плануючи відпочинок в Україні навесні, можна заздалегідь вивчити публікації в інтернеті. Тут ми розповімо про найдивовижніші місця півдня. Вони ідеально підійдуть цінителям зеленого туризму.
Заповідники, національні парки, виноробні з багатою історією, курортно-оздоровчі селища... куди оком не кинь — усюди своєрідна, унікальна і варта вашого візиту місцевість. Ми розкажемо про неймовірні локації, а ви — оберете, куди вирушати насамперед.
Асканія-Нова – дивовижний рукотворний оазис у степу
Годі уявити відоміший у світі український заповідник, ніж Асканія-Нова. Щорічно тут влаштовують понад 70 тисяч екскурсій для вдячних туристів, і міжнародна зацікавленість до цього місця лише зростає. Чому?
Справа в тому, що це єдине місце на теренах Європи, де типчаково-ковиловий степ залишився незайманим, його ніколи не обробляли люди.
На території є зоопарк, де в комфортних умовах живуть звірі й птахи з різних континентів. Вони прекрасно адаптувалися на Херсонщині, незважаючи на те, що родом із різних кліматичних зон. У ботанічному саду заповідника нараховують 748 видів дерев і 1500 видів і сортів трав'янистих квітково-декоративних рослин.
Основний екскурсійний маршрут викладений доріжками з каменю. Рухаючись за вказівниками, можна оглянути найцікавіші місця зоопарку й дендропарку під відкритим небом. Також у музеї-заповіднику можна побачити стародавні скульптури ХV-ХVIII століття, які добре збереглися.

Безсумнівно, цей заповідник вражає значно сильніше за будь-який міський зоопарк. Серед унікальних мешканців — американські бізони, шотландські поні, страуси, зебри, африканські та індійські антилопи, південноамериканські верблюди, олені, буйволи, горностаї, ласки тощо. Орнітологічний парк налічує приблизно 60 видів птахів, серед яких степові орли, журавлі, грифи, лебеді, папуги, павичі, качки і фламінго. Обов'язково візьміть екскурсію ретро сафарі в степ.
Херсонські гори — найромантичніше місце на півдні
Узбережжя Дніпровсько-Бузького лиману дивує тим, що не має звичної пляжної зони. Над блакитними водами тут красуються порізані глиняні кручі від 25 до 50 метрів заввишки. Це Станіславський Гранд каньйон — місце унікальної краси, в якому досконалість степових пейзажів доповнюється горами й морем.

Романтичні Херсонські гори — місце, що сповнене свіжістю морського бризу й ароматами степових рослин. Тут особлива енергетика. Вона сприяє втіленню всіх щирих бажань, загаданих на заході сонця, яке дуже гарно сідає над лиманом.
У весняний період гори, ніби пофарбовані в різні кольори. Вони вкриті смарагдовим килимом, який прикрашають темно-фіолетові, жовто-коричневі й інші візерунки квітучих трав.
Помилуватися унікальним пейзажем можна ще й із води. Дуже популярні тут прогулянки на байдарках уздовж берега з обідом із юшки, звареної з місцевих видів риби.
Сафарі на острові Бирючий
Куди поїхати навесні в Україні, щоб відкрити для себе нові грані дикої природи? Відвідайте Бирючий острів. Він належить до Азово-Сиваського національного парку. Тут прихильники «дикого» відпочинку влаштовують сафарі-прогулянки.
Природні ландшафти цього місця утворені з білосніжних пляжів, степового різнотрав'я й листяних дерев. На цьому острові мешкає чимало оленів, тому сафарі-прогулянка — це, насамперед, фотополювання на цих граціозних тварин. До того ж, тут можна побачити єнотоподібних собак, лисиць, ланей та інших диких тварин.
Але не тільки сафарі привертає увагу туристів у заповіднику. На острові Бирючий є джерела з мінеральною водою, яка пробивається з глибин землі — прісного підземного озера.
Шато Трубецького — значно більше, ніж просто виноробня
Якщо ви любите ексклюзивні вина, то обов'язково маєте відвідати шато Трубецького. Навіть, якщо вже були тут раніше. А якщо дегустацією вин вас не привабити, це місце сподобається вам з інших причин.

