Зміст:
- Арка Калімбета
- Береговий маяк
- Краєзнавчий музей
- Храм Різдва Богородиці
- Залізничний міст
- Рожеве озеро в с. Приозерне
- Сиваш
- Куди піти в Генічеську з дітьми
Вам не потрібно довго шукати «куди піти в Генічеську»! Ми підібрали найкращі визначні місця та їх детальний опис. Покажемо чудові локації в місті, розповімо, де погуляти та як цікаво провести час!
Арка Калімбета
З цієї арки починайте оглядати пам’ятки Генічеська. Арка Калімбета – візитна картка, символ міста. Історія створення пам’ятника така: в Генічеську жив багатий купець Роман Калімбет. Чоловік відомий не лише своїм багатством, а й ексцентричними витівками. Кажуть, він одягався як пастух, пас овець на півострові Чонгар (о. Сиваш).
Купець був повністю байдужий до свого зовнішнього вигляду, проте поважав технічний прогрес – володів автомобілем. Саме за розпорядженням купця, збудовано дерев’яний міст від острова Чонгар до Куюк-Тюк.

1909 року Калімбет побудував дім з аркою, прикрашеною своїми ініціалами. Недовго він пожив у своєму двоповерховому будинку – у 1912 році помер. Похований у сімейному склепі. У 1919 солдати Врангеля спробували вивезти могильний пам’ятник Калімбета. Плита залишилась в Генічеську як меморіал для братської могили. Ім’я першого володаря було стерто.
Дім купця перетворили на заїжджий двір. На першому поверсі розміщувався трактир, на другому – готель.
Нещодавно арку Калімбета відреставрували. Місцеві кажуть, що вона сильно змінилась, бо втратила свою автентичність. Оглянути пам’ятку можете в будь-який час. Адреса – проспект Миру, 28.
Береговий маяк
Якщо ви не були на маяку – значить не дізнались Генічеськ по-справжньому. Береговий маяк сконструйований французькими архітекторами за ініціативою відомого метеоролога й історика Фердинанда Врангеля. У 1879 році його запустили в експлуатацію, а місто стало важливим пунктом судноплавства. Маяк реставрували, змінювали дах, вікна, але спорудження все ще вказує шлях морякам.

Головна родзинка маяка – прямокутна форма. Круглі маяки будують на морі, щоб їх не руйнувало хвилями. Генічеський маяк стоїть на березі, тому шторми йому не страшні. Гляньте на ковані огорожі гвинтових сходів та систему вентиляції – вони залишились від часів заснування.

Маяк розміщений на березі Утлюкського лиману на вулиці Приморській. Вхід для відвідувачів відкритий за записом в четвер і суботу (10:00–14:00). Дітям до 5 років заборонено входити на територію. Записатися на екскурсію можете у наглядача маяка за телефоном 0665220355 (Володимир Вікторович) чи у наглядача вогнів – 0668091885 (Олена Анатолівна).

Краєзнавчий музей
Звичайно, кожне місто має краєзнавчий музей. Тому, обов’язок туриста – вивчити всі пам’ятки Генічеська. Музей розташований на перетині проспекту Миру та вулиці Відродження. Споруда збудована між 1903–1906 роками в якості особняка купця Островського. Сам заклад заснований 1956.
Фонд складає понад 10 000 експонатів. Для відвідувачів доступні вісім залів: зал видатних діячів, древньої історії, етнографії, дружби, військової справи, природи. У двох інших секціях – виставки фотохудожників, декоративно-прикладної творчості, дитячих робіт, місцевих художників.
Гордість музею – кістки мамонта, голова туру із середньовічного корабля, античні амфори, кримські гроші, інші рідкісні експонати. Тут можна подивитися на опудала тварин, скелети риб, які мешкають у Херсонській області.
Час роботи закладу: понеділок–четвер (8:00–17:00), п’ятниця (8:00–16:00). Телефон (8 055 34) 2-21-92.
Храм Різдва Богородиці
Єдина сакральна будівля, збережена до наших днів. Виконана у стилі візантійської купольної архітектури. Стіни святині пофарбовані в небесно-голубий та білий кольори. Перший камінь закладений 1904 року за ініціативи старця Созонтія. Церква будувалась на пожертви вірян міста та найближчих сіл.
У 1907 році відбулася перша служба. На території церкви були господарські забудови, каплиця, трапезна, басейн, закладено парк.

