Херсон, Хабловський маяк: опис, фото, мапа | TripMustGoOn
Logo
Your wishlist 0
ГоловнаХабловський маяк
WOW

Хабловський маяк

Без вірусів
Екологічно чисто

Хочете відвідати незвичайні маяки України? Тоді приїжджайте на Херсонщину! У наших краях є понад двадцять навігаційних об'єктів. І кожен із них — унікальна архітектурна споруда зі своєю історією.

Проєкт TripMustGoOn розповість про один із трьох Хабловських маяків. Ви здивуєтеся: вежа стоїть не на березі водойми, а посеред безкрайого поля на кордоні Херсонської та Миколаївської областей.

Будівля має дві назви: «маяк в полі» та «степовий маяк».

Якщо хочете відкрити для себе нову туристичну локацію, прямуйте сюди. Ви отримаєте нові враження і привезете додому чимало неперевершених знімків.

У цього світломаяка є таємниця, про яку ви дізнаєтеся, дочитавши розповідь до кінця.

Історія та особливості

Уперше Хабловський маяк збудували далекого 1866 року. Тоді він стояв неподалік хутора Хаблова, звідси й назва. Під час війни конструкцію зруйнували. 1952 року відбудували сучасний маяк.

«Маяк у степу» — архітектурна пам'ятка радянської епохи. У верхній частині споруди написано: «Подарунок ХІХ з'їзду ВКП(б)». Унікальність фрази в тому, що це був останній сталінський з'їзд більшовиків. А вже наступний, ХХ з'їзд належить до епохи розвінчання культу особи Йосипа Сталіна.

Маяк на весні

Споглядаючи самотню й величну вежу серед безкраїх степових просторів, виникає питання: чому її побудували в полі? Це пов'язано з особливостями судноплавства на Дніпровсько-Бузькому лимані. Тут стоїть «родина» Хабловських маяків. Передній маяк розташований посеред Бузького лиману, середній — на береговій лінії, а задній — далеко в полі. Ці навігаційні об'єкти працюють разом, поєднуючи вогні. Так штурман судна бачить точку перебування й напрямок руху судна.

Нещодавно вежу відремонтували та модернізували обладнання. Зовні фасад закрили чорним металевим покриттям, залишивши посередині білу вертикальну смужку. Погодьтеся, незвичайний дизайн для маяка!

Вежа працює автоматично. Періодично сюди приходять фахівці для обслуговування обладнання. Як і інші навігаційні об'єкти цієї «родини», задній маяк світить вночі, а за хмарної погоди вмикається й удень.

Степ та маяк

Ви здивуєтеся, але у вежі є таємниця: вона вміє «співати». У вітряну погоду чути низькі і протяжні звуки, схожі на горловий спів тувинців.

Де розташований та як дістатися

«Маяк у полі» стоїть біля дороги між селами Олександрівка та Лупареве, недалеко від Станіслава. Це межа двох областей: Миколаївської та Херсонської. Зверніть увагу: сюди можна доїхати тільки власним транспортом.

Від Херсона маяк розташований за 60 км. Дорога автівкою займе 1,5 години. Рухайтеся трасою Т1501. Прямуйте цією ж дорогою, якщо ви їдете з Миколаєва. У дорозі пробудете 1 годину, подолавши 40 км.

Що робити на Хабловському маяку

Будьте певні: вам тут сподобається — місцевість дуже мальовнича! Навколо безкрає поле, а під горизонтом тонкою смужкою видніється лиман. Степ зелений навіть взимку!

Фото на фоні степового маяку

Чим тут зайнятися туристам:

  • пройтися полем і насолодитися приголомшливим пейзажем;
  • провести тематичну фотосесію на фоні маяка;
  • влаштувати романтичний пікнік;
  • вивчити архітектуру споруди;
  • спокійно провести час наодинці зі своїми думками.

Якщо вам цікаві екскурсії на маяки Херсонщини, то в нас гарна новина! З червня 2020 року для відвідування туристів відкрили Аджигольський і Генічеський берегові маяки. Щоб до них потрапити, потрібно заздалегідь записатися.

Для екскурсій маяки працюють за графіком: четвер, субота з 10:00–14:00.

Інші визначні місця Херсона

Шато Трубецького
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Шато Трубецького

Лише близько півтори години їзди від Херсона розташувалася винарня, яка колись належала князю Петру Миколайовичу Трубецькому. Тут панує особлива атмосфера, яка викликає почуття спокою та легкості. ...

Актуально з серпня до серпня
Олешківські піски
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Олешківські піски

Не всім громадянам України відомо, що на території Херсонщини є найбільша пустеля в Європі, яка потрапила в об'єктиви NASA та отримала назву Олешківські піски від розташованого ...

Актуально цілий рік
Асканія-Нова
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Асканія-Нова

Асканія-Нова — це величезний біосферний заповідник площею 33 тисячі гектарів. Заповідник є унікальним природоохоронним комплексом, одним із найбільших заповідників України. Він перебуває під управлінням Національної академії ...

Актуально з квітня до листопада