Тендрівський маяк | TripMustGoOn
Logo
Your wishlist 0
ГоловнаТендрівський маяк
Невідоме місце

Тендрівський маяк

Без вірусів
Екологічно чисто

Маяки України славляться оригінальністю конструкцій, незвичайним місцем розташування та поважним віком. Один із них — двохсотлітній Тендрівський маяк, що розташований на безлюдному острові Тендра. Якщо вам кортить доторкнутися до дикої природи, побути далеко від цивілізації й насолодитися спокійним відпочинком біля моря — вам сюди!

Вже захотілося там побувати? Тоді читайте далі, ми розповімо цікаві факти про острів і вежу, поділимось порадами, як краще дістатися й чим тут зайнятися.

Офіційно цей об'єкт не входить до списку маяків, котрі доступні для відвідувачів. Наразі в Херсонські області тільки Аджигольський та Генічеський маяки відкрили свої двері для гостей.

Вид на Тендрівський маяк
Тендрівський маяк

Історія та особливості

Прибувши на острів, туристи, передусім, звертають увагу на Тендрівський маяк. Його вважають найстарішим на півдні України! Побудували маяк у далекому 1827 році. Тридцятиметрова кам'яна споруда добре збереглася. Цікаво, що з часів будівництва її жодного разу капітально не перебудовували. Замінили лише старе обладнання на сучасне світлооптичне.

Острів Тендра
Вид на маяк з пташиного польоту

У маяка непроста історія. Він уцілів за часів двох світових воєн. У 80-х роках ХХ століття навіть був під загрозою обвалення через потужні шторми. Раніше до острова підходило чимало cуден, які йшли з Бocфopa до Oдecи.

Одна із екскурсій на Тендру починається із Залізного Порта та здивує кожного! Мандрівників зацікавить можливість піднятися 104-ма сходинками оригінальної гвинтової будови. А який приголомшливий краєвид відкривається з оглядового майданчика!

Маяк на Тендрі
Приголомшливо, згодні?

Де розташований та як дістатися

Тендрівська коса розташована на півдні України, між Чорним морем і Тендрівською затокою. Найближчі населені пункти — Залізний Порт і Очаків. Потрапити на косу непросто, велика її частина входить до заповідної зони.

Тендрівський маяк на мапі:


Зверніть увагу, що регулярних рейсів на Тендру немає. Найпростіше дістатися з курортного Залізного Порта. Звідси можна долучитися до організованої колективної поїздки. Ще варіант — орендувати човен або катер самостійно. Дорога займе 2–3 години.

Також є екскурсії з Одеси. Для цього пропонують орендувати вітрильну або моторну яхту. Шлях триватиме від 6 годин.

В цьому відео ви знайдете кадри з експедиції на Тендру:

Важливо! Обов'язково домовтеся заздалегідь із водієм, де й коли вас заберуть із Тендри. Зв'язок там поганий і додзвонитися буде складно. Перед відвідуванням обов'язково треба отримати інструкції в прикордонній службі.

Що робити на Тендрівському маяку

Якщо ви хочете відвідати цікаві й незвичайні місця, вам точно сподобається екскурсія на маяк.

На Тендрівському маяку можна:

  • спостерігати за дикими кіньми, зграями лебедів, пеліканів і чапель;
  • сфотографуватися на фоні маяка;
  • побачити забави дельфінів;
  • зайнятися дайвінгом;
  • помилуватися старовинними гвинтовими сходами всередині споруди.

Інші визначні місця Залізного Порта

Шато Трубецького
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Шато Трубецького

Лише близько півтори години їзди від Херсона розташувалася винарня, яка колись належала князю Петру Миколайовичу Трубецькому. Тут панує особлива атмосфера, яка викликає почуття спокою та легкості. ...

Актуально з серпня до серпня
Олешківські піски
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Олешківські піски

Не всім громадянам України відомо, що на території Херсонщини є найбільша пустеля в Європі, яка потрапила в об'єктиви NASA та отримала назву Олешківські піски від розташованого ...

Актуально цілий рік
Асканія-Нова
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Асканія-Нова

Асканія-Нова — це величезний біосферний заповідник площею 33 тисячі гектарів. Заповідник є унікальним природоохоронним комплексом, одним із найбільших заповідників України. Він перебуває під управлінням Національної академії ...

Актуально з квітня до листопада