Під час гонінь релігії, святиню використовували для зберігання зерна. Могилу покійного Созонтія розорили. Лишень у 1941 відновились церковні служби під покровительством отця Костянтина. 1944 року церкву знову закрили, а священика арештували.
У радянські часи будівля слугувала складом, а потім – спортзалом для міліціонерів. У 1989 році церква поновила свою релігійну діяльність. На гроші парафіян храм відновили до первозданного вигляду. На великі церковні свята звучить дзвін. До храму з’їжджаються паломники зі всієї України. Церква розташована на вулиці Монастирській.
Залізничний міст
Об’єднує Арабатську стрілку і Генічеськ через протоку Тонку. Конструкція моста була запропонована Фрідріхом Ротом будівельній компанії «Waagner-Biró». Її особливість в тому, що непотрібно багато ресурсів для будівництва, а складається як конструктор.

Достовірних даних немає, проте конкретно Генічеський міст спочатку зібраний у Білорусі. Його збудували німці у роки війни через Дніпро у місті Орша. А в Генічеськ перевезли у 1951, замість дерев’яного.

Залізничне полотно було частиною гілки Новоолексіївка–Валок. Залізниця проіснувала до 70-х років. Зараз активісти намагаються зберегти споруду від демонтажу. Кажуть – хочуть розібрати на металобрухт. Розміщений паралельно до вулиці Вокзальна.
Рожеве озеро в с. Приозерне
Визначні місця Генічеського району знайдуться навіть за межами міста. За 18 км від Генічеська простягається рожеве озеро. Концентрація солей надзвичайно висока, тому в ньому просто неможливо потонути. Сюди приїжджають для оздоровлення. Лікувальні солі рожевого озера багаті на бета-каротин, використовуються в косметології.

Хороша новина – тут неймовірні пейзажі! Заходи сонця та світанки стануть фурором у ваших соціальних мережах. Задля цього варто на день залишити Генічеськ. Озеро набуває червоного відтінку в кінці літа. Тільки уявіть, які прекрасні вийдуть фотографії!
Якщо захочете скупатися, беріть прісну воду, щоб змити з себе сіль. А ще – старий купальник, бо тканина легко псується під впливом солі. Не потрібно затримуватися у воді більше 15 хвилин. Дістатися до озера можете громадським транспортом або власним ходом.
Сиваш
Розташування – на Арабатській стрілці. Туристів приваблюють корисні властивості води та грязей. Окрім цього – склад озера схожий на Мертве море, що не може не радувати.
Сиваш знаходиться в доступності кількох кроків від Щасливцевого, Стрілкового, Генічеської Гірки. Туди регулярно курсує транспорт із Генічеська.

Зверніть увагу! Щоб не нашкодити здоров’ю, не приймайте ванни більше 15 хвилин за 1 раз. Візьміть прісну воду, щоб сполоснутися після купання. Вода може зіпсувати тканину купальника, тому краще мати старий. Більшість відвідувачів беруть контейнер, щоб набрати цілющої солі чи грязі з собою. Сіль використовують вдома для прийняття гарячих ванн.
Куди піти в Генічеську з дітьми
Маленькі мандрівники точно не засумують в Генічеську. Можна відпочити на дитячому пляжі. Він чудово обладнаний, є шезлонги і парасольки напрокат. На території – навіси і кабінки для переодягання. Є можливість покататися на атракціонах, взяти в кіоску прохолодний напій чи морозиво.
Навіть малюкам тут безпечно купатися, адже глибина мілка. Вода добре прогрівається.
Неподалік Церкви Різдва Богородиці є парк розваг. На колесі огляду місто видно як на долоні. Також тут чимало дитячих атракціонів, кафе, майданчиків для дітей. Часто проводяться культурні заходи, концерти, розважальні програми для діток.
Обов’язково поїдьте на Арабатську стрілку. За селом Стрілкове – страусина ферма. В Генічеській Гірці варто відвідати аквапарк «Oasis» і дельфінарій «Оскар-Генічеськ».
Коментарі: Пам’ятки Генічеська – що подивитися і куди піти
Схоже, ніхто ще не коментував цю статтю ...
Будь першим!
Залиши коментар