Озеро Сиваш, Арабатська стрілка: фото, мапа | TripMustGoOn
Logo
Your wishlist 0
ГоловнаОзеро Сиваш
Рекомендуємо

Озеро Сиваш

Без вірусів
Екологічно чисто

Зміст:

  • Затока Сиваш у цифрах і фактах
  • Чому Сиваш рожевого кольору
  • Історія озера Сиваш
  • Лікувальний ефект грязей і солей Гнилого моря
  • Як дістатися до озера Сиваш
  • Озеро Сиваш на мапі

Головна перевага озера — цілющі властивості, які, власне, і принесли йому популярність. Назва «Сиваш» походить із кримськотатарської мови та дослівно перекладається «багнюка». Є й інша назва — Гниле море. Коли вода нагрівається, вона неприємно пахне. Озеро Сиваш з’єднане з водами Азовського моря. Коли мілководдя випаровується, на поверхні залишається безліч мінералів. Водоймище досить унікальне. У світі є лише три подібних: Мертве море, озера Кара-Богаз-Гол і Велике Солоне.

Затока Сиваш у цифрах і фактах

Солоність води в проміле досягає 87, а мінімальний показник — 22. Плавати тут приємно, адже солона вода тримає вас на поверхні. Важливо не забувати про правила безпеки, адже, якщо вода потрапить до рота або в очі, ви відчуєте неприємний щем від солі. Якщо це трапиться, необхідно промити уражені ділянки прісною водою.

Рожеве озеро

Глибина басейну, переважно, невелика — від півметра до 1 м, тому вода дуже швидко прогрівається. Якщо пройти далі від берега, можна дістатися глибших місць.

Площа Сиваша — приблизно 3000 км². Затока розташована в Херсонській області та є однією з головних пам'яток України, як і інші мальовничі місця Херсонщини: Тендрівська коса, острів Джарилгач та відомі заповідники.

Чому Сиваш рожевого кольору

Колір озера рожевий

До кінця не можуть визначити причини рожевого кольору озера, але є кілька версій. За першою — це наявність йоду у воді. За другою — мікроводорості дуналієли (лат. Dunaliella), але вони зрідка мають будь-який інший відтінок, ніж зелений. Й останнє припущення полягає в присутності одноклітинних організмів — археїв. Поки що залишається лише здогадуватися щодо справжньої причини такого незвичайного для води кольору.

Історія озера Сиваш

За історичними даними, рожеве солоне озеро Сиваш утворилося приблизно 850 років тому. Під дією сильних вітрів утворився піщаний вал. Він переміщався на захід та об'єднався з Керченським півостровом, розділивши затоку з мілководдям й Арабатську стрілку. Майбутній Сиваш ставав солонішим, змінювався ландшафт, тваринний і рослинний світ.

Стародавнє озеро

Озеро цінується своїми соляними запасами. Їх можна помітити прямо під ногами під час прогулянки пляжем. Тут добували сіль і відвозили чумакам на продаж, після цього дорогу від Сиваша почали називати Чумацьким шляхом.

Лікувальний ефект грязей і солей Гнилого моря

Рожевий Сиваш має цілющу силу: тут є лікувальні солі, корисні для здоров'я. Туристів влітку дуже багато, оскільки саме в цю пору року волога інтенсивно випаровується. Йод та інші цілющі елементи потрапляють у повітря, що сприяє оздоровленню.

Лікувальними властивостями також володіє ропа: вона очищає шкіру, омолоджує її та робить еластичнішою.

Сиваська сіль поліпшує обмінні функції та зміцнює структуру волосся та нігтів. У водоростях міститься корисна речовина, так званий “еліксир молодості” — бета-каротин. Він покращує захисні функції організму та допомагає в лікуванні інфекційних та інших хвороб.

Дуже часто сюди приїжджають для профілактики онкологічних захворювань.

Туристи на озері Сиваш

Окрім релаксуючого відпочинку, ви отримаєте величезну користь для організму.

Як дістатися до озера Сиваш

Доїхати до озера можна різним транспортом: потягом, автівкою, автобусом. Якщо ви вирушите потягом з Львова, Києва, Дніпра, Кривого Рогу, Запоріжжя або Харкова, вам треба прямувати до Новоолексіївки та пересісти на електричку, яка йде до Генічеська. У цьому населеному пункті сісти на рейсовий автобус або замовити таксі, які вас довезуть до Арабатської Стрілки, звідки зможете пішки дійти до озера Сиваш або необхідного вам населеного пункту.

Подорожуючи на особистому автомобілі, краще обрати траси:

  • Одеса – Ростов;
  • Харків – Сімферополь.

Дорогою ви побачите вказівник «Генічеськ». На ньому необхідно буде звернути й поїхати в напрямку Арабатської Стрілки.

Озеро Сиваш на мапі

Інші визначні місця Арабатської Стрілки

Термальний комплекс «Арабатські терми»
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Термальний комплекс «Арабатські терми»

Термальний комплекс «Арабатські терми»  пропонує сервіс європейського рівня для відпочинку та оздоровлення з урахуванням всіх необхідних вимог безпеки, гігієни та комфорту. Історія свідчить, що ця місцевість ...

Актуально цілий рік
Гаряче джерело поблизу клініки лікаря Козявкіна
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Гаряче джерело поблизу клініки лікаря Козявкіна

На Арабатській Стрілці лише одне безкоштовне джерело. Поблизу недобудованої клініки лікаря Козявкіна є природний басейн із лікувальною водою. Тут планується відкриття реабілітаційного центру, в якому буде ...

Актуально цілий рік
Гліцеринове озеро в Стрілковому
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Гліцеринове озеро в Стрілковому

Гліцеринове озеро – прісна водойма, яка утворилася біля Азовського моря і солоного озера Сиваш. Досить давно було проведено розкопки в пошуках корисних копалин. Викопали котлован для ...

Актуально цілий рік