Херсонський обласний краєзнавчий музей | TripMustGoOn
Logo
Your wishlist 0
ГоловнаКраєзнавчий музей
Рекомендуємо

Краєзнавчий музей

Без вірусів

Це один із найкращих музеїв на півдні України й найстаріша пам'ятка обласного центру. Заснували його в 1890 році. Тоді головними експонатами були предмети, які відшукав археолог Віктор Горшкевич. Дослідник проводив розкопки на території Херсонщини. Пізніше фонд поповнювався знахідками інших вчених. А вже в 1997-му музей налічував 70 тисяч зразків старовини.

Будівля історичного музею

Сьогодні Краєзнавчий музей Херсона у своєму фонді має 173 тисячі унікальних знахідок, 10 із яких — у виставкових залах. Дивує, що в експозиції є предмети, датовані сьомим тисячоліттям до н. е. Серед незвичайних зразків: античні монети, коштовності скіфських курганів і зразки холодної та вогнепальної зброї XVI століття.

Експозиції

Весь фонд поділений на чотири відділи. Два з котрих знаходяться за адресою вул. Соборна 9:

  • Історія давніх часів. До уваги туристів — колекція старовинних монет, античні амфори і глиняний посуд, бронзові дзеркала, знахідки з каменю, зброя XVI століття.
  • Сучасна історія. Відвідувачам представляють виставку, присвячену заснуванню міста й політичній діяльності Г. Потьомкіна, Ф. Ушакова, А. Суворова. Можна досліджувати перші креслення Херсонської фортеці!

Науково-літературний відділ розташований на вул. Театральній 1 та відомий, як музей-квартира імені Бориса Лавреньова. Тут можна вивчити унікальні зразки газет і журналів, рукописні матеріали та особисті речі О. Пушкіна, Л. Толстого, Б. Лавреньова. Є зібрання оригіналів мальовничих полотен, ікон і стародавніх гравюр. Додаткову інформацію ви знайдете далі у статті.

Природознавчий відділ (або природничий музей, як його називають місцеві жителі) знаходиться на вул. Театральна. 5. Любителі природи здивуються розмаїттю рослинного і тваринного світів. Туристам пропонують ознайомитися з рідкісними тваринами та видами, що зникають: сніговий барс, леопард, уссурійський тигр. Представлена колекція рослин і тварин Азовського й Чорного морів, дельти Дніпра та лиману. Найцікавіший експонат фонду – скелет 30-метрового фінвала.

Дивиться фото:

Вартість вхідного квитка 5–30 гривень. Графік роботи: вівторок - субота, 9:00-17:00.

Детальніше на офіційному сайті hokm.ks.ua

Як дістатися

Головне приміщення розташоване на вулиці Соборній, 9. Від залізничного вокзалу можна доїхати маршруткою № 35. Від автовокзалу — автобус № 9, 10, 16, 20 до зупинки «Річпорт».

Інші визначні місця Херсона

Шато Трубецького
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Шато Трубецького

Лише близько півтори години їзди від Херсона розташувалася винарня, яка колись належала князю Петру Миколайовичу Трубецькому. Тут панує особлива атмосфера, яка викликає почуття спокою та легкості. ...

Актуально з серпня до серпня
Олешківські піски
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Олешківські піски

Не всім громадянам України відомо, що на території Херсонщини є найбільша пустеля в Європі, яка потрапила в об'єктиви NASA та отримала назву Олешківські піски від розташованого ...

Актуально цілий рік
Асканія-Нова
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Асканія-Нова

Асканія-Нова — це величезний біосферний заповідник площею 33 тисячі гектарів. Заповідник є унікальним природоохоронним комплексом, одним із найбільших заповідників України. Він перебуває під управлінням Національної академії ...

Актуально з квітня до листопада