Зміст:
- Як дістатися Херсона
- Що робити у Херсоні
- Основні об’єкти для екотуризму
Херсонщина – дивовижний регіон на півдні України, який щорічно відвідують близько 4 млн туристів.
Варіантів для дозвілля безліч:
- можна вибрати активний відпочинок і насолодитися водними видами спорту;
- доторкнутися до світу дикої природи в одній із заповідних зон;
- просто відпочити на пляжі Азовського або Чорного морів;
- відвідати об'єкти історико-культурної спадщини;
- зайнятися полюванням або риболовлею.
Великою популярністю користується зелений туризм на Херсонщині. На території області знаходиться 80 об'єктів природно-заповідного фонду, з них два біосферні заповідники, які охороняються ЮНЕСКО (Асканія-Нова та Чорноморський біосферний заповідник).
У цій статті ви дізнаєтеся про найкращі місця Херсонщини та зможете спланувати чудовий відпочинок.
Як дістатися Херсона
Херсон знаходиться на півдні України за 547 км від столиці країни. У цьому місті є міжнародний аеропорт, залізничний та автобусний вокзали. Туристи зазвичай бувають тут лише проїздом, прямуючи в інші туристичні місця: Залізний Порт, Лазурне, Хорли, Скадовськ та інші. З деякими курортами є пряме автобусне сполучення.
Дістатися до Херсона найзручніше поїздом, автобусом або автомобілем. Рекомендуємо купувати квитки завчасно, оскільки напрямок досить популярний, особливо в літній період.
Потягом
Регулярне залізничне сполучення зв'язує Херсон з усіма великими містами України й Білорусі. З Києва щодня відправляються кілька потягів, час у дорозі від 7 до 12 годин. Влітку кількість поїздів у цьому напрямку збільшують.
Автобусом
Автобуси прямого сполучення прямують у Херсон з Києва, Кривого Рогу, Житомира, Одеси, Дніпра, Запоріжжя. Є рейси через Скадовськ з Вінниці й Тернополя. Усі автобуси йдуть до вокзалу. Звідти або ж з автобусної станції (поблизу Центрального ринку) можна добратися до довколишніх курортних селищ.
Автомобілем
Подорож автомобілем – найшвидший і найкомфортніший спосіб, але й найбільш дорогий. Щоб заощадити на поїздку, можна взяти з собою попутників, скориставшись яким-небудь сервісом (наприклад, Blablacar).
Що робити у Херсоні
Допитливому туристу у Херсоні точно не буде нудно. Є безліч доступних історико-культурних маршрутів і авторських екскурсій старими кварталами. Місто пропонує чимало цікавих занять на будь-який смак. Читайте про них далі у статті та плануйте заздалегідь своє дозвілля. А щоб отримати максимум задоволення від природних красот, зверніть увагу на екотуризм, про який ми теж розповімо далі.
Відпочинок на воді
Кількість водних ресурсів Херсонщини дозволяє максимально якісно й різноманітно проводити час на воді. Любителі водних видів спорту можуть відправитися у сплави на байдарках, покататися на водних лижах, сап-дошках тощо. З числа більш спокійних розваг можна виділити прогулянки на велосипедах, катамаранах, катерах та моторних човнах.
Вартість таких розваг варіюється від 180 до 500 грн. на одного дорослого, в залежності від виду транспорту, маршруту й тривалості.
Культурний відпочинок
Якщо ви полюбляєте відвідувати театр, тоді рекомендуємо побувати біля лісової сцени. Обласний театр ім. Куліша запрошує гостей на перегляд різних вистав за межами міста, в яких нерідко грають відомі народні артисти України.
У пошуках культурних розваг у середині червня можна відвідати міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії», заснований у 1999 році. В рамках фестивалю проходить конкурсний перегляд театральних прем'єр.
Катання на конях
У Херсонській області є кілька кінноспортивних комплексів. Найпопулярніші знаходяться у м. Олешки. Ви можете приїхати сюди, щоб просто погуляти, покататися на конях, опанувати заняття верхової їзди або зробити фотосесію з кіньми.
