Logo
Your wishlist 0
ГоловнаОзеро Сиваш
Рекомендуємо

Озеро Сиваш

Без вірусів
Екологічно чисто

Зміст:

  • Затока Сиваш у цифрах і фактах
  • Чому Сиваш рожевого кольору
  • Історія озера Сиваш
  • Лікувальний ефект грязей і солей Гнилого моря
  • Як дістатися до озера Сиваш
  • Озеро Сиваш на мапі

Головна перевага озера — цілющі властивості, які, власне, і принесли йому популярність. Назва «Сиваш» походить із кримськотатарської мови та дослівно перекладається «багнюка». Є й інша назва — Гниле море. Коли вода нагрівається, вона неприємно пахне. Озеро Сиваш з’єднане з водами Азовського моря. Коли мілководдя випаровується, на поверхні залишається безліч мінералів. Водоймище досить унікальне. У світі є лише три подібних: Мертве море, озера Кара-Богаз-Гол і Велике Солоне.

Затока Сиваш у цифрах і фактах

Солоність води в проміле досягає 87, а мінімальний показник — 22. Плавати тут приємно, адже солона вода тримає вас на поверхні. Важливо не забувати про правила безпеки, адже, якщо вода потрапить до рота або в очі, ви відчуєте неприємний щем від солі. Якщо це трапиться, необхідно промити уражені ділянки прісною водою.

Рожеве озеро

Глибина басейну, переважно, невелика — від півметра до 1 м, тому вода дуже швидко прогрівається. Якщо пройти далі від берега, можна дістатися глибших місць.

Площа Сиваша — приблизно 3000 км². Затока розташована в Херсонській області та є однією з головних пам'яток України, як і інші мальовничі місця Херсонщини: Тендрівська коса, острів Джарилгач та відомі заповідники.

Чому Сиваш рожевого кольору

Колір озера рожевий

До кінця не можуть визначити причини рожевого кольору озера, але є кілька версій. За першою — це наявність йоду у воді. За другою — мікроводорості дуналієли (лат. Dunaliella), але вони зрідка мають будь-який інший відтінок, ніж зелений. Й останнє припущення полягає в присутності одноклітинних організмів — археїв. Поки що залишається лише здогадуватися щодо справжньої причини такого незвичайного для води кольору.

Історія озера Сиваш

За історичними даними, рожеве солоне озеро Сиваш утворилося приблизно 850 років тому. Під дією сильних вітрів утворився піщаний вал. Він переміщався на захід та об'єднався з Керченським півостровом, розділивши затоку з мілководдям й Арабатську стрілку. Майбутній Сиваш ставав солонішим, змінювався ландшафт, тваринний і рослинний світ.

Стародавнє озеро

Озеро цінується своїми соляними запасами. Їх можна помітити прямо під ногами під час прогулянки пляжем. Тут добували сіль і відвозили чумакам на продаж, після цього дорогу від Сиваша почали називати Чумацьким шляхом.

Лікувальний ефект грязей і солей Гнилого моря

Рожевий Сиваш має цілющу силу: тут є лікувальні солі, корисні для здоров'я. Туристів влітку дуже багато, оскільки саме в цю пору року волога інтенсивно випаровується. Йод та інші цілющі елементи потрапляють у повітря, що сприяє оздоровленню.

Лікувальними властивостями також володіє ропа: вона очищає шкіру, омолоджує її та робить еластичнішою.

Сиваська сіль поліпшує обмінні функції та зміцнює структуру волосся та нігтів. У водоростях міститься корисна речовина, так званий “еліксир молодості” — бета-каротин. Він покращує захисні функції організму та допомагає в лікуванні інфекційних та інших хвороб.

Дуже часто сюди органызовують тури на рожеві озера для відпочинку та профілактики різних захворювань.

Туристи на озері Сиваш

Окрім релаксуючого відпочинку, ви отримаєте величезну користь для організму.

Як дістатися до озера Сиваш

Доїхати до озера можна різним транспортом: потягом, автівкою, автобусом. Якщо ви вирушите потягом з Львова, Києва, Дніпра, Кривого Рогу, Запоріжжя або Харкова, вам треба прямувати до Новоолексіївки та пересісти на електричку, яка йде до Генічеська. У цьому населеному пункті сісти на рейсовий автобус або замовити таксі, які вас довезуть до Арабатської Стрілки, звідки зможете пішки дійти до озера Сиваш або необхідного вам населеного пункту.

Подорожуючи на особистому автомобілі, краще обрати траси:

  • Одеса – Ростов;
  • Харків – Сімферополь.

Дорогою ви побачите вказівник «Генічеськ». На ньому необхідно буде звернути й поїхати в напрямку Арабатської Стрілки.

Ще одна локація на Азовському морі, водойми якої схожі за своїми властивостями на Сиваш, це курортний Бердянськ. Ланцюжок лиманів тягнеться вздовж східного узбережжя в корені Бердянської коси; донні відклади цих водойм є муловими грязями, в складі яких переважає сульфід заліза. З початку ХХ сторіччя на базі бердянських лиманів працюють бальнеолікарні, а головними “постачальниками” цілющих мулів є озера Красне, Велике, Середнє та Мале.

Озеро Сиваш на мапі

Інші визначні місця Арабатської Стрілки

Термальний комплекс «Арабатські терми»
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Термальний комплекс «Арабатські терми»

Термальний комплекс «Арабатські терми»  пропонує сервіс європейського рівня для відпочинку та оздоровлення з урахуванням всіх необхідних вимог безпеки, гігієни та комфорту. Історія свідчить, що ця місцевість ...

Актуально цілий рік
Зябловське (Касирське) озеро в Стрілковому
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Зябловське (Касирське) озеро в Стрілковому

Звичайно, Зябловське озеро ще не отримало таку популярність, як інші солоні озера на Арабатській стрілці. Проте, за своїми бальнеологічними якостями не поступається навіть водоймі Сиваш. Поки ...

Актуально цілий рік
Гаряче джерело поблизу клініки лікаря Козявкіна
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Гаряче джерело поблизу клініки лікаря Козявкіна

На Арабатській стрілці лише одне безкоштовне джерело. Поблизу недобудованої клініки лікаря Козявкіна є природний басейн із лікувальною водою. Тут планується відкриття реабілітаційного центру, в якому буде ...

Актуально цілий рік

Відео екскурсії Херсонської області

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн
Рекомендуємо
heart heart

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн

Ця відеоекскурсія запрошує вас в дивовижну подорож херсонськими плавнями. Для мандрівників відкриється унікальний світ дикої природи, розмаїття флори та фауни. Матеріал, викладений у лекції, дасть змогу ...

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція
Рекомендуємо
heart heart

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція

Запрошуємо до перегляду онлайн лекції про біосферний заповідник Асканія-Нова! Відео ексурсія для тих, хто бажає дізнатися все про степовий заповідник від заснування до сьогодення. Як виникла ...

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски
Рекомендуємо
heart heart

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски

Відео ексурсія для тих, хто бажає відвідати пустелю Олешківські піски та дізнатися більше про неймовірну природну локацію на Херсонщині. А також для школярів, котрі досліджують природу ...