Logo
Your wishlist 0
ГоловнаТоп-7 дивовижних островів України, куди варто поїхати кожному

Топ-7 дивовижних островів України, куди варто поїхати кожному

Зміст:

  • Острів Джарилгач – українські Мальдіви
  • Бирючий – острів чи коса?
  • Білогрудів – втілення краси дніпровських плавнів
  • Таємничий острів Травневий
  • Карантинний – улюблене рибальське місце
  • Острів Верблюдка – острів із кримською душею
  • Пустельний острів Чурюк

Для сучасних українців життя на острові — справжня дивина! Звісно, багато хто хоче сховатися там, щоб відпочити від галасу цивілізації та насолодитися єднанням із природою.

Нерідко туристи, відвідавши найбільший острів України — Джарилгач, продовжують досліджувати менші острови. На щастя, у нашій країні їх багатенько! Вони різняться за розмірами — деякі зовсім крихітні, інші мають дуже цікаву історію, у якій є місце згадкам про великі події і людей. Зміїний, Березань, Хортиця, Труханів — лише деякі з тих, які варто відвідати. Більшість із них не мають мостів, що з'єднують із материковою частиною. Діставатися до них потрібно або катером, або вбрід.

Ми підготували добірку із семи вражаючих островів півдня України. Ви трішечки наблизитесь до них, порівняєте й оберете ідеальну місцевість для свого вікенду або навіть усієї відпустки.

Острів Джарилгач – українські Мальдіви

Безлюдний і найбільший острів України — це Джарилгач. Він розташований за 100 км від міста Херсон. Його площа 56 км², довжина 42 км. Дістатися до нього найзручніше поромом або катером зі Скадовська.

Це місце називають українськими Мальдивами через білосніжний пісок і чисту блакитну воду біля узбережжя. Пляжі всипані чудовими черепашками. Біля берега плавають дельфіни. Можна довго спостерігати, як вони граються, стрибають над водою, ловлять рибу.

Місцева флора налічує приблизно 500 видів рослин, серед яких 7 видів рідкісних орхідей. Також увагу туристів привертають місцеві солоні озера й лікувальні грязі. Поблизу від озер можна побачити лагуну з лебедями.

На місцевій ґрунтовій дорозі (27 км) влаштовують екосафарі. Це захопливе видовище, під час якого в природному середовищі ви побачите муфлонів, диких коней, оленів та інших тварин.

Бирючий – острів чи коса?

Маяк біля моря

По суті, це коса. Але періодично її перешийок повністю йде під воду, і територія перетворюється на острів. Тут одразу кидаються в очі пустельні широкі пляжі. Сухопутна територія входить до складу Азово-Сиваського національного парку. Дістатися до острова можна катером із Генічеська, Стрілкового й Щасливцевого.

Олені на острові біля моря

Місцеві ландшафти — це поєднання пустельних піщаних пляжів зі степовим різнотрав'ям. Саме тут ростуть листяні дерева, серед яких столітні могутні дуби. Тут часто-густо можна зустріти оленів, ланей, лисиць і єнотоподібних собак. В очеретяних заростях біля моря гніздяться дикі качки та багато інших пташок.

Білогрудів – втілення краси дніпровських плавнів

Це населений острів, розташований навпроти Голої Пристані, що в дельті Дніпра. Дістатися до нього можна лише човном. І якщо говорити про дивовижні острови України, неможливо не згадати про нього. Тут розташоване рибальське селище, а мешкає в ньому всього приблизно 300 осіб.

Острів на Дніпрі

Для туристів ця місцевість доволі екзотична і мальовнича. Тут майже немає автотранспорту, дороги ґрунтові, але електрика є. На острові зростає безліч видів рідкісних рослин, зокрема цілющих трав.

