Logo
Your wishlist 0
ГоловнаПам’ятки в Лазурному

Пам’ятки в Лазурному

Зміст:

  • Озеро Устричне
  • Коса-острів Джарилгач
  • Тендрівська коса
  • Свято-Георгіївська церква
  • Залишки Збур’ївської фортеці
  • Чорноморський біосферний заповідник
  • Кінбурнська коса й парк «Білобережжя Святослава»

Лазурне — приморський рекреаційний центр у Херсонській області. Це місце, де можна відпочити бюджетно. Водночас є цікаві місця в Лазурному, які варто подивитися. Професійні екскурсоводи розкажуть про історію краю та цікаві факти. Наприклад, про те, що перші письмові згадки про селище (тоді Софіївку) зафіксовані ще 1803 року. Засновник поселення француз Вільгельмін Рув’є назвав його на честь доньки Софії.

Озеро Устричне

Перлиною туризму в Лазурному є озеро Устричне, поруч із яким є дикий пляж. Для любителів медитації це місце просто ідеальне. Тут можна спокійно усамітнитися й відпочити, спостерігаючи за неймовірними краєвидами.

Назву озеро отримало завдяки французьким родинам (Рув’є і Вассал), які почали вирощувати устриць у цій водоймі. Крім того, тривалий час в Устричному добували приблизно 4 тисячі тонн червоної солі на рік.

Коса-острів Джарилгач

Острів розділяє Джарилгацьку затоку (північна сторона) і Чорне море (південний берег). Територіально коса є частиною Скадовського району. Її площа становить 62 км, протяжність — 42 км і майже 5 км завширшки. Джарилгач — найбільший острів України. Також Джарилгач розділяє Херсонську область та Крим у Чорному морі.

Узбережжя острова Джарилгач

Поступово це місце стає все популярнішим. Тут немає туристичної метушні, характерної майже всім пляжним курортам. Перебуваючи на острові, відпочивальники насолоджуються прекрасними краєвидами й шумом моря.

Крім купання й засмагання на пляжі є нагода спробувати себе у віндсерфінгу. Також можна прийняти цілющі грязьові ванни, адже саме ними і славиться острів.

Тендрівська коса

Нагоду приїхати й погуляти Тендрівською косою мають усі, хто відпочиває в Залізному Порту та Лазурному. Розташований цей піщаний острів на південному заході Чорного моря. Коса вважається перлиною і знаковим місцем Причорномор’я. Довжина коси — 65 кілометрів, вона розташована паралельно Херсонській області. Ширина, на відміну від Джарилгача, невелика — лише 2 км. Омивається Тендрівською затокою і Чорним морем.

Тендра

Косу раніше називали «Ахіллесовим бігом». Вважається, що саме тут проводили спортивні ігри та змагання на честь Ахілла. У багатьох моряків Тендрівська коса вселяла страх. Річ у тім, що з моря її практично не видно, тому це місце стало причиною безлічі корабельних аварій. Навіть зараз водолази знаходять рештки грецьких і турецьких суден давніх часів. Завдяки цьому Тендра може стати першою володаркою статусу археологічного заповідника України.

Свято-Георгіївська церква

Кам’яна будівля Свято-Георгіївської церкви споруджена в першій половині 20-го століття. Побудувала її заможна частина населення повітового земства Херсона. Завдяки садівництву, хліборобству, ткацтву вдалося зібрати кошти на спорудження церкви.

Проєктуванням займався московський архітектор Квінто. Архітектура храму виконана в стилях шатра й наришкінського бароко.

Зовні будівлі можна помітити чудернацьке кам’яне різьблення, а всередині місцевий художник Панпушин розписав усе біблійними сюжетами.

За часів СРСР помилуватися Георгіївською церквою туристи не могли, оскільки в той період її використовували як склад сільськогосподарських продуктів.

Залишки Збур’ївської фортеці

Наприкінці 17-го століття завершилися будівельні роботи зі спорудження форту. Фортеця виконана у формі неправильного чотирикутника. У ній було приблизно 25 артилерійських гармат, розташованих у батареях, які зводили в кожному кутку будови.

Цей історичний об’єкт містив у собі мечеть, склади для їжі та боєприпасів. Сьогодні у дворі можна розгледіти залишки частини колодязів і хат-мазанок. У гарнізоні могло проживати орієнтовно півсотні воїнів.

Тривалий час довкола Збур’ївської фортеці жили татари, які займалися скотарством, вирощуванням овочів та фруктів. Саме вони забезпечували не лише себе, а й увесь гарнізон продуктами.

Чорноморський біосферний заповідник

Заповідний берег

Його культурна цінність полягає в тому, що це один із найстаріших східноєвропейських заповідників. Як і в будь-якому об’єкті такого типу, в ньому заборонений вилов та відстріл тварин. Вирубка лісів, рибальство, скошування трави — повністю заборонені законом. Завдяки цьому екосистема заповідника стала унікальною, адже всі тварини й рослини живуть у повному спокої. Але на цьому пам’ятки в селищі Лазурне не закінчуються.

Кінбурнська коса й парк «Білобережжя Святослава»

Окрім Джарилгача і Тендрівської коси, до туристичних пам’яток Лазурного належить і Кінбурнська коса. Зокрема, Національний природний парк «Білобережжя Святослава».  Тут ви побачите рідкісні піски Нижньодніпров'я.

Кінбурн з висоти

Піщані степи, древні ліси, водно-болотні угіддя і багато іншого — це все ландшафт парку, площа якого становить майже 35224 гектари. Білобережжю надали статус національного парку, а раніше він був просто ландшафтним. Завширшки коса сягає майже 10 км, а її довжина — 40 км. Тут ви можете побачити приблизно 300 озер із прісними й солоними водами. На косі живуть птахи, занесені до Червоної книги: пелікани, сірі журавлі, лелеки та інші.

Всі статті

Працюємо відпочиваючи — робота на туристичних точках

Працюємо відпочиваючи — робота на туристичних точках

Літо — період відпусток, канікул та приємного проведення часу. Чи можна поєднати відпочинок і роботу? Із задоволенням працювати та отримувати достойну заробітну плату? В Україні є ...

Куди поїхати навесні в Україні: ТОП-8 місць

Куди поїхати навесні в Україні: ТОП-8 місць

Разом із приходом теплої весняної пори з'являється непереборне бажання мандрувати й відкривати для себе нові місця. Плануючи відпочинок в Україні навесні, можна заздалегідь вивчити публікації в ...

Берислав: історія, пам’ятки, фото

Берислав: історія, пам’ятки, фото

Берислав – найстаріше місто в Херсонській області. Збудоване на місці турецької фортеці. Колись було митним пунктом Великого Князівства Литовського, а також відігравало величезну роль у Кримській ...

Пам’ятки Нової Каховки

Пам’ятки Нової Каховки

Чи відомо вам, що Нова Каховка – найзатишніше місто в Херсонській області? Одразу при в’їзді в населений пункт, з’являється відчуття комфорту, неначе у себе вдома. Неповторність ...