Херсонський обласний краєзнавчий музей | TripMustGoOn
Logo
Your wishlist 0
ГоловнаКраєзнавчий музей
Рекомендуємо

Краєзнавчий музей

Без вірусів

Це один із найкращих музеїв на півдні України й найстаріша пам'ятка обласного центру. Заснували його в 1890 році. Тоді головними експонатами були предмети, які відшукав археолог Віктор Горшкевич. Дослідник проводив розкопки на території Херсонщини. Пізніше фонд поповнювався знахідками інших вчених. А вже в 1997-му музей налічував 70 тисяч зразків старовини.

Будівля історичного музею

Сьогодні Краєзнавчий музей Херсона у своєму фонді має 173 тисячі унікальних знахідок, 10 із яких — у виставкових залах. Дивує, що в експозиції є предмети, датовані сьомим тисячоліттям до н. е. Серед незвичайних зразків: античні монети, коштовності скіфських курганів і зразки холодної та вогнепальної зброї XVI століття.

Експозиції

Весь фонд поділений на чотири відділи. Два з котрих знаходяться за адресою вул. Соборна 9:

  • Історія давніх часів. До уваги туристів — колекція старовинних монет, античні амфори і глиняний посуд, бронзові дзеркала, знахідки з каменю, зброя XVI століття.
  • Сучасна історія. Відвідувачам представляють виставку, присвячену заснуванню міста й політичній діяльності Г. Потьомкіна, Ф. Ушакова, А. Суворова. Можна досліджувати перші креслення Херсонської фортеці!

Науково-літературний відділ розташований на вул. Театральній 1 та відомий, як музей-квартира імені Бориса Лавреньова. Тут можна вивчити унікальні зразки газет і журналів, рукописні матеріали та особисті речі О. Пушкіна, Л. Толстого, Б. Лавреньова. Є зібрання оригіналів мальовничих полотен, ікон і стародавніх гравюр. Додаткову інформацію ви знайдете далі у статті.

Природознавчий відділ (або природничий музей, як його називають місцеві жителі) знаходиться на вул. Театральна. 5. Любителі природи здивуються розмаїттю рослинного і тваринного світів. Туристам пропонують ознайомитися з рідкісними тваринами та видами, що зникають: сніговий барс, леопард, уссурійський тигр. Представлена колекція рослин і тварин Азовського й Чорного морів, дельти Дніпра та лиману. Найцікавіший експонат фонду – скелет 30-метрового фінвала.

Дивиться фото:

Вартість вхідного квитка 5–30 гривень. Графік роботи: вівторок - субота, 9:00-17:00.

Детальніше на офіційному сайті hokm.ks.ua

Як дістатися

Головне приміщення розташоване на вулиці Соборній, 9. Від залізничного вокзалу можна доїхати маршруткою № 35. Від автовокзалу — автобус № 9, 10, 16, 20 до зупинки «Річпорт».

Інші визначні місця Херсона

Олешківський ліс: де знаходиться і що робити
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Олешківський ліс: де знаходиться і що робити

Олешківський ліс – одне з найбільш незвичайних місць Херсонщини. Він знаходиться на другому місці серед штучних лісів Європи. Чому ж його так люблять туристи і як ...

Актуально цілий рік
Масонський храм в селі Круглоозерка
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Масонський храм в селі Круглоозерка

Історія Основним центром масонської активності в часи Олександра І був південь. «Вільні каменярі» зустрічалися в Одесі, Вінниці, Харкові і, звісно, Херсоні. Отже, не варто дивуватися масонському ...

Актуально цілий рік
Склеп Фальц-Фейнів
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Склеп Фальц-Фейнів

Склеп Фальц-Фейнів розташований в селі Новочорномор’я Херсонської області. Понад 120 років він зберігає історію, яка передається місцевими жителями від покоління в покоління. Так що ж цікавого ...

Актуально цілий рік