Зміст:
- Як з'явилося місто
- Основні визначні місця Залізного Порту
- Куди піти й що подивитися з дітьми
- Куди сходити молоді
- Де знаходиться Залізний Порт на мапі
- Як дістатися
У Херсонській області є багато дивовижних місць для відпочинку. Серед них безліч прекрасних курортів на березі Чорного та Азовського морів. Залізний Порт можна сміливо віднести до ТОП-5 найбільш знаменитих місць України для чудової відпустки теплої пори року. Це курортне селище знаходиться в Голопристанському районі за 95 км від Херсона. Регіон сприятливий і екологічно чистий, з розвиненою туристичною інфраструктурою.
Пропонуємо ознайомитися з повною інформацією про незвичайні місця, які необхідно відвідати в Залізному Порту насамперед. Читаючи далі, ви знайдете інформацію про визначні місця Залізного Порту з фото й описом, а також дізнаєтеся про основні гастрономічні заклади й затишні готелі, в яких можна зупинитися.
Як з'явилося місто
Існує кілька теорій, чому це селище має саме таку назву:
- раніше тут була пристань із довгим залізним пірсом, який використовувався для навантаження зерна й риби на судна. Згодом вода нібито затопила пірс;
- назва походить від українського дієслова «заліз». Раніше говорили: «Село, що залізло під саме море, в порт у ньому – «залізлий»;
- ще одна версія говорить про те, що раніше моряки зі своїх суден бачили, як блищать залізні дахи комор, в яких зберігали зерно для відвантаження. Саме вони й дали назву цьому селу - Залізний Порт.
Залізний Порт має історичну дату заснування – 1922 рік. Але люди тут мешкали з незапам'ятних часів. Археологами були виявлені поховання епохи бронзи й залишки скіфсько-сарматських поселень.
Основні визначні місця Залізного Порту
Туристи, які приїжджають на цей курорт, рідко обмежуються лише купанням у морі й відпочинком на місцевих пляжах. Неподалік є безліч унікальних заповідників і приголомшливих природних красот. Представляємо добірку найкращих пам'яток Залізного Порту, куди найчастіше організовуються екскурсії.
Олешківські піски
Цей національний парк – одна з чотирьох пустель Європи. Піщана територія має площу понад 200 тис. гектарів. Вздовж периметра масив оточений периферійним кільцем соснових насаджень. Величезні бархани – не єдине, з чого складається ця місцевість. Серед пісків зустрічається різноманітна невисока рослинність, хвойні дерева й невеликі болітця.
У національному парку мешкають різні види тварин:
- зайці;
- вовки;
- лисиці;
- кабани;
- фазани;
- качки;
- безліч видів ящірок та інші.
Свіже повітря й приголомшливий запах хвойних дерев навколо насичують бадьорістю. Прогулянки на квадроциклах подарують заряд адреналіну. Це місце має сильну енергетику, приплив сил і підвищення активності гарантовані!
Заповідник «Асканія-Нова»
Мабуть, «Асканія-Нова» – це найвідоміший заповідник в нашій країні. 2018 року тут було проведено 72,5 тис. екскурсій. Й інтерес до парку весь час зростає. У цьому біосферному заповіднику приголомшлива природа, яка дозволяє «забутися» й відпочити від цивілізації. Тут популярний екотуризм. На території зустрічається понад 500 видів рослин і мешкає більше 3 тис. тварин, чимало яких є представниками різних кліматичних поясів. Близько сотні видів занесені до Червоної книги України. Серед інших тут можна побачити:
- американських бізонів;
- африканських і індійських антилоп;
- лам;
- сайгаків;
- зебр;
- плямистих оленів;
- двогорбих верблюдів та інших.
Кінбурнська коса
Заповідна область – найкраще місце для спокійного розміреного відпочинку. На Кінбурнській косі є чимало цікавих об'єктів:
- місце, де зустрічаються води Чорного моря з Дніпровсько-Бузьким лиманом. На сам шпиль коси прохід заборонено;
- велика кількість солоних і прісних озер. Є також водойми з покладами лікувальної білої глини;
- Волижинській ліс з буйною рослинністю, величезними 300-річними дубами й розмаїттям трав;
- залишки турецької фортеці Кінбурн;
- затонула баржа, яку витягли на берег.
Тендрівська коса
Дикі коні, стародавній маяк, довгий незайманий пляж, чисте море - ось, що побачать відпочивальники на косі, яка тягнеться від Кефального озера (околиці Залізного Порту). У цьому місці знаходиться найдовший пляж в Україні (близько 80 км).
