Херсон, Дніпровські плавні в Херсоні: опис, фото, мапа | TripMustGoOn
Logo
Your wishlist 0
ГоловнаДніпровські плавні в Херсоні
Рекомендуємо

Дніпровські плавні в Херсоні

Без вірусів
Екологічно чисто

Чи відомо вам, що на Херсонщині є своя Венеція? Якщо ні, тоді приготуйтеся до знайомства з дивовижним природним комплексом, який славиться на всю Україну. Побувавши тут, ви здивуєтеся неповторною красою місцевих пейзажів, розмаїтістю флори й фауни.

Дніпровські плавні — це ділянка Дніпра, де русло річки розділяється на затоки та протоки. Їхня загальна довжина — 300 кілометрів! Дніпровські плавні починаються від Каховської ГЕС і тягнуться до Дніпро-Бузького лиману.

Затоки, озера й рукава річок з'єднують нескінченні лабіринти єриків. Це вузькі протоки, якими дуже приємно прогулятися в літню спеку! У гирлі річки розташовані понад п'ятдесят островів. Найбільші з них: Великий Потьомкінський, Карантинний, Вільховий, Погорілий, Гнилухін, Білогрудів.

Острови в дельті Дніпра вкриті густою рослинністю. Трапляються водяний горіх, верба біла, в'яз шорсткий, алтей лікарський, рогіз, біле латаття, калитка жовта, очерет і різноманітні водорості.

Плавні на Дніпрі

Живуть у цих краях понад 60 видів риб: сазан, краснопірка, лящ, плотва, карась, густера, щука, окунь, лин, судак, сом та інші. Дніпровські плавні дивують розмаїттям тваринного світу: чаплі, качки, баклани, лиски, бобри, соколи, шуліки. На суходолі трапляються їжаки, фазани, дикі кабани та інші.

Відпочинок у Дніпровських плавнях — чудове літнє дозвілля. У спекотні дні біля річки завжди прохолодно. Тут добре відпочивати в сімейному колі та з веселою компанією.

Маленькі річки

Щоб дістатися плавнів, необхідно перетнути Дніпро на баркасі або водному таксі. Навігація стартує з 9:00 від міської херсонської набережної за адресою вул. Ушакова 2.

Які активності доступні для туристів:

  • катання на байдарках;
  • прогулянки на яхті;
  • кемпінг;
  • SUP boarding;
  • Wakeboarding;
  • риболовля.

Інші визначні місця Херсона

Шато Трубецького
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Шато Трубецького

Лише близько півтори години їзди від Херсона розташувалася винарня, яка колись належала князю Петру Миколайовичу Трубецькому. Тут панує особлива атмосфера, яка викликає почуття спокою та легкості. ...

Актуально з серпня до серпня
Олешківські піски
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Олешківські піски

Не всім громадянам України відомо, що на території Херсонщини є найбільша пустеля в Європі, яка потрапила в об'єктиви NASA та отримала назву Олешківські піски від розташованого ...

Актуально цілий рік
Асканія-Нова
Без вірусів
Екологічно чисто
heart heart

Асканія-Нова

Асканія-Нова — це величезний біосферний заповідник площею 33 тисячі гектарів. Заповідник є унікальним природоохоронним комплексом, одним із найбільших заповідників України. Він перебуває під управлінням Національної академії ...

Актуально з квітня до листопада