Зміст:
- Асканія-Нова
- Олешківські піски
- Шато Трубецького
- Бирючий острів
- Нова Каховка
- Кінбурнська коса
- Херсонський Гранд-Каньйон
- Плавні Дніпра
- Яхт-тур у пониззі Дніпра
- Херсон
Осінь дає шанс максимально зарядитися яскравими емоціями до приходу зими.
Ця пора року прекрасна ще й тим, що неймовірна спека не заважає тривалим пішим прогулянкам і огляду визначних пам'яток. Якщо у вас з'явилося кілька вільних днів, довго не роздумуйте, а краще збирайте речі й вирушайте в подорож. Пропонуємо добірку цікавих місць, де тепло в осінній період. Після прочитання нашого огляду ви точно визначитеся з місцем, куди поїхати восени в Україні.
В Facebook Messenger є чат-бот tripmustgoon, котрий все знає про відпочинок та пам'ятки Херсонщини. Якщо вам зручніше отримувати інформацію в месенджері, тисни скоріше!
Асканія-Нова
Унікальна заповідна територія на півдні України, де живуть сотні видів рідкісних тварин, цікавить туристів майже цілий рік. Це найстаріший степовий резерват у світі. На 12 тисячах гектарів панує особливе життя, анітрохи не схоже на сучасність.

Тут немає туристичних комплексів, баз відпочинку й готелів. Неподалік є лише один готель «Канна» та декілька приватних будинків, які здають кімнати подобово. Дика, майже незаймана людиною територія дає змогу повноцінно відпочити від галасу міст і напруги сучасної цивілізації.
Відвідування біосферного заповідника зазвичай передбачає екскурсійну прогулянку дендропарком і зоопарком.
Олешківські піски
На мапі України можна побачити величезний піщаний масив — понад 200 тисяч гектарів піщаної території. Це — Національний природний парк «Олешківські піски». Тут можна чудово провести один із вихідних восени, наприклад, у жовтні.
Цій місцевості притаманна різноманітна мальовнича природа, тут є:
- піщані бархани заввишки 12 метрів;
- невисока рослинність;
- невеличкі болота;
- хвойні дерева;
- соснові насадження, які оточують пустельний масив периферійним кільцем;
- дикі зайці, вовки, лисиці, фазани та безліч видів ящірок.
Туристи полюбляють кататися на квадроциклах високими барханами. Приплив адреналіну бадьорить і збільшує активність у найближчі дні. Однак Олешківські піски відвідують не лише заради яскравих вражень від активного відпочинку. Тут часто можна побачити людей, які медитують, шукають спокій і повне розслаблення.
Шато Трубецького
Знамениту виноробню відвідують не тільки любителі захопливих історій і смачного ексклюзивного вина. Тут можна провести чудовий день на природі разом із родиною, завершивши його дегустаційною програмою. Перегляньте промо відео про це місце:
Понад 120 років тому граф Петро Трубецький заснував свою виноробню. Допомагав йому в цьому князь Лев Голіцин. Відтоді виробництво вина ніколи не зупинялося. Місцевий клімат сприяє прекрасному врожаю, який тут збирають виключно вручну для забезпечення кращої якості й неповторного смаку напою.
Неподалік від шато в с. Козацьке можна помилуватися водоспадом — єдиним у степовій Україні.

На території маєтку Трубецьких є залишки литовської фортеці — вежа часів Середньовіччя. Екскурсії в шато проводять цілорічно.

Бирючий острів
Унікальне узбережжя в селищі Кирилівка, назване Бирючий острів, по суті, є косою в Азовському морі.

Деякий час, переважно з вересня до листопада, через осінні шторми перешийок повністю йде під воду, звідки й назва «острів».
Ця територія є частиною Азово-Сиваського національного парку. На узбережжі є чудові умови для відпочинку з наметом. Природні ландшафти радують білосніжними піщаними пляжами, степовим різнотрав'ям, листяними деревами й полями з дикими квітами (тюльпани, айстри). Тут можна побачити безліч птахів, а також диких тварин: ланей, лисиць, оленів, єнотоподібних собак та інших.
Нова Каховка
Неофіційно Нову Каховку називають містом-оазою. Колись тут був голий степ і багато піску. Тепер це густонаселене місто (понад 46 тисяч мешканців).

