Logo
Your wishlist 0
ГоловнаКуди поїхати на травневі свята: 8 найкращих ідей на півдні України

Куди поїхати на травневі свята: 8 найкращих ідей на півдні України

Зміст:

 • Херсонський Гранд-Каньйон
 • Кемпінг на острові Бирючий
 • Асканія-Нова
 • Острів Джарилгач
 • Кінбурнська коса
 • Краса Херсонських плавнів
 • Олешківські піски
 • Арабатська стрілка

Для багатьох відпочинок на травневі свята асоціюються з тривалими вихідними й нагодою вирушити в невелику мандрівку. Наша дивовижна країна багата природними пам'ятками. І щойно настає сонячна тепла погода, чимало гарних локацій приймають туристів.

Відпочинок на травневі свята в Україні багато хто воліє проводити серед природи. Пропонуємо вам унікальну добірку найкращих місць на півдні країни, куди можна вирушити в травні.

Херсонський Гранд-Каньйон — втілення степової досконалості

Станіславський Гранд-Каньйон — це дивовижне місце на березі Дніпро-Бузького лиману, де степові пейзажі доповнюються водоймою, над якою здіймаються глиняні скелі. З їх вершин відкривається приголомшлива панорама. У цьому романтичному місці заходи сонця надзвичайно гарні. Повітря буквально просякнуте морським бризом і ароматом степових рослин.

Яскраві колори скель

Відвідання цього місця — подія, яка запам'ятається назавжди. Кожен романтик хоча б раз у житті має здійснити цю подорож.

Кемпінг на острові Бирючий

Замислюючись про те, куди поїхати на травневі в Україні, багато хто хоче відпочити від цивілізації. Ненадовго забути про ритм і метушню міста допоможе унікальне узбережжя в селищі Кирилівка — коса в Азовському морі під назвою «Бирючий острів». Ця територія належить до Азово-Сиваського національного парку та частково перебуває під охороною.

Тутешні природні ландшафти — це нескінченні пляжі з білосніжним піском. А в деяких місцях степове різнотрав'я розбавляють поля з дикими квітами та листяні дерева.

На острові мешкає багато оленів, яких тут можна зустріти ледь не на кожному кроці. Крім них, у місцевій екосистемі живуть лисиці, лані, єнотоподібні собаки та інші дикі тварини.

Прихильники «дикого» відпочинку точно знайдуть чим тут розважитись:

 • «сафарі» заповідником на автомобілі;
 • фотополювання на диких тварин;
 • відвідування джерела з мінеральною водою, яка сягає поверхні з прісного підземного озера;
 • риболовля;
 • купання в морі (якщо температура води у травні вже комфортна);
 • організовані тури й авторські екскурсії.

Що можна побачити в знаменитому заповіднику «Асканія-Нова»

Степові фото

Якщо ви ще не були в найвідомішому заповіднику нашої країни, тоді ви знайшли відповідь на питання: куди поїхати в Україні на травневі свята. Цікавість до цього зоопарку й дендропарку просто неба зростає щороку. Величезна територія, переважна частина якої досі залишається первозданною, дає змогу повноцінно відпочити від галасу цивілізації. В Асканії непогано впорядкована територія для відпочинку, є лавки та гарні фонтани.

Понад 500 видів рослин і понад 3 тисячі тварин мешкають у цьому заповіднику. Цікаво, що багато тварин тут добре адаптувалися, хоча були завезені з інших континентів, різних кліматичних поясів.

Світ дикої природи прекрасний і вражає сильніше за будь-який звичайний міський зоопарк. Тут можна побачити буйволів, оленів, диких коней, муфлонів і ослів, верблюдів, бізонів і антилоп в їхньому природному середовищі існування. В орнітологічному парку мешкають 60 видів птахів, серед яких лебеді, качки, фламінго, павичі, журавлі, степові орли, грифи, папуги. У степу живуть гризуни, ласки, вовки, лисиці, тхори й горностаї.

Безлюдні пляжі та дикі тварини на острові Джарилгач

Світло на Джа

Блакитні води Чорного моря й білосніжні піщані пляжі острова вражають туристів із першого погляду. Але чим далі — тим більше вражень:

 • у недоторканій заповідній зоні кілометри пляжів із плавним заходом у море;
 • прямо з берега можна спостерігати за дельфінами;
 • немає звичної інфраструктури — готелів, доріг, магазинів і аптек;
 • на суші можна спостерігати за дикими тваринами в природі, найчастіше трапляються коні, лані, олені й муфлони;
 • у небі — безліч птахів;
 • доступні водні розваги: у місцевому кемпінгу можна взяти урок з каякінгу.

Кінбурнська коса — одне з наймальовничіших місць Херсонщини

Відпочинок в Україні на травневі свята на Кінбурнській косі — це нагода сповна насолодитися різноманітною мальовничою природою. Найцікавішими є солоні і прісні озера. Територія заповідника гармонійно поєднує красу моря, хвойного лісу та степу. Тут є барвисте поле з дикими орхідеями та озера рожевого кольору.

