Logo
Your wishlist 0
ГоловнаТаємниці Осокорівських катакомб
Невідоме місце

Таємниці Осокорівських катакомб

Без вірусів
Екологічно чисто

 Історія катакомб

Осокорівські катакомби – це місцева назва покинутого рудника з видобутку вапняку. Розробка родовища почалась 1997 року. Дивно, чому каменярня утворилася так пізно. Осокорівка заснована селянами-утікачами ще у 1783 році. До 20 століття тут був добротний маєток, який розорено 1905 року. За радянських часів у колгоспі вирощували овочі, фрукти, худобу, були навіть млин та консервний цех. Згадки про каменярню не знайдені.

Катакомби взимку

Чому ж такі поклади вапняку не розроблялися аж до 21 століття? Ймовірно, це було невигідно для села: простіше привезти матеріали з Дніпра або Кривого Рогу, аніж розгортати ціле виробництво. Або ж село «спеціалізувалося» лише на сільському господарстві, хоча для Радянського Союзу створення промисловості на «п’ятачку» не було проблемою. Існує також найбільш правдоподібна версія – видобуток проводився в дуже малих обсягах, тому й немає згадок про виробництво в промислових масштабах. Загалом, історія про це замовчується. Тільки місцеві можуть пролити світло на катакомби. Відомо лишень одне – нині виробництво у занедбаному стані.

Світло в катакомбах

Втім, зовсім неважливо, коли та навіщо відкрита каменоломня. Осокорівські катакомби приваблюють не своєю історією, а магічною атмосферою. Лише уявіть – рівні тунелі, темрява, невідомість за кожним поворотом. Від такої атмосфери мурашки по шкірі. Саме за цим адреналіном варто приїхати в занедбану шахту!

Що являють собою каменярні

Осокорівські каменярні нічим не відрізняються від звичайних рудників. Перед вами постане кілька рівних прямокутних прорізів – входів у шахти. Каменярня являє собою систему лабіринтів кілька десятків кілометрів завдовжки. Всі коридори рівні, приблизно 3х4 метри. Стіни порізані рівними лініями через спосіб видобування. Спеціальні машини відокремлювали монолітні блоки від породи й транспортували їх назовні.

Вхід у катакомби

На деяких місцях є написи у вигляді цифр, проте, що вони означають – невідомо. Можливо, рік, метраж від входу тощо. Площа гірничого відводу складає 75 га, тому заблукати тут дуже легко.

Тіні на стелях

Згідно з середніми підрахунками, кількість запасів вапняку складає 23500 тис. куб. м. З нього можна виробляти вапнякове борошно, камінь (за типом вапняк), декоративне облицювання.

Підземні ходи

Підземні лабіринти є надзвичайно привабливими для романтиків, екстремалів і туристів. І це зовсім не дивно, адже тутешня атмосфера просто неймовірна: темні рівні коридори, невідомість за кожним поворотом, старі дерев’яні балки для укріплення конструкції. Взагалі, подорож ця не для людей зі слабкими нервами.

Лабірінти

Якщо ви не маєте досвіду підземних походів по катакомбах, краще не рушати без супроводу. Деякі місця в аварійному стані. Тож, якщо дуже хочеться відчути енергетику підземелля, замовте екскурсію. Наприклад, із Кривого Рогу організовуються одноденні тури в Осокорівські катакомби. Детальніше на @dungion_kr

Шляхи в катакомбах

Що взяти на прогулянку по шахті:

  • кофту з рукавами: навіть в спекотний день там прохолодно;
  • захопіть воду та кілька бутербродів на всякий випадок;
  • ліхтарики, запасні батарейки – необхідні атрибути для таких пригод;
  • зручне взуття і старий одяг – вапнякова пилюка осідає на одязі;
  • дехто бере з собою старі касети для магнітофона чи відеопрогравача, бобіни з плівками. Під час мандрівки ви розпускаєте стрічку, щоб зазначити свій зворотний шлях.

Готуйтесь до несподіванок – катакомби вже давно уподобали кажани. Світло та рух можуть налякати їх. Не забувайте про безпеку та попередьте своїх близьких про подорож.

Як дістатися

Катакомби розташовані в селі Осокорівка, Нововоронцовського району. Власним ходом можна доїхати з Херсона трасою М14 повз Берислав та Новокаїри.

Громадським транспортом доїдете з автовокзалу в Херсоні на Будьонного, 1. Підійдуть автобуси до Нововоронцовки та Високопілля.

Осокорівські катакомби на карті

Інші визначні місця Херсона

Замок-садиба Фальц-Фейнів в Новоолександрівці
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Замок-садиба Фальц-Фейнів в Новоолександрівці

Палац Фальц-Фейнів вабив своєю красою не так багато часу. Громадянська війна і радянська влада понівечили замок, але він не втратив свою чарівність. Залишки дендропарку розрослись по ...

Актуально цілий рік
Храм Покрови Пресвятої Богородиці в селі Качкарівка: опис, історія, фото
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Храм Покрови Пресвятої Богородиці в селі Качкарівка: опис, історія, фото

Історії церков Херсонщини однакові: будівництво, розквіт, релігійні гоніння та відновлення. Але доля Храму Покрови Пресвятої Богородиці відрізняється від інших святинь. Окрім того, архітектурний стиль зовсім нетиповий ...

Актуально цілий рік
Катеринівська миля: опис, фото, історія
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Катеринівська миля: опис, фото, історія

Катеринівська верста в селі Осокорівка – один із восьми збережених пам’ятників архітектури. Решта – «розкидані» по Дніпровщині та Криму. Вони слугували орієнтиром під час знаменитого Таврійського ...

Актуально цілий рік

Відео екскурсії Херсонської області

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн
Рекомендуємо
heart heart

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн

Ця відеоекскурсія запрошує вас в дивовижну подорож херсонськими плавнями. Для мандрівників відкриється унікальний світ дикої природи, розмаїття флори та фауни. Матеріал, викладений у лекції, дасть змогу ...

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція
Рекомендуємо
heart heart

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція

Запрошуємо до перегляду онлайн лекції про біосферний заповідник Асканія-Нова! Відео ексурсія для тих, хто бажає дізнатися все про степовий заповідник від заснування до сьогодення. Як виникла ...

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски
Рекомендуємо
heart heart

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски

Відео ексурсія для тих, хто бажає відвідати пустелю Олешківські піски та дізнатися більше про неймовірну природну локацію на Херсонщині. А також для школярів, котрі досліджують природу ...