Зміст:
- Олешківські піски – маршрути для пішохідного туризму
- Що варто знати перед походом
- Де можна зупинитися?
Хайкінг – міні-подорож підготовленими стежками та безпечним маршрутом. Іншими словами, це пізнавальні та оздоровчі походи. Україна завжди приваблювала піших туристів своїми краєвидами, але хайкінг в пустелі – дивина навіть для Європи.

Коли приїжджаєте в Олешківські піски, одразу хочеться іти вперед! То як же обійти всю цю красу, нічого не пропустивши? Завдяки співробітникам національного парку це вдасться здійснити кожному. А нещодавно в пустелі з'явились спеціальні маршрути для катання на квадроциклах. Вони розробили маршрути, гуляючи якими, ви дослідите все до останньої піщинки. Ви не потурбуєте диких тварин, не пошкодите екосистему, не наткнетесь на воєнний полігон. Головне правило – дотримуйтесь маршруту!
Олешківські піски – маршрути для пішохідного туризму
Екостежка «Олешківська пустеля»
Підходить для дітей та людей похилого віку. Відстань – 2,2 км.
Шлях проходить повз «контрольні» точки-зупинки:
- Затишок. Це пагорб, на якому є можливість роздивитися піщані бархани. Висота досягає 15 метрів. Є альтанка, туалет.
- Березовий гай. Уявіть собі – серед піщаних дюн ростуть кущові, болотні, лісові представники фауни. На точці розташований найбільший масив беріз в Нижньому Придніпров’ї. До речі, дніпровські берізки занесені до Червоної Книги та ростуть тільки у цій місцевості.

- Сосновий гай. Подивіться на 150-літні сосни: незважаючи на нетипові умови навколишнього середовища, вони прижились просто чудово. Тут зустрінете навіть зайців та лисиць. Є лавочки зі столиками.
- Озеро в пісках. Оазис посеред пустелі – те що треба для відпочинку та релаксу. Є місця для привалу. Знайдіть у пониззі дику яблуню, яка росте тут всупереч всьому.
Кільцевий маршрут, не поспішаючи, буде подоланий за кілька годин. Рухайтесь за жовто-зеленими вказівниками.
Екостежка «Дивний світ Олешківських пісків»
Протяжність – 2,5 км. Підходить для дітей та дорослих. Маршрут знайомить туристів із природними комплексами пустелі, тваринним світом пісків.
Тут 8 точок-зупинок:
- Альтанка. Тут можна набратися сил перед походом, перекусити, скористатися туалетом.
- Оглядова зупинка. Найбільший пагорб, з якого видно цілий заповідний комплекс. Така краса захоплює дух!
- Оазис. Місце для привалу в березовому гаю. Тут росте дніпровська береза, занесена в Червону Книгу України.
- Яблуня в пустелі. Незвичайне та екзотичне місце. Невідомо, як сюди потрапило дике яблуневе дерево. Навесні воно красиво цвіте, а влітку дає плоди. Тут чути крикливу сороку та горобця.

- Незвичне сусідство. В Олешківських пісках особлива флора та фауна. Тільки тут на одній території побачите жука-скарабея й озерну жабу. Трапляються зайці, лисиці, навіть вовки.
- Високий пагорб пустелі. Найвища точка, висота барханів досягає 15 метрів. Низини пагорбів та бугрів заповнені водою.
- В соснах. Невеличкий сосновий лісок. Ростуть два види сосен – звичайна та кримська. Повітря просто неймовірне! Насправді ідеальне місце для привалу.
- Березовий гай. Тут є можливість перекусити, обговорити побачене, просто відпочити. Лише уявіть – навіть узимку на цій локації є їстівні гриби. Такі чудеса відбуваються завдяки кліматичним особливостям регіону, адже зими тут м’які та вологі.

Вздовж всієї подорожі – маркування, встановлені інформаційні знаки, щити.
Екостежка «Березовий гай»
Довжина – 2 км 350 м. Пейзажі мандрівки змінюються від піщаного лісостепу до невеликих озер з осокою та очеретом.
Тут незвичним чином зберігся оазис – луги, водойми, лісочки. Зупинки маршруту:
- Березовий гай. Відправна точка шляху. Тут є альтанка зі столами, лавками, колодязь, вогнище для пікніка. Не забувайте прибрати після себе! На стендах – інформація щодо рослин, тварин, які живуть в національному парку.
- Ковильне поле. Від гаю до півдня проходимо поле з ароматними травами та ковилою. Тут зустрічаються ящірки, зайці, єнотоподібні собаки, їжаки. Взимку можете досліджувати маршрути диких тварин по слідах на снігу.

