Logo
Your wishlist 0
ГоловнаКорсунський монастир
Невідоме місце

Корсунський монастир

Без вірусів
Екологічно чисто

Історія монастиря

Корсунський монастир заснований у 80-х роках 18 століття. Тут селилися старообрядці за сприянням Катерини Великої. Згодом він став центром древнього православ’я. Не обійшлось без участі Потьомкіна, який виділив на будівництво споруди працівників, які оселились неподалік.

Лишень у 1848 році храм перейшов під юрисдикцію православної церкви. За цей час церковне майно зміцнилось: з’явилося п’ять храмів, трапезна, братський гуртожиток з келіями. Монахи тримали худобу, домашню птицю за стінами монастиря. На території святині закладено фруктовий сад і городи. Брати помагали мешканцям Корсунки: під їхньою опікою була школа. Сироти отримували фінансове забезпечення, якщо навчались в духовних навчальних закладах.

До революції 1917 року Корсунський монастир був найбільш шанованим в Херсонській єпархії.

Стіна монастиря

Після приходу до влади більшовиків, Корсунська святиня зазнала занепаду. Її розграбували, худобу та провіант забрали червоні продовольчі загони. Зі встановленням радянської влади, власність храму перейшла до колгоспу. Частину будівель розібрали на будматеріали. Після Другої світової війни тут розмістили дитячий будинок, а у 1969 – соціально-реабілітаційну школу для малолітніх правопорушників. Храм перебував в плачевному стані.

Тільки у 1999 році відновились церковні служби в стінах монастиря. Оскільки святиня знаходиться на території спецшколи, парафіяни можуть відвідувати його за дотриманням спеціальних умов. Зараз ведеться активне відновлення храму власними силами.

Архітектурний стиль

Монастир був оточений огорожею з чотирма кутовими вежами, увінчаними хрестами. Зі сходу примикала Михайлівська церква. Прикраси фасадів досить скромні: арковий карниз над вікнами й зубчатий декоративний орнамент. Дмитрівська церква перебудована у водонапірну вежу. До цього вона являла собою поширений в Росії тип церковних споруд «під дзвони». В Україні такі храми велика рідкість. Дмитрівська церква більше схожа на оборонну вежу. Декор теж був дуже скромним.

Старий монастир

Кам’яна огорожа частково уціліла. Західні ворота з решітчастою аркою прикрашені бароковим фронтоном. Кругла північно-східна вежа має шатрове завершення. Головна прикраса вежі – звите гніздо лелеки, яке так цікаво влилося у загальний пейзаж.

Цікаві факти про монастир

Кажуть, коли Херсон будувався, на протилежному боці Дніпра уже було селище. Жителі займались рибальством. Одного разу, два хлопчики повертались після рибалки й знайшли ікону з ликом Богородиці. Звідки вона тут з’явилась – досі невідомо. Доки хлопчики сперечались, кому дістанеться знахідка, ікону ненароком упустили.

Підняти образ вони не змогли – він немов би перетворився у важку кам’яну плиту. Тільки молитва священика дозволила підняти ікону із землі. Саме тоді мешканці селища зрозуміли, що це місце святе. Незабаром тут побудували монастир.

Як дістатися

Корсунський монастир розташований у селі Корсунка на вулиці Комінтерна. Доїхати можна власним ходом з Херсона трасою Е97 / Е2206 через Обривки та Піщане. З Нової Каховки як рукою подати – по Об’їзній через Дніпряни.

Громадським транспортом також доберетесь без проблем. У Херсоні сідайте на автобус Херсон – Нова Каховка. З Нової Каховки курсує рейсовий автобус на Кринки.

Інші визначні місця Херсона

Замок-садиба Фальц-Фейнів в Новоолександрівці
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Замок-садиба Фальц-Фейнів в Новоолександрівці

Палац Фальц-Фейнів вабив своєю красою не так багато часу. Громадянська війна і радянська влада понівечили замок, але він не втратив свою чарівність. Залишки дендропарку розрослись по ...

Актуально цілий рік
Таємниці Осокорівських катакомб
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Таємниці Осокорівських катакомб

 Історія катакомб Осокорівські катакомби – це місцева назва покинутого рудника з видобутку вапняку. Розробка родовища почалась 1997 року. Дивно, чому каменярня утворилася так пізно. Осокорівка заснована ...

Актуально цілий рік
Храм Покрови Пресвятої Богородиці в селі Качкарівка: опис, історія, фото
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Храм Покрови Пресвятої Богородиці в селі Качкарівка: опис, історія, фото

Історії церков Херсонщини однакові: будівництво, розквіт, релігійні гоніння та відновлення. Але доля Храму Покрови Пресвятої Богородиці відрізняється від інших святинь. Окрім того, архітектурний стиль зовсім нетиповий ...

Актуально цілий рік

Відео екскурсії Херсонської області

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн
Рекомендуємо
heart heart

Херсонські плавні: відео екскурсія та лекція онлайн

Ця відеоекскурсія запрошує вас в дивовижну подорож херсонськими плавнями. Для мандрівників відкриється унікальний світ дикої природи, розмаїття флори та фауни. Матеріал, викладений у лекції, дасть змогу ...

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція
Рекомендуємо
heart heart

Асканія-Нова: неймовірне відео та онлайн лекція

Запрошуємо до перегляду онлайн лекції про біосферний заповідник Асканія-Нова! Відео ексурсія для тих, хто бажає дізнатися все про степовий заповідник від заснування до сьогодення. Як виникла ...

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски
Рекомендуємо
heart heart

Відео екскурсія пустелею Олешківські піски

Відео ексурсія для тих, хто бажає відвідати пустелю Олешківські піски та дізнатися більше про неймовірну природну локацію на Херсонщині. А також для школярів, котрі досліджують природу ...