Корсунський монастир: опис, фото, де знаходиться | TripMustGoOn
Logo
Your wishlist 0
ГоловнаКорсунський монастир
Невідоме місце

Корсунський монастир

Без вірусів
Екологічно чисто

Історія монастиря

Корсунський монастир заснований у 80-х роках 18 століття. Тут селилися старообрядці за сприянням Катерини Великої. Згодом він став центром древнього православ’я. Не обійшлось без участі Потьомкіна, який виділив на будівництво споруди працівників, які оселились неподалік.

Лишень у 1848 році храм перейшов під юрисдикцію православної церкви. За цей час церковне майно зміцнилось: з’явилося п’ять храмів, трапезна, братський гуртожиток з келіями. Монахи тримали худобу, домашню птицю за стінами монастиря. На території святині закладено фруктовий сад і городи. Брати помагали мешканцям Корсунки: під їхньою опікою була школа. Сироти отримували фінансове забезпечення, якщо навчались в духовних навчальних закладах.

До революції 1917 року Корсунський монастир був найбільш шанованим в Херсонській єпархії.

Стіна монастиря

Після приходу до влади більшовиків, Корсунська святиня зазнала занепаду. Її розграбували, худобу та провіант забрали червоні продовольчі загони. Зі встановленням радянської влади, власність храму перейшла до колгоспу. Частину будівель розібрали на будматеріали. Після Другої світової війни тут розмістили дитячий будинок, а у 1969 – соціально-реабілітаційну школу для малолітніх правопорушників. Храм перебував в плачевному стані.

Тільки у 1999 році відновились церковні служби в стінах монастиря. Оскільки святиня знаходиться на території спецшколи, парафіяни можуть відвідувати його за дотриманням спеціальних умов. Зараз ведеться активне відновлення храму власними силами.

Архітектурний стиль

Монастир був оточений огорожею з чотирма кутовими вежами, увінчаними хрестами. Зі сходу примикала Михайлівська церква. Прикраси фасадів досить скромні: арковий карниз над вікнами й зубчатий декоративний орнамент. Дмитрівська церква перебудована у водонапірну вежу. До цього вона являла собою поширений в Росії тип церковних споруд «під дзвони». В Україні такі храми велика рідкість. Дмитрівська церква більше схожа на оборонну вежу. Декор теж був дуже скромним.

Старий монастир

Кам’яна огорожа частково уціліла. Західні ворота з решітчастою аркою прикрашені бароковим фронтоном. Кругла північно-східна вежа має шатрове завершення. Головна прикраса вежі – звите гніздо лелеки, яке так цікаво влилося у загальний пейзаж.

Цікаві факти про монастир

Кажуть, коли Херсон будувався, на протилежному боці Дніпра уже було селище. Жителі займались рибальством. Одного разу, два хлопчики повертались після рибалки й знайшли ікону з ликом Богородиці. Звідки вона тут з’явилась – досі невідомо. Доки хлопчики сперечались, кому дістанеться знахідка, ікону ненароком упустили.

Підняти образ вони не змогли – він немов би перетворився у важку кам’яну плиту. Тільки молитва священика дозволила підняти ікону із землі. Саме тоді мешканці селища зрозуміли, що це місце святе. Незабаром тут побудували монастир.

Як дістатися

Корсунський монастир розташований у селі Корсунка на вулиці Комінтерна. Доїхати можна власним ходом з Херсона трасою Е97 / Е2206 через Обривки та Піщане. З Нової Каховки як рукою подати – по Об’їзній через Дніпряни.

Громадським транспортом також доберетесь без проблем. У Херсоні сідайте на автобус Херсон – Нова Каховка. З Нової Каховки курсує рейсовий автобус на Кринки.

Інші визначні місця Херсона

Термальний комплекс «Арабатські терми»
Рекомендуємо
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Термальний комплекс «Арабатські терми»

Термальний комплекс «Арабатські терми»  пропонує сервіс європейського рівня для відпочинку та оздоровлення з урахуванням всіх необхідних вимог безпеки, гігієни та комфорту. Історія свідчить, що ця місцевість ...

Актуально цілий рік
Свято-Введенська церква  в Бериславі: опис, історія, фото
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Свято-Введенська церква в Бериславі: опис, історія, фото

Свято-Введенська церква – одна з небагатьох уцілілих пам’яток середньонаддніпрянської української архітектурної школи. Окрім того – єдиний дерев’яний храм в Херсонській області. Як козацька церква опинилась в ...

Актуально цілий рік
Руїни фортеці Кизикермен
Невідоме місце
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Руїни фортеці Кизикермен

Кизикермен у перекладі з турецької означає «Дівоча фортеця». Укріплення побудовано для контролю над запорізькими «чайками» на Дніпрі. Звідси було зручно вести загарбницькі війни на гетьманські землі, ...

Актуально цілий рік

Відео екскурсії Херсонської області