Херсон, Аджигольський маяк: опис, фото, мапа | TripMustGoOn
Logo
Your wishlist 0
ГоловнаАджигольський маяк
Рекомендуємо

Аджигольський маяк

Без вірусів
Екологічно чисто

Якщо ви давно хотіли відвідати маяки України, саме зараз з'явилася унікальна нагода втілити свою мрію! У Херсонській області відкриті для відвідування два відомі маяки: Генічеський та Аджигольський.

Плануйте подорож вже сьогодні! А ми розповімо про один із цих маяків — Аджигольський. Це найвищий навігаційний об'єкт в Україні, який займає 18-е місце у світі. Читайте далі детальну інформацію про особливості цього місця, як дістатися й чим тут зайнятися туристам.

Маяк з висоти

Історія та особливості

Величезна металева споруда привертає увагу ще із суходолу. Маяк добре видно із села Рибальче. Вас вразить витончене мереживо сталевої конструкції, яке підноситься над Дніпровсько-Бузьким лиманом. Висота вежі — 64 метри. Протягом довгих років Аджигольський маяк вказував шлях суднам і попереджав про потенційну небезпеку.

Сталева споруда

Побудували його в далекому 1911 році. Повна назва споруди — Задній Станіслав-Аджигольський маяк. Є ще й Передній Станіслав-Аджигольський, який нижчий за «брата» майже вдвічі (34 м). Їх звели на штучних насипних островах.

Втілив задум відомий інженер Володимир Шухов. Колись він прославився своїми унікальними гіперболоїдними конструкціями. Аджигольський маяк — його найвищий проєкт. Навігаційним баштам Шухова на Херсонщині вже понад сто років, і вони досі працюють.

У чому ж особливість мереживної конструкції вежі, подібної до гіперболи? Вона поєднує дві характеристики: легкість і міцність. Завдяки цій формі, споруда добре протистоїть вітру, який є головною небезпекою для високих будівель.

Де розташований та як дістатися

Екскурсія на маяки — це унікальна нагода відвідати стратегічні об'єкти й відкрити для себе нові туристичні місця. Відвідати Аджигольський маяк може кожен! Розташований він поблизу села Рибальче. Відстань від Херсона: 68 кілометрів. Час у дорозі: 1 година 10 хвилин.

Приїхати сюди ви можете автівкою або рейсовим автобусом. Однак заздалегідь потрібно домовитися про візит із наглядачем маяка, адже пускають сюди в певні дні й години.

Маяк відчинено для туристів щочетверга та щосуботи з 11:00 до 13:00. Дітям віком до 12 років вхід заборонено.

Перед відвідуванням обов’язково зателефонуйте доглядачам маяка:

  • Володимир Іванович Бурдига: 096 341 25 20;
  • Ігор Васильович Гончаров: 067 665 38 04.

Що робити на Аджигольському маяку

Прихильників нових туристичних локацій зацікавить відвідування Аджигольського маяка. Екскурсія починається з водної подорожі. Вежа розташована за півтора кілометра від берегової лінії. Ви вирушите в захопливу прогулянку Дніпровсько-Бузьким лиманом, щоб насолодитися неймовірними пейзажами.

Вид з вершини маяка

Чим зайнятися на маяку:

  • дорогою до вежі помилуватися лататтям і чудовими плавнями;
  • побачити різні види птахів: бакланів, качок і навіть пеліканів;
  • зробити пам'ятні фотографії на фоні витонченої мереживної конструкції;
  • порибалити.

Інші визначні місця Херсона

Шато Трубецького
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Шато Трубецького

Лише близько півтори години їзди від Херсона розташувалася винарня, яка колись належала князю Петру Миколайовичу Трубецькому. Тут панує особлива атмосфера, яка викликає почуття спокою та легкості. ...

Актуально з серпня до серпня
Олешківські піски
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Олешківські піски

Не всім громадянам України відомо, що на території Херсонщини є найбільша пустеля в Європі, яка потрапила в об'єктиви NASA та отримала назву Олешківські піски від розташованого ...

Актуально цілий рік
Асканія-Нова
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Асканія-Нова

Асканія-Нова — це величезний біосферний заповідник площею 33 тисячі гектарів. Заповідник є унікальним природоохоронним комплексом, одним із найбільших заповідників України. Він перебуває під управлінням Національної академії ...

Актуально з квітня до листопада