Зміст:
- Справжнє сафарі
- Кінбурнська коса
- Єдине історичне шато в країні
- Найбільший острів
- Долина Диявола
- Справжня пустеля
- Херсонські гори
Нам неймовірно пощастило, що навіть усередині країни, є куди поїхати на вихідні з Києва й чудово провести час! У кожному куточку України набереться з десяток захопливих місць, культурно-історичних пам'яток, замків, варіантів для різноманітного відпочинку (спокійного чи екстремального). Можна обрати організований тур або відпочинок «дикуном».

Транспорт в Україні один із найдешевших у світі, і, водночас, мережа сполучень дуже широка. Можна без проблем дістатися з одного великого міста до іншого автівкою, потягом чи автобусом. Є чимало нічних рейсів, під час яких можна відпочити, а на ранок уже бути на місці. До курортних та віддалених селищ дістаються з обласного центру автобусами та маршрутками.
У нас популярний і автомобільний туризм. Попри якість доріг, щороку тисячі туристів обирають саме такий спосіб пересування. Щоб трохи заощадити, шукають попутників (наприклад, на сервісі BlaBlaCar).
Отже, куди поїхати з Києва на вихідні і в який сезон? У цьому огляді пропонуємо добірку найцікавіших локацій. Дивіться мальовничі фото, читайте про цікавинки та обирайте для себе пріоритетний напрямок.
Біосферний заповідник «Асканія-Нова»
Цей унікальний куточок на півдні України переміг у національному конкурсі «Сім природних чудес України». Виділимо найзахопливіші його особливості:
- єдина ділянка незайманого степу не тільки в Україні, а й у всій Європі;
- екосистема налічує понад 500 видів рослин і понад 3 тисячі видів тварин (68 занесено до Червоної книги). Попри належність до різних кліматичних поясів, тут добре адаптувалися й живуть індійські та африканські антилопи, лами, сайгаки, американські бізони, зебри й інші тварини;
- із середини весни до липня степ змінює кольори — забарвлюється в смарагдово-зелений, блакитний, бузковий, жовтий, сріблястий та інші. Особливо красиво тут «золотої» осені.
У межах туру вихідного дня в «Асканії-Нова» ви можете прогулятися заповідником (ботанічним садом і зоопарком) із гідом.
Кілька чудес на Кінбурнській косі
Це місце — фаворит для спокійного відпочинку серед туристів із різних областей.
До найцікавіших об'єктів у цій місцині відносять:
- грязьові й сольові озера з покладами білої глини;
- Ягорлицьку затоку та шпиль коси — місце, де сходяться води Чорного моря і Дніпро-Бузького лиману;
- Волижин ліс із буйною рослинністю, розмаїттям трав і дерев, особливе місце з яких посідають величезні 300-річні дуби;
- залишки турецької фортеці Кінбурн;
- пам'ятник графу Олександру Суворову;
- козацький хрест, установлений на згадку про першого кошового отамана Чорноморського козацтва;
- урочище «Комендантське» — частина парку «Білобережжя Святослава».
Візит на Кінбурнську косу можна організувати під час туру вихідного дня. Екскурсія включає інформативно-розважальну прогулянку озерами і стародавніми лісами в напрямку Чорного моря. Після прибуття на пляж буде час для купання та відпочинку під сонечком. Неспекотне літо — найкращий час для цього туру.
Виноробня «Шато Трубецького»
Поціновувачі гарної природи, захопливих історій і смачного ексклюзивного вина обов’язково мають відвідати виноробню Трубецького!
Одноденний тур пропонує насичену програму:
- спочатку побачите єдиний у степу водоспад у с. Козацьке;
- потім погуляєте поблизу єдиної в степовій Україні вежі часів Середньовіччя;
- в шато Трубецького побуваєте на екскурсії у винних підвалах;
- далі зустрінетесь з сомельє, щоб дізнатися більше про процес виготовлення вина;
- наостанок — візит до винного магазину.
Клімат Херсонського регіону — помірно-континентальний. Середня температура влітку +25 °С градусів, а взимку -2 °С. Екскурсії шато Трубецького проводять цілий рік. Смакові якості місцевих вин не поступаються французьким або новозеландським.
