Logo
Your wishlist 0
ГоловнаХрам Покрови Пресвятої Богородиці в селі Качкарівка: опис, історія, фото
Рекомендуємо

Храм Покрови Пресвятої Богородиці в селі Качкарівка: опис, історія, фото

Без вірусів
Екологічно чисто

Історії церков Херсонщини однакові: будівництво, розквіт, релігійні гоніння та відновлення. Але доля Храму Покрови Пресвятої Богородиці відрізняється від інших святинь. Окрім того, архітектурний стиль зовсім нетиповий для цих місць: план будівлі належить О. Бернардацці – головному архітектору Одеси. Кажуть, що тут цілий рік можливо зустріти туристів та паломників зі всієї країни. Читайте статтю до кінця, щоб дізнатись історію храму. Ми розповімо про особливості архітектурного стилю, цікаві факти, а також покажемо церкву зі всіх ракурсів!

Історія церкви

Історики вказують різні дати будівництва храму – від 1910 до 1912 року. Достеменно відомо одне: проєкт церкви був представлений архітектором Олександром Бернардацці у 1905 році. Його творіння зустрінете в Одесі, Бендерах, Кишиневі, Євпаторії.

Церква у селі Качкаровка

Будівництво святині почалось опісля смерті Бернардацці за допомогою пожертв вірян. Роботи зі зведення церкви не припинялись, не зважаючи на суспільний неспокій та Першу світову війну. Проте жовтневий переворот 1917 року вніс свої корективи в релігійне життя держави. Все церковне начиння та майно передавалось місцевій владі, заборонялись релігійні процесії на вулиці, священнослужителів репресували, церкви закривались та розбирались...

Вид на церкву

Храму Покрови Пресвятої Богородиці відносно пощастило. Богослужіння проводились до 1930 року. В лютому 1930 року прийнято рішення закрити Качкарівську церкву. Дзвін, дзвіниці, посуд зі срібла та золота, хрести та інше церковне начиння віддали в держбанк. Ризи, покривала та завіси передано місцевому клубу для художньої самодіяльності. Будівлю планували перетворити в клуб, та людям така ідея не сподобалась. З’явились церковні ходаки. Вони збирали підписи, аби повернути церкву парафіянам. І, уявіть собі, у них все вийшло! Свято-Покровська церква заново відчинила свої двері. Звісно, повернути начиння в повному обсязі не вдалося, та сам факт відкриття святині означав чимало у той період.

Храм у деталях

У часи Другої світової війни церковну споруду було пошкоджено. Для німців святиня слугувала сховищем для зберігання зерна. Дошки з підлоги використовували для переправи по Дніпру, зірвали дах та куполи. При відступі німці поставили на дзвіниці снайпера. Радянські артилеристи зняли його, але пошкодили праве крило дзвіниці. Після закінчення війни розпочалась реставрація церкви.

Наприкінці 50-х років Одеська єпархія виділила кошти на капітальний ремонт святині: поставили хрести, затинькували будівлю, пофарбували купол, вікна, двері. В кінці 80-х років церкву повністю відновили. Тут немає дорогих ікон, а оздоблення найпростіше.

Архітектурний стиль

Храм споруджений в неовізантійському стилі. За основу взято хрестово-купольний тип. Майстри не копіювали візантійські зразки, а «вбудовували» архітектуру споруди в місцевий ландшафт.

Купола храму

Головна родзинка святині – замість масивних колон використовували арки, тому звід має форму хреста.

Церква збудована із пиляного каменю, який привезли з Одеси, а покрівля вкрита листовим металом. Зовні купол забарвлений в зелений колір, всередині – в лазурно-блакитний. На ньому можете побачити вісім вікон. На кожному зовнішньому елементі спорудження – шестикутні віконні прорізи. Завдяки цьому, всередині храму світло вдень, а, отже, не потрібно додатково освітлення.

Церква у Качкарівці

На території Свято-Покровської церкви є будиночки, де розміщуються паломники. Віряни приїжджають сюди зі всієї країни. Крім цього, тут розташовані приміщення для обряду хрещення, а також дім для проживання священика.

Цікаві факти

  • Історія заснування святині пов’язана із Катериною Великою. Під час Таврійської поїздки імператриця повинна була зупинитися в Качкарівці на відпочинок. Саме тому, тут збудували невеличку церкву, щоб Катерина ІІ мала змогу помолитися. А вже пізніше було зведено кам’яний Храм Покрови Пресвятої Богородиці.
  • Кажуть, тут панує хороша енергетика, а церкву оберігає Богородиця. У часи Другої світової війни в дзвіницю потрапив снаряд. Очевидці кажуть, що верх дзвіниці розколовся від вибуху, його підняло у повітря, а потім він знову повернувся на своє місце. Можна також розгледіти тріщину в середині дзвіниці.
  • У церкві можна поклонитися святим мощам Серафима Саровського, преподобних Іова й Амфілофія. Тут є копія Почаївської ікони Божої Матері з відбитком її стопи на камені.

Як дістатися і де знаходиться

Церква розташована в селі Качкарівка, Бериславський район. З Херсона треба їхати трасою М14 повз Берислав та Новокаїри. За 10 кілометрів від села Милове через 10 кілометрів поверніть направо.

Громадський транспорт курсує з автовокзалу в Херсоні на Будьонного, 1. Сідайте на автобус до Нововоронцовки.

Інші визначні місця Херсона

Замок-садиба Фальц-Фейнів в Новоолександрівці
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Замок-садиба Фальц-Фейнів в Новоолександрівці

Палац Фальц-Фейнів вабив своєю красою не так багато часу. Громадянська війна і радянська влада понівечили замок, але він не втратив свою чарівність. Залишки дендропарку розрослись по ...

Актуально цілий рік
Таємниці Осокорівських катакомб
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Таємниці Осокорівських катакомб

 Історія катакомб Осокорівські катакомби – це місцева назва покинутого рудника з видобутку вапняку. Розробка родовища почалась 1997 року. Дивно, чому каменярня утворилася так пізно. Осокорівка заснована ...

Актуально цілий рік
Катеринівська миля: опис, фото, історія
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Катеринівська миля: опис, фото, історія

Катеринівська верста в селі Осокорівка – один із восьми збережених пам’ятників архітектури. Решта – «розкидані» по Дніпровщині та Криму. Вони слугували орієнтиром під час знаменитого Таврійського ...

Актуально цілий рік

Відео екскурсії Херсонської області

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн
Рекомендуємо
heart heart

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн

Ця відеоекскурсія запрошує вас в дивовижну подорож херсонськими плавнями. Для мандрівників відкриється унікальний світ дикої природи, розмаїття флори та фауни. Матеріал, викладений у лекції, дасть змогу ...

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція
Рекомендуємо
heart heart

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція

Запрошуємо до перегляду онлайн лекції про біосферний заповідник Асканія-Нова! Відео ексурсія для тих, хто бажає дізнатися все про степовий заповідник від заснування до сьогодення. Як виникла ...

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски
Рекомендуємо
heart heart

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски

Відео ексурсія для тих, хто бажає відвідати пустелю Олешківські піски та дізнатися більше про неймовірну природну локацію на Херсонщині. А також для школярів, котрі досліджують природу ...