Прогулянки на яхті
Романтичні прогулянки на яхті – це лагідне сонце, приємний вітерець, погойдування на хвилях і свіжість від водної гладі Дніпра. Така прогулянка подарує умиротворення й неоціненне відчуття свободи!
Катання на SUP-дошці
Мікс серфінгу й греблі на каное – відносно новий вид водного спорту. У такий спосіб можна вирушити на прогулянку Дніпром разом із інструктором.
Рибальство й полювання
База відпочинку – ідеальне місце для любителів риболовлі. У місцевих річках ловлять сома, коропа, пузанка, ляща й щуку. Спорядження та снасті тут можна брати в оренду. Аналогічні послуги надають десятки баз відпочинку.
Каякінг у Херсонських горах
Каякінг-тур у Херсонські гори – це незабутні емоції від активного водного спорту. Точно варто спробувати! Маршрут проходить уздовж високого берега з крутими ярами і мальовничими схилами Станіславського заказника по акваторії Дніпровського лиману. Цікаво й те, що ці тури проводять круглий рік.
Винний дегустаційний тур
Старовинна винарня знаходиться в селищі Веселе Херсонської області. Програма туру включає прогулянку історичними місцями (скіфські кургани, місця козацьких зимових таборів, турецькі фортеці), відвідування єдиного в степу водоспаду й середньовічної башти.
Після прибуття в Шато Трубецького буде проведена екскурсія винними підвалами, потім - дегустація 5 видів вина й відвідування магазину.
Основні об’єкти для екотуризму
Як уже йшлося раніше, Херсонська область приваблює екотуристів своїми ландшафтами й природними об'єктами. Представляємо Вам добірку найбільш дивовижних місць.
Станіславський заказник
Це місце знамените злиттям двох лиманів – Дніпровського й Бузького. Висота крутого берега досягає 55 метрів. Це місце нерідко називають гранд-каньйоном або Херсонськими горами. Тут можна помилуватися неймовірними краєвидами, кручами, ущелинами, валунами.
Олешківські піски
У цьому національному парку можна погуляти піщаними барханами й луками, помилуватися озером з очеретом та відпочити в гаю. Олешківські піски – це найбільша піщана територія в Україні. У дикому місцевому середовищі живуть зайці, вовки, лисиці, фазани та безліч видів ящірок.
Асканія-Нова
Це особливий заповідник не лише для нашої країни, а й за світовими масштабами. Територія дає притулок рідкісним видам тварин, занесеним до Червоної книги. Різні туристичні маршрути познайомлять вас із особливостями зоологічного й ботанічного парку. Туристичні комплекси знайти тут не вийде. Але можна зупинитись в готелі Канна.
Кінбурнська коса
Славу Кінбурнській косі принесли її природні багатства: цілющі грязі, піщані дюни, ліси на кшталт джунглів, поле диких орхідей і рожеве озеро з покладами солей. Все це можна побачити навіть у рамках одноденного туру. Відвідування коси за авторським маршрутом передбачає пересування на спеціальному транспорті, адже пішки складно потрапити у найвіддаленіші куточки місцевості.
Плавні і єрики Дніпра
Дніпровські плавні – місце, де русло річки розбивається на рукави, які утворюють острови, покриті щільною зеленню. Тут мешкають десятки видів птахів і тварин: качки, чаплі, фазани, черепахи, ондатри, нутрії, бобри і навіть дикі кабани.
Пониззя Дніпра – місце з магічною атмосферою, яке приваблює туристів з усіх куточків країни. Багато хто віддає перевагу саме відпочинку на воді, вирушаючи в походи на байдарках, прогулянки на сап-дошках, човнах або яхтах.
Дачі на Дніпрі
Серед мальовничих плавнів у відокремленому куточку заповідника можна зняти затишний будиночок – дачу з усіма зручностями. У цих місцях панує неповторна атмосфера – дика природа, спів птахів рано-вранці, зоряне небо й незабутні враження від чудових світанків і повечір’я. Дачі на Дніпрі популярні серед туристів, адже тут є усе необхідне для відпочинку у чудовому місці на природі.
Коментарі: Зелений туризм на півдні України
Схоже, ніхто ще не коментував цю статтю ...
Будь першим!
Залиши коментар