Віддаленість від цивілізації й відсутність інфраструктури приваблює любителів зеленого туризму. Тут часто відпочивають в наметах.
Острів Джарилгач
Це найбільший безлюдний острів у Чорному морі. Він славиться своїм білосніжним піском і блакитним морем. Окрім цього, туристів вражає таке:
- відсутність інфраструктури – немає розважальних центрів, готелів, магазинів, асфальтованих широких доріг;
- кілометри незайманих пляжів у заповідній зоні;
- можливість спостерігати за дельфінами з берега;
- зустрічаються на суші дикі тварини: коні, зубри, олені, лані, муфлони. У небі літає безліч птахів;
- є умови для безпечних водних розваг;
- тут знаходиться один із найважливіших маяків у Чорному морі – Джарилгацький, в народі більш відомий як маяк Ейфеля (його металевий каркас і технічне оснащення було виготовлене в Парижі).
Чорноморський біосферний заповідник
Це найбільший морський резерват в Україні. Головна особливість заповідника –перелітні й гніздові пернаті, які тут зимують. Їх кількість сягає близько 12 тисяч, і всі вони знаходяться під захистом єгерів. Щоб уникнути збитків для флори й фауни, заказник закритий для відвідування туристів, частково відкриті лише деякі його ділянки.
Головною визначною пам'яткою заповідника є Тендрівська коса, відома як Ахіллів біг. Про неї ми розповідали вище.
Куди піти й що подивитися з дітьми
Відпочинок у Залізному Порту популярний серед родин з дітьми. Таких гостей приваблює пісочне узбережжя, плавний вхід у море, комфортний клімат. І, звичайно, на курорті є цікаві місця, які можна відвідати з дітьми. Найбільшою популярністю користуються такі:
- аквапарк Залізного Порту – це комплекс із водних гірок на пляжі біля моря;
- дитячий аквапарк – локація з надувних атракціонів із невеликим власним басейном;
- Акваленд – наймолодший комплекс цієї мережі, відкритий лише у 2019 році з дитячим басейном 350 кв. м. Всі басейни заповнені морською водою й обладнані сучасними фільтруючими системами. На території коштує 10 унікальних і повністю безпечних водних гірок;
- Колесо огляду – дуже повільний і в міру екстремальний атракціон. На самій вершині можна зробити прекрасні фото на тлі моря;
- Лонг Айленд – острів розваг у відкритому морі. Тут чудово проводять час не лише діти, а й дорослі.
Дуже багато сімей не тільки з Україна, а й з сусідніх країн, приїздять кожного літа, щоб провести відпуску або канікули.
Куди сходити молоді
Тепер прийшов час дізнатися, куди піти та що подивитися туристу в Залізному Порту без дітей. У цьому регіоні небагато архітектурних споруд. До списку кращих можна віднести: склеп Фальц-Фейнів, Масонський храм в Круглоозерці, руїни храму Казанської ікони Божої Матері в селищі Геройське.
Крім прогулянок вулицями можна відвідати такі місця:
- нічні клуби. Кожен з них пропонує гостям сучасну музику, шикарне барне меню й багато клубних розваг. Туди можна піти, якщо ви полюбляєте веселитися до ранку;
- гастрономічні заклади розташовані здебільшого уздовж лінії пляжу. Якщо не знаєте, куди піти і що подивитися, вирушайте на набережну. Окремої уваги заслуговують тематичні заклади з приголомшливою кухнею і магічною атмосферою.
Нічне життя дуже насичене та яскраве!
Де знаходиться Залізний Порт на мапі
Залізний Порт – невелике курортне селище у Херсонській області на півдні України, розташоване на березі Чорного моря. Тут є безліч баз відпочинку, кемпінгів, готелів і котеджів для оренди. На карті можна побачити широку берегову піщану лінію.
Як дістатися
Ви вже відзначили для себе місця на мапі та спланували подорож? Залишилося тільки вибрати оптимальний маршрут у напрямку цього курорту.
Прямого потягу до Залізного Порту немає, потрібно дістатися до Херсона, а потім рейсовим автобусом або маршрутним таксі до Залізного Порту. У напрямку Херсона відправляються поїзди зі всіх великих міст України. Маршрутне таксі до селища виїжджає щодня за наповненням від залізничного вокзалу.
У літній період з великих міст до Залізного Порту можна дістатися рейсовими автобусами та приватним транспортом.
Коментарі: Визначні місця Залізного Порту
Схоже, ніхто ще не коментував цю статтю ...
Будь першим!
Залиши коментар