Арабатська Стрілка, Рожеве озеро в селі Приозерне: опис, фото, мапа | TripMustGoOn
Logo
Your wishlist 0
ГоловнаРожеве озеро в селі Приозерне
WOW

Рожеве озеро в селі Приозерне

Без вірусів
Екологічно чисто

Одна з визначних пам'яток Арабатської Стрілки — Генічеське озеро в селищі Приозерне. Туристи приїжджають сюди побачити, як зароджується сіль і власноруч "добути" на пам'ять соляні кристали. А ще тут відкриваються приголомшливі літні та осінні пейзажі. Вам варто це побачити!

Затока простягнулася на 5 км в довжину. Глибина — досягає 60 сантиметрів, але в основному поверхня лише злегка покрита водою.

Історія видобутку солі

Сіль почали виробляти тут ще у 1840 році. Це був єдиний в країні сольовий промисел. Добували цінну бета-каротинову сіль, яка була відома завдяки своїм корисним властивостям. За однією з версій, в 16 столітті саме з цього місця починався славнозвісний Чумацький шлях, по якому перевозили сіль до Криму.

Як видобували сіль

За часів СРСР на озері працювало підприємство з видобутку солі. Зараз добувати сіль припинили. Про виробництво нагадують лише напівзруйновані стіни будівлі та дерев'яні стовпчики, які поділяють водойму на ділянки.

Чому вода рожевого кольору

Рожевий колір вода набуває завдяки мікроводоростям Дуналіелла. Вона живе у водоймах з високою концентрацією солі та виділяє речовини, які надають рожевий відтінок воді. Колір залежить від багатьох факторів: часу доби, освітлення і погоди.

Рожеві фотки

Багато туристів приїжджають на озеро для оздоровлення. Ропа (вода з високою концентрацією мінералів) і сіль містять велику кількість магнію, брому, йоду і калію. З дна можна самостійно набрати лікувальну грязь або купити її у місцевих за 20-50 гривень.

Відвідування озера безкоштовне, але будьте готові, що тут відсутня інфраструктура. Порада: візьміть з собою запас прісної води, щоб змити сіль зі шкіри.

Озеро на мапі та як дістатися

З Херсона на авто вирушайте до міста Генічеська Гірка, далі поверніть до села Приозерне і проїдьте близько 4 км.

На поїзді або автобусі до Генічеська, далі на маршрутці до Генгірки. Виходьте на повороті в селі Приозерне, потім можна викликати таксі або дійти пішки (відстань 4 км).

Інші визначні місця Арабатської Стрілки

Шато Трубецького
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Шато Трубецького

Лише близько півтори години їзди від Херсона розташувалася винарня, яка колись належала князю Петру Миколайовичу Трубецькому. Тут панує особлива атмосфера, яка викликає почуття спокою та легкості. ...

Актуально з серпня до серпня
Асканія-Нова
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Асканія-Нова

Асканія-Нова — це величезний біосферний заповідник площею 33 тисячі гектарів. Заповідник є унікальним природоохоронним комплексом, одним із найбільших заповідників України. Він перебуває під управлінням Національної академії ...

Актуально з квітня до листопада
Острів Бирючий
WOW
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Острів Бирючий

Острів Бирючий – унікальний шматочок суші, який є продовженням Федотової коси, розташованої між Азовським морем і лиманом Утлюцький. Він з'єднаний із материковою частиною вузьким перешийком завширшки ...

Актуально з квітня до жовтня