Херсон, Аджигольський маяк: опис, фото, мапа | TripMustGoOn
Logo
Your wishlist 0
ГоловнаАджигольський маяк
Рекомендуємо

Аджигольський маяк

Без вірусів
Екологічно чисто

Якщо ви давно хотіли відвідати маяки України, саме зараз з'явилася унікальна нагода втілити свою мрію! У Херсонській області відкриті для відвідування два відомі маяки: Генічеський та Аджигольський.

Плануйте подорож вже сьогодні! А ми розповімо про один із цих маяків — Аджигольський. Це найвищий навігаційний об'єкт в Україні, який займає 18-е місце у світі. Читайте далі детальну інформацію про особливості цього місця, як дістатися й чим тут зайнятися туристам.

Маяк з висоти

Історія та особливості

Величезна металева споруда привертає увагу ще із суходолу. Маяк добре видно із села Рибальче. Вас вразить витончене мереживо сталевої конструкції, яке підноситься над Дніпровсько-Бузьким лиманом. Висота вежі — 64 метри. Протягом довгих років Аджигольський маяк вказував шлях суднам і попереджав про потенційну небезпеку.

Сталева споруда

Побудували його в далекому 1911 році. Повна назва споруди — Задній Станіслав-Аджигольський маяк. Є ще й Передній Станіслав-Аджигольський, який нижчий за «брата» майже вдвічі (34 м). Їх звели на штучних насипних островах.

Втілив задум відомий інженер Володимир Шухов. Колись він прославився своїми унікальними гіперболоїдними конструкціями. Аджигольський маяк — його найвищий проєкт. Навігаційним баштам Шухова на Херсонщині вже понад сто років, і вони досі працюють.

У чому ж особливість мереживної конструкції вежі, подібної до гіперболи? Вона поєднує дві характеристики: легкість і міцність. Завдяки цій формі, споруда добре протистоїть вітру, який є головною небезпекою для високих будівель.

Де розташований та як дістатися

Екскурсія на маяки — це унікальна нагода відвідати стратегічні об'єкти й відкрити для себе нові туристичні місця. Відвідати Аджигольський маяк може кожен! Розташований він поблизу села Рибальче. Відстань від Херсона: 68 кілометрів. Час у дорозі: 1 година 10 хвилин.

Приїхати сюди ви можете автівкою або рейсовим автобусом. Однак заздалегідь потрібно домовитися про візит із наглядачем маяка, адже пускають сюди в певні дні й години.

Маяк відчинено для туристів щочетверга та щосуботи з 11:00 до 13:00. Дітям віком до 12 років вхід заборонено.

Перед відвідуванням обов’язково зателефонуйте доглядачам маяка:

  • Володимир Іванович Бурдига: 096 341 25 20;
  • Ігор Васильович Гончаров: 067 665 38 04.

Що робити на Аджигольському маяку

Прихильників нових туристичних локацій зацікавить відвідування Аджигольського маяка. Екскурсія починається з водної подорожі. Вежа розташована за півтора кілометра від берегової лінії. Ви вирушите в захопливу прогулянку Дніпровсько-Бузьким лиманом, щоб насолодитися неймовірними пейзажами.

Вид з вершини маяка

Чим зайнятися на маяку:

  • дорогою до вежі помилуватися лататтям і чудовими плавнями;
  • побачити різні види птахів: бакланів, качок і навіть пеліканів;
  • зробити пам'ятні фотографії на фоні витонченої мереживної конструкції;
  • порибалити.

Інші визначні місця Херсона

Склеп Фальц-Фейнів
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Склеп Фальц-Фейнів

Склеп Фальц-Фейнів розташований в селі Новочорномор’я Херсонської області. Понад 120 років він зберігає історію, яка передається місцевими жителями від покоління в покоління. Так що ж цікавого ...

Актуально цілий рік
Кам’янська Січ
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Кам’янська Січ

Кам’янська Січ є пам’яткою архітектури українського козацтва. Від 2009 року належить до Хортицького заповідника. Тільки уявіть – тут збереглися залишки 150 курганів, куренів, руїни споруд. Саме ...

Актуально цілий рік
Термальний комплекс «Арабатські терми»
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Термальний комплекс «Арабатські терми»

Термальний комплекс «Арабатські терми»  пропонує сервіс європейського рівня для відпочинку та оздоровлення з урахуванням всіх необхідних вимог безпеки, гігієни та комфорту. Історія свідчить, що ця місцевість ...

Актуально цілий рік