Винний матеріал вирощується в екологічно чистому регіоні, а потім збирається вручну — це забезпечує високу якість і неповторний смак вина.
Острів Джарилгач
Організований тур починається із зустрічі в Херсоні та поїздки до Скадовська. Звідси — переправа на острів.
Біля маяка проводять невелику екскурсія, після чого передбачений вільний час.
Це місце має особливу енергетику. Острів славиться своїми розмірами, розмаїттям природних цікавинок, а також білим піском і морем небесно-блакитного кольору. Тут немає людських поселень. Крім цього, туристи називають такі особливості:
- дика заповідна зона, кілометри незайманих пляжів;
- немає інфраструктури: магазинів, готелів, розважальних центрів;
- прямо з берега можна спостерігати за дельфінами, які грайливо стрибають над водою й ловлять рибку;
- на суші трапляються місцеві тварини: олені, лані, муфлони, зубри;
- Джарилгацький маяк — один із найважливіших у Чорному морі. Його металевий каркас і технічне оснащення виготовили в Парижі. Про маяк ходить безліч містичних легенд і захопливих переказів;
- на острові можна взяти майстер-клас із каякінгу.
Актовський каньйон або Долина диявола
Глибока річкова долина — абсолютно нетипове явище для степу. Це єдиний у Європі комплекс скель і гранітних брил різних розмірів.
Туристам тут є чим зайнятися й помилуватися. Зокрема:
- сплав річкою Мертвовод заборонений, а ось просто купатися в ній можна;
- досвідчені скелелази, маючи спеціальне спорядження, можуть піднятися угору з ущелини;
- безліч місць для ефектних фотографій;
- у цих краях можна натрапити на зайців, фазанів, лелек, ящірок і десятки рідкісних рослин, занесених до Червоної книги.
У рамках туру вихідного дня до Актовського каньйону ви дізнаєтеся про утворення скелястого ландшафту в південних степах. На шляху до Великого каньйону, зазвичай, є дві зупинки біля менших каньйонів. Також доступна прогулянка територією Долини диявола.
Олешківські піски — трохи Африки в Україні
Цей національний природний парк є найбільшою піщаною територією в Україні.
Площа пустельного масиву понад 200 тис. гектарів, його край оточений периферійним кільцем соснових насаджень. На території трапляються:
- невеликі болота;
- невисока рослинність;
- хвойні дерева;
- бархани заввишки 12 метрів;
- в дикому місцевому середовищі живуть зайці, вовки, лисиці, фазани та безліч видів ящірок.
У різні пори року ця локація виглядає своєрідно й завжди прекрасно. Це місце люблять туристи, хоча взимку тут бувають рідко. На барханах популярні прогулянки на квадроциклах.
Туристи помічають, що це місце має сильну енергетику. Повертаючись додому, відчуваєш прилив сил і активність. Свіже повітря і хвойні дерева навколо бадьорять і піднімають настрій.
Тур до пустелі Олешківські піски включає прогулянку з розповідями гіда про утворення цього місця та його особливості, після чого передбачений вільний час.
Херсонські гори
Якщо до цього моменту ви ще не вирішили, куди поїхати з Києва на вихідні, тоді Херсонські гори вас точно переконають! Це найромантичніше місце на півдні, яке поєднує в собі красу моря, степу й гір.
Тур вихідного дня починається із зустрічі з гідом і поїздки автобусом до села Станіслав, де й розташовані Херсонські гори.
Під час поїздки ви почуєте багато легенд та історій про цю локацію. А вже на місці у ви матимете достатньо часу, щоби прогулятися узбережжям лиману й насолодитися солоним запахом вітру, який віє з моря, та ароматами степових трав. Потім, зібравшись групою, прийде час зустрічати захід сонця й загадувати бажання. Гід розповість, чому саме тут сила думок особливо велика, і чому це місце робить людей щасливими.
Коментарі: Куди поїхати на вихідні з Києва в південному напрямку
Схоже, ніхто ще не коментував цю статтю ...
Будь першим!
Залиши коментар