Арабатська Стрілка, Генічеський береговий маяк: опис, фото, мапа | TripMustGoOn
Logo
Your wishlist 0
ГоловнаГенічеський береговий маяк

Генічеський береговий маяк

Без вірусів
Екологічно чисто

Маяки України — це не просто стратегічні та інженерні об'єкти навігації, а й історичні пам'ятки. Архітектурні споруди Херсонщини завжди привертали увагу туристів. Місцеві маяки дивують унікальним походженням і незвичайним дизайном.

Один із таких об'єктів — Генічеський береговий маяк. Його недаремно вважають головним символом Генічеська. Якщо будете тут відпочивати тут, обов'язково завітайте до маяка. Далі ми докладніше розповімо про цю історичну будівлю, її особливості й чим вона зацікавить туристів.

Історія та особливості

Генічеський береговий маяк — це унікальна споруда, зовсім не схожа на інші конструкції. Вас зустріне біла двоповерхова будівля з вікнами, що виходять на море. У центрі фасаду — маякова квадратна башта. Підноситься він на 25,4 метра над рівнем моря.

У чому особливість такої конструкції? Більшість світломаяків омиваються морем, їх будують круглими, щоб конструкції витримували шторм. А береговий маяк у Генічеську розташований на березі, тому форма вежі була змінена.

Генічеський маяк

Ініціатором будівництва став славетний метеоролог, історик, капітан, герой Російсько-турецької війни Фердинанд Врангель. Спроєктували конструкцію французькі архітектори. 1879 року об'єкт запустили в експлуатацію. Ця подія відіграла ключову роль у розвитку судноплавства Генічеська: запрацював порт, і місто почало відроджуватися.

Місцеві мешканці з особливою шаною ставляться до берегового маяка. Це давній символ міста, присутній на більшості міських пейзажів авторства генічеських художників. На гербі Генічеська також зображені обриси маяків. Екскурсія до цього місця зацікавить прихильників старовини й гарної архітектури.

Хоча вежі вже понад 140 років, вона все ще функціонує. За цей час її фасад не раз ремонтували, міняли вікна й дах. Але внутрішні елементи залишилися тогочасними. Привертає увагу кована огорожа гвинтових сходів і система вентиляції.

Де розташований та як дістатися

Маяк розташований у Херсонській області, в місті Генічеськ. Стоїть на березі Утлюкського лиману. Безпосередньо до міста можна доїхати громадським транспортом. Також є варіант відправитися рейсовим автобусом із Херсона, Мелітополя, Запоріжжя, Києва, Дніпра та інших населених пунктів.

Ще можна доїхати потягом до села Новоолексіївка, а далі електричкою або маршруткою — прямісінько до Генічеська.

Для автомобілістів краще планувати маршрут трасою Одеса — Ростов чи Харків — Сімферополь, залежно від пункту відправлення. Рухаючись цими магістралями, поверніть біля вказівника «Генічеськ» у напрямку міста.

Що робити на маяку в Генічеську

Екскурсія на маяки Херсонщини тепер доступна кожному туристу. Віднедавна відкрили для відвідування Аджигольський маяк і тепер відомий нам Генічеський. Це історичні навігаційні споруди, які здивують вас красою архітектурних рішень. Якщо ви хочете незвично провести час і відвідати нові місця, то вам сюди!

Фото біля маяку

Чим зайнятися біля Генічеського маяка:

  • піднятися на вежу й помилуватись чудовим краєвидом на Утлюкський лиман;
  • влаштувати фотосесію на фоні незвичайної будівлі;
  • цінителям давніх конструкцій можна вивчити маякову вежу зсередини;
  • якщо ви захоплюєтеся живописом, беріть із собою приладдя для малювання, адже ці місця надихають!

Інші визначні місця Арабатської Стрілки

Шато Трубецького
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Шато Трубецького

Лише близько півтори години їзди від Херсона розташувалася винарня, яка колись належала князю Петру Миколайовичу Трубецькому. Тут панує особлива атмосфера, яка викликає почуття спокою та легкості. ...

Актуально з серпня до серпня
Асканія-Нова
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Асканія-Нова

Асканія-Нова — це величезний біосферний заповідник площею 33 тисячі гектарів. Заповідник є унікальним природоохоронним комплексом, одним із найбільших заповідників України. Він перебуває під управлінням Національної академії ...

Актуально з квітня до листопада
Острів Бирючий
WOW
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Острів Бирючий

Острів Бирючий – унікальний шматочок суші, який є продовженням Федотової коси, розташованої між Азовським морем і лиманом Утлюцький. Він з'єднаний із материковою частиною вузьким перешийком завширшки ...

Актуально з квітня до жовтня