- Зелене озеро. Ковильне поле до північного сходу замінюється на болотисту місцевість. Під час дощів і танення снігу з’являється озеро. У посуху ця частина туру являє собою поле з осоки та ковили. Водяться лисиці, зайці, фазани, сірі куріпки, ворони, ящірки, вужі, жовточереві полози.
- Лисяча нора. Кругом — піщані дюни та степова рослинність. Можете побачити нірки лисиці звичайної. Місцевість зберігається в природному стані.
Похід по стежці займає 2,5 години. Маршрут – кільцевий, є індикатори та маркування.

Туристичні стежки в пустелі не складні, тому пройдете все за один день. Якщо бажаєте зробити похід в Олешківські піски ще веселішим, беріть санки-льодянки для катання з барханів. Візьміть улюблену тваринку (собачку), адже вашому другу не менш цікаво вивчати живий світ і дику природу. Замовте екскурсію, щоб більше дізнатись про українську пустелю.
Що варто знати перед походом
Як забронювати
На екскурсію треба записатись заздалегідь. Поряд знаходиться воєнний полігон, тому в деякі дні парк не працює. Для прогулянки з гідом, забронюйте тур у вихідний день. Контакти для бронювання та інформації щодо роботи парку: +38 (068) 660-01-86; +38 (066) 465-81-44.
Ретельно сплануйте свій час, щоб пройти всі стежки. В зимову пору швидше темніє, тому перебувати на маршруті зможете з 8:30 до 16:00.
Що взяти з собою?
Хайкінг в Олешківських пісках – не проста прогулянка парком. Тут легко заблукати, а мобільний зв’язок майже не ловить. Не лінуйтеся, а візьміть із собою:
- комфортне взуття. Воно повинне мати товсту, рифлену підошву, щільно прилягати до ноги, не тиснути;
- водонепроникний одяг, який добре захистить від снігу та дощу. Вбрання не повинно стримувати рухи. Взимку краще одягнути термобілизну. Бажано мати запасний комплект одягу;
- рукавиці, шапки, баф або балаклаву. На ноги взуйте термошкарпетки;
- в рюкзак покладіть аптечку, дощовик, компас, ніж, мотузку, запас їжі та води, в холодну пору термос із чаєм. Прихопіть покривало, брезент.
Звичайно, не забувайте про фотоапарат! Повірте, локації тут неперевершені!

Поради для мандрівників
Вам слід знати – пустеля безжальна до туриста, який не дотримується правил. Детально продумуйте піші походи. Співробітники парку реєструють всіх на вході та виході, проте ситуації бувають різні. Скажіть своїм близьким, куди та на скільки йдете в похід. Навіть якщо ідете з компанією, повідомте рідним про прогулянку.
Важлива порада: адекватно оцінюйте свої сили на майбутню дистанцію для походу. Зміцнюйте своє здоров’я, витривалість. Навчіться також розводити багаття, орієнтуватися за компасом, користуватися підручними засобами в екстреному випадку. Хтозна, які навички вам знадобляться під час мандрівки!
Де можна зупинитися?
Назва | Адреса / телефони | Опис |
---|---|---|
Еко-садиба «Золотий фазан» | Херсонська область, с. Чернянка, вул. Ставки, 1А (050)-315-43-20 (098)-315-43-20 | Вартість номера від 1000 грн. Комфортні номери, велика територія для розваг. |
Зелена садиба «Казка Олешшя» | м. Херсон, с. Нечаєво (050)-49-49-110 | Вартість номера від 700 грн. В номерах є власний санвузол та все для комфорту. |
База «Чайка» | Херсонська область, Гола Пристань, вул. Дніпрова, 78 +380679971239 | Вартість двомісного номера від 850 грн. Затишні будиночки, є багато розваг на території. |
Коментарі: Хайкінг в Олешківських пісках: все, що потрібно знати про похід в українську пустелю
Схоже, ніхто ще не коментував цю статтю ...
Будь першим!
Залиши коментар