В околицях утворилося Каховське водосховище. За 80 км від Нової Каховки розташований всесвітньо відомий заповідник «Асканія-Нова».
Красу водних об'єктів краю гармонійно доповнюють доглянуті парки й сади. Туристична сфера тут активно розвивається, тому відпочинок восени в Новій Каховці — прекрасна ідея.
Кінбурнська коса
Унікальне узбережжя, яке омивається прісними водами Дніпро-Бузького лиману з одного боку та солоним Чорним морем — з іншого. Тут є де погуляти та на що подивитися.
Відпочиваючи на цьому півострові, заплануйте у вашому дозвіллі відвідування таких місць:
- залишки турецької фортеці Кінбурн;
- грязьові й солоні озера з покладами білої глини;
- Волижин ліс, у якому ростуть 300-річні дуби. Він покритий буйною рослинністю та розмаїттям трав;
- козацький хрест, встановлений на згадку про першого кошового отамана Чорноморського козацтва;
- урочище «Комендантське» — частина парку «Білобережжя Святослава»;
- пам'ятник графу Олександру Суворову.
Місце, де сходяться води Чорного моря і Дніпро-Бузького лиману, називають шпилем Кінбурнської коси.
Це особлива заповідна територія, закрита для відвідувань. Але й інша, відкрита територія півострова, — прекрасна!
Херсонський Гранд-Каньйон
Чи можна уявити щось красивіше, ніж гори й море одночасно? Хіба що такий пейзаж доповнить степ.
Станіславський Гранд-Каньйон (або Херсонські гори) розташований у прибережній частині Дніпро-Бузького лиману. Тут ви не побачите звичайного піщаного або галькового узбережжя — на його місці височіють обривисті скелі.
Якщо піднятися на вершину каньйону, можна спостерігати приголомшливу панораму. Повітря змішує чудові аромати п'янких степових трав і морського бризу. Дивись яскаве відео:
Саме це місце багато хто вважає найромантичнішим у регіоні. На скелях туристи полюбляють зустрічати захід Сонця, який тут надзвичайно красивий.
Плавні Дніпра
Дніпровські плавні — це пониззя Дніпра, де його русло розбивається на рукави, розділені островами і вкриті густою рослинністю. Це унікальна заповідна зона нацпарку «Нижньодніпровський» із розмаїтою флорою і фауною.
Тутешній природний ландшафт особливий завдяки широкій мережі невеликих річок, сотень озер, проток і лиманів. Тут мешкають десятки видів птахів і тварин: качки, чаплі, фазани, черепахи, ондатри, нутрії, бобри й навіть дикі кабани.

Відпочинок у мальовничих плавнях популярний із кінця весни до глибокої осені. Тут можна чудово відпочити від напруженого галасу й ритму сучасної цивілізації. Популярна тут і риболовля. Прихильники відпочинку на воді обирають прогулянки яхтами, катерами, човнами. Дуже часто в цих місцях прогулюються на каяках і байдарках.
Яхт-тур у пониззі Дніпра
Окремо варто згадати таке дозвілля, як яхт-тур у пониззі Дніпра. Ця місцевість має чарівну атмосферу, сприяє глибокому розслабленню й «перезавантаженню».
Вирушати на прогулянку водною гладдю Дніпра особливо приємно під м'якими промінчиками сонця й легким подихом вітру, який приносить свіжість води. Приємні емоцій і незабутні враження — гарантовані!
Орендувати яхту та вирушити в подорож можна в супроводі капітана судна. Вартість однієї години — від 650 грн (зазвичай орендують мінімум на три години). Також можна придбати яхт-тур на кілька днів.
Херсон
Якщо ви міркуєте, куди поїхати в листопаді в Україні, й обираєте Херсон, сплануйте заздалегідь усю свою відпустку. Крім приголомшливих околиць, саме місто також має що показати своїм гостям. Щоб провести час максимально цікаво й насичено, придбайте один із доступних авторських турів. Маршрут прогулянки обов'язково включає візит до старого кварталу.

Популярна оглядова екскурсія, під час якої, лише за 2,5 години ви познайомитеся з історією міста та відвідаєте найкращі туристичні локації. Також попитом користуються екскурсії з акцентом на розповіді про масонів, про їхні таємні знаки, які часто трапляються в архітектурі міста.
Коментарі: Куди поїхати восени в Україні: 10 яскравих місць
Любов
28.10.2020 17:10
Оцінка
Чудово повезем групу на гарному автобусі...інформація для тур фірм
Залиши коментар