На території є водойми з покладами лікувальної глини. Крім цього, на косі можна подивитися об'єкти:

 • залишки турецької фортеці Кінбурн;
 • затонула баржа, яку витягли на берег;
 • пам'ятник графу Олександру Суворову;
 • козацький хрест на згадку про першого кошового отамана Чорноморського козацтва;
 • Воложин ліс із буйною рослинністю, розмаїттям трав і 300-річними дубами;
 • урочище «Комендантське»;
 • шпиль коси, біля узбережжя якого «зустрічаються» води Дніпро-Бузького лиману та Чорного моря.

Туристи приїздять на Кінбурн помилуватися природними чудесами і зробити тисячі дивовижних фото. У певні періоди року (зазвичай, у травні) на озера прилітають рожеві фламінго. А ще тут цілі зграї білих пеліканів, лебедів, чапель і качок.

Відкрийте для себе красу Херсонських плавнів

Ця частина нашого огляду присвячена любителям водних розваг, які хочуть провести травневі свята в Україні. На півдні, у пониззі Дніпра, дуже популярний відпочинок у мальовничих плавнях. У цих місцях час ніби зупиняється — можна глибоко вдихнути чистого повітря та максимально розслабитися. У дніпровських плавнях мешкають фазани, чаплі, качки, черепахи, ондатри, нутрії, бобри, дикі кабани та інші види птахів і тварин.

Кольорові плавні

Є безліч організованих турів на байдарках і каяках, які подарують масу вражень від ендемічного природного ландшафту, що складається з розгалуженої мережі невеликих річок, сотень озер, лиманів і проток. Не менш популярні прогулянки на сап-дошках, човнах, катерах і яхтах.

Крім річкових сплавів, поширена у плавнях і риболовля. У цій мережі проток водиться багато видів риби.

Активний відпочинок у степовій пустелі — Олешківські піски

Національний парк, що є однією з чотирьох пустель Європи, має площу в понад 200 тисяч гектарів. Аби пройти всією піщаною територією, знадобиться чимало часу, і така прогулянка буде вкрай виснажливою. Тому зазвичай тут катаються на квадроциклах. Високі бархани дають змогу отримати відчутну дозу адреналіну й насичено провести день.

Піщані дюни

Але величезні піщані дюни — не єдине, що є в цій місцевості. Серед пісків трапляється невисока рослинність, озера та хвойні дерева. Крім того, піски оточені периферійним кільцем із сосен. Екосистема включає різні види тварин: зайці, вовки, лисиці, фазани, кабани та безліч ящірок.

Весна — ідеальний час для відвідування степової пустелі. Влітку пісок може прогріватися до 77 градусів за Цельсієм. Дощі тут велика рідкість, зазвичай вони оминають піщану територію.

Організований тур до Олешківських пісків обов'язково включає розповіді гіда про історію утворення цього місця та його особливості. Програма включає вільний час і смачний обід.

Арабатська стрілка — магніт для туристів у теплу пору року

Курортні села Генгірка, Щасливцеве та Стрілкове розташовані в рекреаційній зоні між Азовським морем і затокою Сиваш — на косі Арабатська стрілка. Сюди від Херсона їхати приблизно 4 години. Це курортне узбережжя одне з найвіддаленіших. Але це саме ті місця, де відпочити на травневі в Україні хотілося б найбільше за умови теплої погоди. Територія має такі особливості:

 • широкі пляжі;
 • мілке море;
 • унікальне за складом повітря (високий вміст йоду й брому), яке дуже корисне для дихальних шляхів і організму загалом;
 • три термальні джерела (температура води 40–70 градусів за Цельсієм);
 • джерела лікувальної грязі (Сиваські озера мають природний муловий прошарок із біогенними стимуляторами, бором, йодом, бромом та іншими корисними речовинами);
 • озеро з високим вмістом солей (Сиваш є постачальником лікувальної ропи та солі).

Арабатська стрілка — місце, де можна чудово провести кілька днів або навіть тижнів. Тут непогано розвинена інфраструктура, можна купатися в морі й оздоровлюватися.

Всі статті

Працюємо відпочиваючи — робота на туристичних точках

Працюємо відпочиваючи — робота на туристичних точках

Літо — період відпусток, канікул та приємного проведення часу. Чи можна поєднати відпочинок і роботу? Із задоволенням працювати та отримувати достойну заробітну плату? В Україні є ...

Куди поїхати навесні в Україні: ТОП-8 місць

Куди поїхати навесні в Україні: ТОП-8 місць

Разом із приходом теплої весняної пори з'являється непереборне бажання мандрувати й відкривати для себе нові місця. Плануючи відпочинок в Україні навесні, можна заздалегідь вивчити публікації в ...

Берислав: історія, пам’ятки, фото

Берислав: історія, пам’ятки, фото

Берислав – найстаріше місто в Херсонській області. Збудоване на місці турецької фортеці. Колись було митним пунктом Великого Князівства Литовського, а також відігравало величезну роль у Кримській ...

Пам’ятки Нової Каховки

Пам’ятки Нової Каховки

Чи відомо вам, що Нова Каховка – найзатишніше місто в Херсонській області? Одразу при в’їзді в населений пункт, з’являється відчуття комфорту, неначе у себе вдома. Неповторність ...