Logo
Your wishlist 0
ГоловнаХабловський маяк
WOW

Хабловський маяк

Без вірусів
Екологічно чисто

Хочете відвідати незвичайні маяки України? Тоді приїжджайте на Херсонщину! У наших краях є понад двадцять навігаційних об'єктів. І кожен із них — унікальна архітектурна споруда зі своєю історією.

Проєкт TripMustGoOn розповість про один із трьох Хабловських маяків. Ви здивуєтеся: вежа стоїть не на березі водойми, а посеред безкрайого поля на кордоні Херсонської та Миколаївської областей.

Будівля має дві назви: «маяк в полі» та «степовий маяк».

Якщо хочете відкрити для себе нову туристичну локацію, прямуйте сюди. Ви отримаєте нові враження і привезете додому чимало неперевершених знімків.

У цього світломаяка є таємниця, про яку ви дізнаєтеся, дочитавши розповідь до кінця.

Історія та особливості

Уперше Хабловський маяк збудували далекого 1866 року. Тоді він стояв неподалік хутора Хаблова, звідси й назва. Під час війни конструкцію зруйнували. 1952 року відбудували сучасний маяк.

«Маяк у степу» — архітектурна пам'ятка радянської епохи. У верхній частині споруди написано: «Подарунок ХІХ з'їзду ВКП(б)». Унікальність фрази в тому, що це був останній сталінський з'їзд більшовиків. А вже наступний, ХХ з'їзд належить до епохи розвінчання культу особи Йосипа Сталіна.

Маяк на весні

Споглядаючи самотню й величну вежу серед безкраїх степових просторів, виникає питання: чому її побудували в полі? Це пов'язано з особливостями судноплавства на Дніпровсько-Бузькому лимані. Тут стоїть «родина» Хабловських маяків. Передній маяк розташований посеред Бузького лиману, середній — на береговій лінії, а задній — далеко в полі. Ці навігаційні об'єкти працюють разом, поєднуючи вогні. Так штурман судна бачить точку перебування й напрямок руху судна.

Нещодавно вежу відремонтували та модернізували обладнання. Зовні фасад закрили чорним металевим покриттям, залишивши посередині білу вертикальну смужку. Погодьтеся, незвичайний дизайн для маяка!

Вежа працює автоматично. Періодично сюди приходять фахівці для обслуговування обладнання. Як і інші навігаційні об'єкти цієї «родини», задній маяк світить вночі, а за хмарної погоди вмикається й удень.

Степ та маяк

Ви здивуєтеся, але у вежі є таємниця: вона вміє «співати». У вітряну погоду чути низькі і протяжні звуки, схожі на горловий спів тувинців.

Де розташований та як дістатися

«Маяк у полі» стоїть біля дороги між селами Олександрівка та Лупареве, недалеко від Станіслава. Це межа двох областей: Миколаївської та Херсонської. Зверніть увагу: сюди можна доїхати тільки власним транспортом.

Від Херсона маяк розташований за 60 км. Дорога автівкою займе 1,5 години. Рухайтеся трасою Т1501. Прямуйте цією ж дорогою, якщо ви їдете з Миколаєва. У дорозі пробудете 1 годину, подолавши 40 км.

Що робити на Хабловському маяку

Будьте певні: вам тут сподобається — місцевість дуже мальовнича! Навколо безкрає поле, а під горизонтом тонкою смужкою видніється лиман. Степ зелений навіть взимку!

Фото на фоні степового маяку

Чим тут зайнятися туристам:

  • пройтися полем і насолодитися приголомшливим пейзажем;
  • провести тематичну фотосесію на фоні маяка;
  • влаштувати романтичний пікнік;
  • вивчити архітектуру споруди;
  • спокійно провести час наодинці зі своїми думками.

Якщо вам цікаві екскурсії на маяки Херсонщини, то в нас гарна новина! З червня 2020 року для відвідування туристів відкрили Аджигольський і Генічеський берегові маяки. Щоб до них потрапити, потрібно заздалегідь записатися.

Для екскурсій маяки працюють за графіком: четвер, субота з 10:00–14:00.

Інші визначні місця Херсона

Замок-садиба Фальц-Фейнів в Новоолександрівці
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Замок-садиба Фальц-Фейнів в Новоолександрівці

Палац Фальц-Фейнів вабив своєю красою не так багато часу. Громадянська війна і радянська влада понівечили замок, але він не втратив свою чарівність. Залишки дендропарку розрослись по ...

Актуально цілий рік
Таємниці Осокорівських катакомб
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Таємниці Осокорівських катакомб

 Історія катакомб Осокорівські катакомби – це місцева назва покинутого рудника з видобутку вапняку. Розробка родовища почалась 1997 року. Дивно, чому каменярня утворилася так пізно. Осокорівка заснована ...

Актуально цілий рік
Храм Покрови Пресвятої Богородиці в селі Качкарівка: опис, історія, фото
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Храм Покрови Пресвятої Богородиці в селі Качкарівка: опис, історія, фото

Історії церков Херсонщини однакові: будівництво, розквіт, релігійні гоніння та відновлення. Але доля Храму Покрови Пресвятої Богородиці відрізняється від інших святинь. Окрім того, архітектурний стиль зовсім нетиповий ...

Актуально цілий рік

Відео екскурсії Херсонської області

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн
Рекомендуємо
heart heart

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн

Ця відеоекскурсія запрошує вас в дивовижну подорож херсонськими плавнями. Для мандрівників відкриється унікальний світ дикої природи, розмаїття флори та фауни. Матеріал, викладений у лекції, дасть змогу ...

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція
Рекомендуємо
heart heart

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція

Запрошуємо до перегляду онлайн лекції про біосферний заповідник Асканія-Нова! Відео ексурсія для тих, хто бажає дізнатися все про степовий заповідник від заснування до сьогодення. Як виникла ...

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски
Рекомендуємо
heart heart

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски

Відео ексурсія для тих, хто бажає відвідати пустелю Олешківські піски та дізнатися більше про неймовірну природну локацію на Херсонщині. А також для школярів, котрі досліджують природу ...