Logo
Your wishlist 0
ГоловнаДім-музей Остапа Вишні
Невідоме місце

Дім-музей Остапа Вишні

Без вірусів
Екологічно чисто

Історія

Остап Вишня – відомий український письменник та гуморист, який висміював слабкості та людські вади в простій та безпосередній формі. Він був своїм, із народу, тому твори літератора так любили в усьому Союзі. А, особливо, в селі Кринки, Олешківського району, Херсонської області.

Перше знайомство письменника-гумориста із Кринками відбулось у 1955 році. У той час він вже відновив свою популярність після репресій та активно друкувався в сатиричному журналі «Перець». Кажуть, митець спустився стежкою до заплави й просто закохався в цю місцевість! Так народилася відома фраза «Хто в Крим, а я – в Кринки», якою розпочинається одна розповідь «Мисливських усмішок».

Дім писменника

Тут Остап Вишня завів широке коло знайомств серед односельців. Новеліст полюбляв довгі бесіди з місцевими рибалками, мисливцями, людьми похилого віку. Чимало з них стали прототипами героїв в розповідях «Мисливські усмішки». Природа, свіже повітря, відкриті, прості люди надихали гумориста на плідну працю. В Кринках митця відвідували видатні українські письменники – Олександр Корнійчук з Вандою Василевською, Микола Бажан, Андрій Малишко, Володимир Сосюра, Максим Рильський.

Бюст письменника

На початку осені 1956 Остап Вишня знову приїхав на відпочинок із дружиною Варварою. Улюбленою справою для нього була рибалка. Митець часто писав, зустрічався із тими, з ким встиг тут познайомитись та здружитись. 20 вересня 1956 року повернувся в Київ, але через тиждень помер через серцевий напад.

Місцеві жителі створили музей на честь письменника. Через нестачу коштів, будівля занепала, а всю колекцію розвезли по інших інституціях.

Відновлення

Дім-музей Остапа Вишні відновлено 2020 року за ініціативою київського мецената Сергія Одарича. Будівлю перемістили на нове місце поблизу дому митця. Заклад побудований за кресленнями попередньої садиби. Будівельники використали ті самі технології та матеріали – ракушняк, очерет, натуральне дерево. Зі старої будівлі зняли рами та двері, перенесли дерев’яний бюст.

Твори письменника

Заклад відкрито у жовтні 2020. Попередня садиба була закритим об’єктом, оскільки знаходилась на території підконтрольній Міністерству оборони. Сьогодні кожен може доторкнутися до життя улюбленого письменника.

Туристична привабливість

Садиба-музей Остапа Вишні виглядає так само, як під час його проживання в Кринках. Тут ви зможете дізнатись більше про творчість майстра слова. Саме в цих місцях зароджувались легендарні оповідання, а їх герої жили там.

Печатна машинка

Для місцевих мешканців садиба дуже важлива. У їхніх сім’ях дотепер живуть історії про зустрічі з відомим сатириком. Запитайте селян про життя сатирика – вони багато можуть розповісти.

Навкруги посаджено черешню, яблуню, вишню. Тут можна погуляти, спуститися до плавнів, насолодитися тією неймовірною красою, якою захоплювався Остап Вишня. Доторкніться до істинного духу українського села, з всією його самобутністю та неповторністю.

Експозиція

Головні експонати колись лежали просто під ногами після зруйнування садиби. Небайдужі мешканці зберегли речі Остапа Вишні. Від автентичних предметів залишились снасті, якими рибалив прозаїк, безмін, листи, фотографії. Головна пам’ятка – робочий стіл біля вікна та друкарська машинка. Окрім цього, збереглось ліжко письменника.

Ліжко письменника

Музей лише поповнюється колекцією. Місцеві приносять усе, що вдалось зберегти. Планується повернення експонатів, які переїхали в інші музеї. Проте, навіть зараз садиба-музей чекає відвідувачів з усієї України.

Як дістатися

З Херсона виїжджайте на трасу Е97. Перед дорогою на Раденськ тримайтеся лівої сторони, продовжуйте їхати по Т2206. На перехресті до Пролетарки поверніть наліво. Доїдьте до Козачих Лагерів і рухайтесь до музею в Кринках вулицею Шкільною / Мічуріна.

Громадським транспортом можете доїхати із приміського автовокзалу Херсона на вул. Артема, 1. До с. Козачі Лагері курсують маршрути Херсон – Нова Каховка, Херсон – Кринки.

Інші визначні місця Херсона

Замок-садиба Фальц-Фейнів в Новоолександрівці
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Замок-садиба Фальц-Фейнів в Новоолександрівці

Палац Фальц-Фейнів вабив своєю красою не так багато часу. Громадянська війна і радянська влада понівечили замок, але він не втратив свою чарівність. Залишки дендропарку розрослись по ...

Актуально цілий рік
Таємниці Осокорівських катакомб
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Таємниці Осокорівських катакомб

 Історія катакомб Осокорівські катакомби – це місцева назва покинутого рудника з видобутку вапняку. Розробка родовища почалась 1997 року. Дивно, чому каменярня утворилася так пізно. Осокорівка заснована ...

Актуально цілий рік
Храм Покрови Пресвятої Богородиці в селі Качкарівка: опис, історія, фото
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Храм Покрови Пресвятої Богородиці в селі Качкарівка: опис, історія, фото

Історії церков Херсонщини однакові: будівництво, розквіт, релігійні гоніння та відновлення. Але доля Храму Покрови Пресвятої Богородиці відрізняється від інших святинь. Окрім того, архітектурний стиль зовсім нетиповий ...

Актуально цілий рік

Відео екскурсії Херсонської області

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн
Рекомендуємо
heart heart

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн

Ця відеоекскурсія запрошує вас в дивовижну подорож херсонськими плавнями. Для мандрівників відкриється унікальний світ дикої природи, розмаїття флори та фауни. Матеріал, викладений у лекції, дасть змогу ...

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція
Рекомендуємо
heart heart

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція

Запрошуємо до перегляду онлайн лекції про біосферний заповідник Асканія-Нова! Відео ексурсія для тих, хто бажає дізнатися все про степовий заповідник від заснування до сьогодення. Як виникла ...

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски
Рекомендуємо
heart heart

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски

Відео ексурсія для тих, хто бажає відвідати пустелю Олешківські піски та дізнатися більше про неймовірну природну локацію на Херсонщині. А також для школярів, котрі досліджують природу ...