Таємничий острів Травневий

Не всі українські острови мають природне походження. Наприклад, Травневий був створений штучно як форпост. Свого часу він блокував шлях фарватером турецьким кораблям. Це найтаємничіший острів України, розташований у гирлі Дніпровсько-Бузького лиману, якраз у тому місці, де він з'єднується із солоними водами Чорного моря. Історія його створення загублена або не розголошується, але є відомості про його існування вже з 1877 року.

Острів стоїть на палях, вбитих у ґрунт. Поверх них насипані камені, пісок і глина. Площа суходолу приблизно 7 гектарів.

У ХХ столітті на острові базувалася секретна бригада військ спецназу. Солдати опановували навички ведення підводних бойових дій. Бійців навчали, як досягти призначених мішеней з-під води, з повітря і з землі.

Сьогодні острів використовується як тренувальна база українських військових. Тут готують «морських котиків», проводяться тренування і змагання плавців.

Карантинний – улюблене рибальське місце

Це один із численних островів плавнів Дніпра, розташований неподалік річки Кошової. Цікаве походження назви: невдовзі після заснування Херсона тут побудували митницю та спеціальний карантинний будинок, у якому перебували деякий час на ізоляції всі новоприбулі судна. Це було необхідно, щоб не допустити нового спалаху чуми.

Острів у Херсоні

Незважаючи на порівняно великі розміри острова, до заселення годиться лише мала його частина — східна. Вся інша територія болотиста, заросла очеретом і важко прохідна. Річка Кошова, як і вся дельта Дніпра, є популярним місцем для рибальства. Купатися тут не дуже комфортно через велику кількість водоростей.

Острів Верблюдка – острів із кримською душею

Згадуючи про цікаві острови в Україні, не можна забути про Верблюдку, що розташований у Херсонській області неподалік межі з Кримом. Доїхати автомобілем можна до кордону Азово-Сиваського національного парку на піщаній косі, потім треба прогулятися піском і дном Сиваша (вбрід).

Сам острів невеликий — завдовжки 3 км, і до 400 метрів завширшки, висота берегів приблизно 5–7 метрів. Особливо чудовий вигляд має навесні. Туристи захоплюються розкішним степом, на якому ростуть червонокнижні тюльпани Шренка. Квіткова галявина справляє приголомшливий ефект ще й завдяки суміші ароматів, які наповнюють повітря, — бриз моря, рясні трави та квіти.

Пустельний острів Чурюк

Чудово провести час можна на безлюдному острові Чурюк, що розташований у західній частині затоки Сиваш Азовського моря. Його площа трохи менше 10 км. З 1923 року він входить до складу заповідника «Асканія-Нова». Має дорожнє сполучення з материком: штучний перешийок з іншим островом.

Рослинність острова пустельна, степова (типчаково-ковилова) і солончакова. Серед безлічі рослин трапляються червонокнижні (керменчик червонуватий).

Всі статті

Працюємо відпочиваючи — робота на туристичних точках

Працюємо відпочиваючи — робота на туристичних точках

Літо — період відпусток, канікул та приємного проведення часу. Чи можна поєднати відпочинок і роботу? Із задоволенням працювати та отримувати достойну заробітну плату? В Україні є ...

Куди поїхати навесні в Україні: ТОП-8 місць

Куди поїхати навесні в Україні: ТОП-8 місць

Разом із приходом теплої весняної пори з'являється непереборне бажання мандрувати й відкривати для себе нові місця. Плануючи відпочинок в Україні навесні, можна заздалегідь вивчити публікації в ...

Берислав: історія, пам’ятки, фото

Берислав: історія, пам’ятки, фото

Берислав – найстаріше місто в Херсонській області. Збудоване на місці турецької фортеці. Колись було митним пунктом Великого Князівства Литовського, а також відігравало величезну роль у Кримській ...

Пам’ятки Нової Каховки

Пам’ятки Нової Каховки

Чи відомо вам, що Нова Каховка – найзатишніше місто в Херсонській області? Одразу при в’їзді в населений пункт, з’являється відчуття комфорту, неначе у себе вдома. Неповторність ...