Logo
Your wishlist 0
ГоловнаГенічеський береговий маяк

Генічеський береговий маяк

Без вірусів
Екологічно чисто

Маяки України — це не просто стратегічні та інженерні об'єкти навігації, а й історичні пам'ятки. Архітектурні споруди Херсонщини завжди привертали увагу туристів. Місцеві маяки дивують унікальним походженням і незвичайним дизайном.

Один із таких об'єктів — Генічеський береговий маяк. Його недаремно вважають головним символом Генічеська. Якщо будете тут відпочивати тут, обов'язково завітайте до маяка. Далі ми докладніше розповімо про цю історичну будівлю, її особливості й чим вона зацікавить туристів.

Історія та особливості

Генічеський береговий маяк — це унікальна споруда, зовсім не схожа на інші конструкції. Вас зустріне біла двоповерхова будівля з вікнами, що виходять на море. У центрі фасаду — маякова квадратна башта. Підноситься він на 25,4 метра над рівнем моря.

У чому особливість такої конструкції? Більшість світломаяків омиваються морем, їх будують круглими, щоб конструкції витримували шторм. А береговий маяк у Генічеську розташований на березі, тому форма вежі була змінена.

Генічеський маяк

Ініціатором будівництва став славетний метеоролог, історик, капітан, герой Російсько-турецької війни Фердинанд Врангель. Спроєктували конструкцію французькі архітектори. 1879 року об'єкт запустили в експлуатацію. Ця подія відіграла ключову роль у розвитку судноплавства Генічеська: запрацював порт, і місто почало відроджуватися.

Місцеві мешканці з особливою шаною ставляться до берегового маяка. Це давній символ міста, присутній на більшості міських пейзажів авторства генічеських художників. На гербі Генічеська також зображені обриси маяків. Екскурсія до цього місця зацікавить прихильників старовини й гарної архітектури.

Хоча вежі вже понад 140 років, вона все ще функціонує. За цей час її фасад не раз ремонтували, міняли вікна й дах. Але внутрішні елементи залишилися тогочасними. Привертає увагу кована огорожа гвинтових сходів і система вентиляції.

Де розташований та як дістатися

Маяк розташований у Херсонській області, в місті Генічеськ. Стоїть на березі Утлюкського лиману. Безпосередньо до міста можна доїхати громадським транспортом. Також є варіант відправитися рейсовим автобусом із Херсона, Мелітополя, Запоріжжя, Києва, Дніпра та інших населених пунктів.

Ще можна доїхати потягом до села Новоолексіївка, а далі електричкою або маршруткою — прямісінько до Генічеська.

Для автомобілістів краще планувати маршрут трасою Одеса — Ростов чи Харків — Сімферополь, залежно від пункту відправлення. Рухаючись цими магістралями, поверніть біля вказівника «Генічеськ» у напрямку міста.

Що робити на маяку в Генічеську

Екскурсія на маяки Херсонщини тепер доступна кожному туристу. Віднедавна відкрили для відвідування Аджигольський маяк і тепер відомий нам Генічеський. Це історичні навігаційні споруди, які здивують вас красою архітектурних рішень. Якщо ви хочете незвично провести час і відвідати нові місця, то вам сюди!

Фото біля маяку

Чим зайнятися біля Генічеського маяка:

  • піднятися на вежу й помилуватись чудовим краєвидом на Утлюкський лиман;
  • влаштувати фотосесію на фоні незвичайної будівлі;
  • цінителям давніх конструкцій можна вивчити маякову вежу зсередини;
  • якщо ви захоплюєтеся живописом, беріть із собою приладдя для малювання, адже ці місця надихають!

Інші визначні місця Арабатської Стрілки

Термальний комплекс «Арабатські терми»
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Термальний комплекс «Арабатські терми»

Термальний комплекс «Арабатські терми»  пропонує сервіс європейського рівня для відпочинку та оздоровлення з урахуванням всіх необхідних вимог безпеки, гігієни та комфорту. Історія свідчить, що ця місцевість ...

Актуально цілий рік
Зябловське (Касирське) озеро в Стрілковому
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Зябловське (Касирське) озеро в Стрілковому

Звичайно, Зябловське озеро ще не отримало таку популярність, як інші солоні озера на Арабатській стрілці. Проте, за своїми бальнеологічними якостями не поступається навіть водоймі Сиваш. Поки ...

Актуально цілий рік
Гаряче джерело поблизу клініки лікаря Козявкіна
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Гаряче джерело поблизу клініки лікаря Козявкіна

На Арабатській стрілці лише одне безкоштовне джерело. Поблизу недобудованої клініки лікаря Козявкіна є природний басейн із лікувальною водою. Тут планується відкриття реабілітаційного центру, в якому буде ...

Актуально цілий рік

Відео екскурсії Херсонської області

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн
Рекомендуємо
heart heart

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн

Ця відеоекскурсія запрошує вас в дивовижну подорож херсонськими плавнями. Для мандрівників відкриється унікальний світ дикої природи, розмаїття флори та фауни. Матеріал, викладений у лекції, дасть змогу ...

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція
Рекомендуємо
heart heart

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція

Запрошуємо до перегляду онлайн лекції про біосферний заповідник Асканія-Нова! Відео ексурсія для тих, хто бажає дізнатися все про степовий заповідник від заснування до сьогодення. Як виникла ...

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски
Рекомендуємо
heart heart

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски

Відео ексурсія для тих, хто бажає відвідати пустелю Олешківські піски та дізнатися більше про неймовірну природну локацію на Херсонщині. А також для школярів, котрі досліджують природу ...