В околицях виноробні можна помилуватися пам'яткою села Козацьке — єдиним степовим водоспадом. Неподалік від шато розташована литовська вежа Вітовта часів Середньовіччя, яка заслуговує вашої уваги.
Екскурсії в Шато Трубецького проводяться цілорічно. Пік відвідувань припадає на весну.
Програма включає відвідування винних підвалів. Ви дізнаєтеся про незвичайну історію цього місця та зацікавитесь особливостями збору сировини й виробництвом високоякісного вина. Слід зазначити, що його смакові якості жодним чином не поступаються дорогим французьким або новозеландським винам.
Курортно-оздоровче село Хорли
Цей курорт на узбережжі Чорного моря тільки набирає обертів. Тут не дуже розвинена інфраструктура, однак є всі умови для комфортного відпочинку. До того ж, вартість проживання невисока.

Курорт Хорли орієнтований на родини з дітьми. Море тут неглибоке і прогрівається дуже швидко. Ще одна особливість півострова полягає в тому, що тут не буває сильної спеки — на узбережжі завжди дме легенький вітерець.
Увагу туристів також привертає унікальний природний фонтан на прісному озері зі стерильною срібною водою. Вважається, що води джерела містять колоїдне срібло й відрізняються особливою чистотою. Усього в Хорлах є п'ять джерел з унікальною артезіанською водою.
Олешківські піски — дивовижний світ пустелі
А ви знали, що можна відвідати справжню пустелю, не виїжджаючи з України? І якщо ви шукаєте, де відпочити навесні в Україні активно, тоді Олешківські піски — пречудовий варіант. Це піщаний масив площею 162 тис. гектарів, що розташований за 30 км від міста Херсон.
Трапляються тут і ділянки з невисокою рослинністю, невеликими озерами й хвойними деревами. Загальна територія пісків — понад 200 тис. гектарів. У місцевій екосистемі живуть вовки, лисиці, фазани, кабани, зайці й величезна кількість різних ящірок.
Весна — ідеальний час для відвідування цього місця. Влітку тут буває дуже спекотно, а пісок може прогріватися до 77 градусів за Цельсієм. До того ж, тут майже не буває дощів, зазвичай вони оминають пустелю.
Тут частенько влаштовують групові туристичні поїздки квадроциклами, які чергуються з привалами, на яких гід розкаже цікаві історії про створення цієї місцевості та її родзинки.
Арабатська стрілка для оздоровчого туризму
Віддалене курортне узбережжя Арабатської Стрілки — місце, де розташовані три популярних селища: Генгірка, Щасливцеве і Стрілкове. Територія відрізняється широкими пляжами, зазвичай мілким морем, унікальним за складом повітрям. Тут фіксують високий вміст іонів йоду та брому, які корисно впливають на дихальні шляхи та імунну систему загалом.
На Стрілці розташовані три термальних джерела, температура води в яких 40-70 градусів за Цельсієм, джерела з лікувальними грязями та озеро з високим вмістом солей.
Відвідайте спа-комплекс Арабатські Терми в с. Стрілкове. Тут є всі зручності та умови для оздоровчого туризму.

Десятки природних принад Кінбурнської коси
Прикінцева в списку, але далеко не остання за пріоритетом місцевість, куди варто поїхати відпочити в Україні навесні — Кінбурнська коса. Тут розташовані Чорноморський біосферний заповідник та Національний парк «Білобережжя Святослава». Дістатися до коси можна катером, вирушаючи від Залізного Порту.
Кінбурнська коса — мальовниче місце, де на вас чекає розмаїття фауни та флори. Вражаюча ендемічна рослинність, поле диких орхідей, лиман і озера з високим вмістом солі (зокрема, популярні «рожеві») — це все про Кінбурн.
Шпиль коси — місце зустрічі Чорного моря з Ягорлицькою затокою. Привабливе це місце й тим, що тут закінчує свій шлях величний Дніпро.
А ще тут можна спостерігати зграю білих пеліканів, чапель, качок і лебедів. У деякі пори року прилітають рожеві фламінго.
Коментарі: Куди поїхати навесні в Україні: ТОП-8 місць
Валентина Яковлевна
02.03.2021 14:45
Оцінка
С интересом прочитала публикацию о том,что можно посмотреть на Херсонщине в весенне--летний период!!Эти места мне знакомы с детства,но очень многое я открыла для себ впервые!!Очень полезная информация!!Там,где я еще не побывала,надеюсь посетить!!Спасибо за публикацию!!Было очень познавательно!!
Залиши коментар